Bahçe Dekorasyonu

Geri Dönüşüm İle Bahçe Dekorasyonu

Geri Dönüşümle Bahçenizi GüzelleştirinKullanılmış eşyalarınızı bahçe dekorasyonu ögesi haline getirmek, renkli ve benzersiz tasarımlara sahip olmanızı sağlayabilir. Çöp olarak nitelendirilen eşyalarınızı geri dönüştürerek yeniden kullanıma hazır hale getirin. Bu amaçla ihtiyacınız olan kullanılmış eşyalar ve biraz da hayal gücü. Aşağıdaki tasarımlardan fikir alarak kendi tasarımlarınızı yaratabilir ve dekorasyonunuzu hayal gücünüz ile birlikte bir adım daha öteye taşıyabilirsiniz. Başlamadan önce sınırsız alternatife sahip olduğunuzu unutmayın.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri
Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Kullanılmış Eşyalardan Tasarım Fikirleri

Başka amaçlar için kullandığınız ama artık ihtiyacınız kalmayan eşyaları atmak yerine değerlendirmeye ne dersiniz? Birbirinden ilginç fikirler ile bahçe dekorasyonu nasıl değiştirilir bir bakalım.

Kahve Fincanından Kuş Banyosu Nasıl Yapılır
Kahve Fincanından Kuş Banyosu Nasıl Yapılır
  • Fincan ve Tabaktan Kuş Suluk & Banyosu

Kullanılmayan ya da kulpu kırık fincanlarınızı, doğanın büyüleyici güzelliklerine sahip kuşlar için banyoya dönüştürmek sandığınızdan çok daha kolay. Ahşap, plastik ya da metal bir çubuğun ucuna çukur bir tabağın altını oyarak uç kısmında yapıştırın. Çubuğu, toprağa sabit duracak şekilde iyice yerleştirdiğinizden emin olun. Çubuğun üzerindeki tabağın ortasına fincanı yapıştırın. Hem fincan hem tabağın üzerine su doldurun. Bu sayede kuşlar, fincan içerisinden su içebilir. Aynı zamanda çukur tabak, yeterli büyüklüğe sahipse içerisinde banyo yapabilir.

  • Eski Tekerleklerden Saksı

Araba tekerleklerini mor, sarı, yeşil, pembe, mavi vs. dilediğiniz renklere boyayın. 2 ya da 3 tekerleği üst üste yerleştirin ve içerisine toprak doldurun. İster çiçeklerinizi tekerleklerin içerisine direkt olarak yerleştirin, ister tohumlarınızı tekerlek içindeki topraklara ekin. Tekerlekleri daire oluşturacak şekilde dizerek sevimli bir görüntü elde edebilirsiniz.Çizme ve Botlardan Saksı Modelleri
Çizme ve Botlardan Saksı Modelleri
  • Ayakkabı & Çizmelerden Saksı

Ayakkabı ve çizmeleri, saksı olarak kullanmak son derece yaygın bir fikirdir. Dilediğiniz gibi kendi renklerinde ya da ayakkabı ve saksıları boyayarak daha renkli olarak kullanabilirsiniz. Ayakkabının içerisine toprak doldurun ve bitkilerinizi ekin. Daha rahat ve sağlıklı bitki büyümesi için ayakkabı ve çizmelerin içerisine küçük delikler açabilirsiniz. Kullanılmayan spor ayakkabılar, hatta yeterli derinliğe sahip topuklu ayakkabılar saksı olarak kullanım için uygundur.

  • Plastik Şişelerden Dekor

Geri dönüşümle bahçe dekorasyonu düzenlemede plastik şişeler önemli rol oynamakta. Kullanılmış plastik şişeler ile ilgili yapabileceklerinizin sınırı yoktur. 5 tane denk boyutlarda şişeyi boyayarak papatya gibi birbirlerine yapıştırın. Orta kısmına papatya görünümü vermek üzere herhangi bir şey yerleştirin. Bahçenizin dilediğiniz köşesine, çitlerin üzerine ya da bahçe kapı ve duvarına yaptığınız şekilleri yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte şişeleri yuvarlak oluşturacak şekilde bir kuşak ya da kemer ile sabitleyebilir ve saksı olarak kullanabilirsiniz.

Konserve ve Metal Kutularla Saksı Modelleri
Konserve ve Metal Kutularla Saksı Modelleri
  • Konserve ve Metal Kutular

Konserve ve metal kutular, kuş evlerinden saksılara farklı amaçlar ile kullanılabilir. Bunun için öncelikle konserve kutusunun kapağını tamamen çıkararak herhangi bir kesilmenin önüne geçebilirsiniz. Daha sonra saksı olarak kullanmak istiyorsanız konserve etrafında delikler açın ve içerisini toprak doldurarak bitkilerinizi ekin. Eğer kuş evi olarak kullanmak istiyorsanız farklı kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Konserve etrafına kuşak ya da kemer benzeri ağaca tutunmasını sağlayacak bağlar geçirin. Ağaç dallarına, konserve yan duracak şekilde kuşaktan bağlayın.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close