Ev Dekorasyonu

Evinize Bambular İle Şans GetirinÖzellikle Asya topraklarında kullanılan şans bambusu son yıllarda popüler hale gelmiştir. Çin’de ortaya çıkan şans bambusu tüm dünyaya yayılarak sevilmiştir. Görünümü dikkat çekici olan şans bambusu kolay bakımı ile de tercih edilen bir ev bitkisi olmayı başarmıştır. Şans bambusu denmesinin sebebi bu bitkinin bulunduğu evlere bolluk getirdiğinin düşünülmesidir. Şans bambusunun bulunduğu evlere şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Şans bambusu ile ev dekorasyonu
Şans bambusu ile ev dekorasyonu

Evinize Bambular İle Şans Getirin

Şans bambusu farklı formlarda tek yada birkaç bambu dalının bir araya gelmesi ile büyüyebiliyor. Kimi zaman düz, kimi zaman kıvrımlı, spiral yada kafes görünümünde oluyorlar. Dekoratif formları da mevcuttur. Bu yönüyle evinde şans bambusu beslemek ve onu dekoratif unsur olarak kullanmak isteyenlere bir çok seçenek sunuluyor. Bambu çiçeğini suda yada toprakta yetiştirme imkanınız vardır.

Şans bambusu
Şans bambusu

İşin eğlenceli yanı olan şans ve bereket getirme kısmı ise Çin kültüründen gelmektedir. O mekanda yaşayan kişilere şans ve uğur getirdiğine inanılıyor. Mutluluk, zenginlik, uzun yaşam gibi ne istenirse dileyerek o kadar şans bambu sapını bir vazoda bir araya getiriyor. Böylece eve istedikleri şeyler geliyor. Eve bereket ve bolluk gelmesini isteyenler ise birden fazla şans bambusunu altın rengi bir iple bağlayarak evine koyuyor. Altın rengi bolluk ve zenginliği ifade ederken birden fazla bambu bereket ve bolluk çağırmak için tercih ediliyor.Doğal ve sofistike şans bambusu
Doğal ve sofistike şans bambusu

Evinizin sadece salon yada oturma odasında değil her alanında bu güzel bitkiyi kullanabilirsiniz. Özellikle banyo gibi alanlarda ortaya ferah ve etkileyici bir dekorasyon oluşturmaya yarayabiliyor. Yukarıdaki örnekte banyoda kullanılan şans bambusunu görüyorsunuz.

Şans bambusu ev dekorasyonu
Şans bambusu ev dekorasyonu

Her türlü stil ile kullanılabilen şans bambusu için uygun vazoyu seçmeniz yeterlidir. Stilinize uygun bir vazo seçerek doğru alana yerleştirildiğinde bütünleyici bir etki oluşturabilirsiniz.

Fotoğraf galerimizde bir çok alanda ve tarzda kullanılmış şans bambusu örneği görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close