Aksesuar

Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Saksılar

Yaşam Alanınıza Ferahlık KatınArtık büyük çoğunluğumuz şehirlerde yeşil alanlardan uzakta yaşıyoruz. İş hayatının stresi, zorlu hayat koşulları derken gergin ve yorgun bir hayat sürdürüyoruz. Bu yüzden bir nevi sığınağımız olan evlerimizin bizi rahatlatan yerler olması için çabalıyoruz. Zevkimize ve rahatımıza göre dekore ettiğimiz evlerimizde rahat bir nefes alıp, huzuru içinize çekebilmeniz için dekoratif ürünlerden faydalanmak, bir anda farklı bir ortam oluşturmamıza yardım edebilir.

Peki evinizi tasarlarken dekoratif ürünlerden faydalanıyor musunuz?

Bu makalede yaşam alanlarınızda dekoratif olarak kullanabileceğiniz saksıları incelemeye alıyoruz.

blank

Saksı denince aklınıza sadece içine toprak konup, çiçek ekilen kaplar gelmesin. Farklı saksı modelleriyle değişik bir dünyanın kapısını aralayabilirsiniz. Son zamanlarda saksıların dekoratif modelleri de tasarlanmaya başlamıştır. Dekoratif saksılar ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Görüntü olarak ortamı güzelleştirirken, ferahlatıcı etki sağlaması içinizi açacaktır. Sadece bunun için bile kullanılması gereken bir detay diyebiliriz. Salon, antre, mutfak gibi alanlarda kullanabileceğiniz gibi balkonunuzu da saksılarla donatabilirsiniz. Eğer cam balkonunuz varsa bu saksılara ekeceğiniz çiçekler ile kış bahçesi havası yakalayabilirsiniz.

Boş Alanlarınızı yada Duvarlarınızı Değerlendirin

blankDekore etmek istediğiniz mekana uygun saksıları seçtikten sonra geriye uygun bir yere yerleştirmek kalır. Evinizi dekore ederken boş kalan alanlar illa ki olacaktır. Özellikle geniş bir eve sahipseniz köşeleri saksı ve çiçek detayıyla değerlendirebilirsiniz. Yada sehpalarınızın üstüne yerleştirerek ortama renk verebilirsiniz. Saksı denilince sadece masa, sehpa üstü düşünmemek gerekiyor. Duvarlarınızı da bu şekilde dekore etmeniz mümkündür. Duvar saksıları ile antre, merdivenler ve koridorları düzenleyebilir, farklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Saksı Seçiminizle Tarzınızı Yansıtın

Dekoratif saksıların her çeşidini bulabilirsiniz. Doğal görünümlü olanlardan, metal olanlara, daha ağır ve şık modellerden, sevimli, özel tasarım modellere kadar geniş bir yelpaze mevcuttur. Önce evinizin dekorasyonuna uygun bir model seçmekle işe başlayabilirsiniz. Mesela salonunuza uygun bir cam saksı düzenleyerek kendi teraryumunuzu oluşturabilir, dekoratif ve şık bir hava yaratabilirsiniz.

Saksınızı Kendini Tasarlayabilirsiniz

Sadece size özel eşyalardan hoşlanıyorsanız, evinizdeki malzemeleri geri dönüştürerek, kendi saksınızı tasarlayabilirsiniz.

blank

Elinizde saksı yapmaya uygun metaryaller mevcutsa hayal gücünüzü kullanarak harika saksılar tasarlayabilirsiniz. Bunun için bir yoğurt kabı yada kahve kutusu size oldukça yardımcı olacaktır. Hayal gücünüzü kullanarak ortaya yaratıcı fikirler çıkarabilirsiniz. Balkon, salon yada bahçeniz için özel tasarım saksılar tasarlamak oldukça eğlenceli olacaktır.

Aşağıda sizler için bulduğumuz dekoratif saksı modelleri paylaşıyoruz. Sizde evinizin dekorasyonuna uygun saksılar bularak yaşadığınız yerin havasını değiştirebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close