Ev DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Eviniz İçin İdeal Şömine Nasıl Seçilir?

Dürüst olalım herkes evinde şöminenin keyfini çıkarmak ister.Peki şömine nasıl seçilir, sizin evinize en uygun şömine hangisidir?

Belki bazıları bu detaya diğerlerinden daha fazla dikkat verir, ancak şöminelerin her türlü dekorasyona uyabilen şık ve lüks aksesuarlar olduğu bir gerçektir. Ama bir tane şömine almayı düşünmeden önce, bilmeniz gereken birkaç şey var: Seçilebilecek birden fazla şömine türü var. En belirgin ayrım gazlı ve elektrikli şömine olacaktır. Her tür kendi özelliklerine sahiptir.

Eviniz İçin İdeal Şömine Nasıl Seçilir?

Elektrikli şömineler

Elektrikli şömineler büyük bir avantaja sahiptir. Havalandırmaya ihtiyaç duymazlar ve onları evin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. Tasarımlar, boyutlar ve stiller arasında geniş bir yelpazede bulunurlar ve eviniz için neyin olmasını istediğinize dair fikir edinmek için göz atmanız gerekir.

Ancak şömine için istediğiniz herhangi yer seçmek konusunda büyük özgürlük bile olsa, bazen en iyi seçenek farklı olabilir. Ve buna ihtiyacınız olmasa da, geleneksel türleri anımsatan bir şömine duvarı da tasarlayabilirsiniz

Gazlı şömineler

Gazlı şömineler aynı zamanda stil, tasarım, şekil, malzeme ve her şeyden ötürü çeşitli seçenekler sunar. Elektrikli şömineler kadar esnek olmayabilirler, ancak eğer gerçekten isterseniz bu konuda bilgi toplayabilirsiniz.

DAHA FAZLA : Sıcak Bir Ev İçin 40 Şömine Tasarım Fikirleri

Şömineden en iyi şekilde yararlanmak isterseniz, aynı anda iki tarafın da tadını çıkarmanızı sağlayan bu oda bölücü seçeneğini göz önünde bulundurun.

Taş Şömine

Taş şömineler ev dekorasyonunuza rustik bir tarz  getirmenizi sağlar ve onlar modern evlerde de harika görünebilir. Sadece doğru ayrıntıları ve aksesuarları seçmeniz yeterlidir.

DAHA FAZLA: Taş şömine ile ev dekorasyonu modelleri

Şöminenizin güzelliğini vurgulamak için aydınlatma armatürlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, taş bir çevreye sahip bir şömine, harika bir doku ve desene sahip olan benzersiz bir üründür ve bundan kesinlikle yararlanabilirsiniz.

Evin ısıtılması söz konusu olduğunda şömineler çarpıcı bir seçenek değildir. Odadaki havayı belirleyen dekoratif bir özellik daha taşırlar ve oturma alanınızı organize etmenin en mükemmel unsurlarıdır.

Modern bir görünüm için mantelsiz bir şömine seçin. Ve ortaya çıkmadığı zamanlarda harika görünmesini sağlayın. Her iki durumda da şöminenin göz alıcı bir detayı olmalı.

Bir önceki yazımız olan Pudra Rengi Dekorasyon Fikirleri 2019 başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, pudra ve pudra rengi dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

2 thoughts on “Eviniz İçin İdeal Şömine Nasıl Seçilir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close