Ev Dekorasyonu

Sıcak Bir Ev İçin 40 Şömine Tasarım FikirleriŞömine tasarım fikirleri oldukça fazladır.Bir şömine genellikle lüksün ve şıklığın bir unsuru olarak düşünülür ve ayrıca bir evi sıcak ve rahat hissettiren ayrıntıdır. Bu kaçınılmaz olarak dikkat çeker ve dekor içinde bir odak noktası olarak görev yapar. Şöminelerin çeşitli tasarımları vardır ve sınıflandırma genellikle tasarıma olduğu kadar malzemeye de dayanır.

Şömine Tasarım Fikirleri

Taş şömineler

Taş bir şömine, göl evi veya tatil evi için mükemmel bir özelliktir. Şömine mutlaka tamamen taştan yapılmış olması gerekmez Çünkü doğal bir malzemedir, diğer toprak renk tonlarıyla kombinasyon halinde harika görünür.Bir şömine, modern bir iç tasarıma rustik bir his katabilir.

Şömine tasarım fikirleri içinden taş döşeme ile olanları tercih edebilirsiniz. Odanın davetkar karakterini vurgulamak isterseniz odanın yüksekliğini vurgulayın veya taş bir şömineyi odak noktası yapmak için tavan ile buluşmasına izin verin. Taş da kontrast yaratmak için kullanılabilir ve uyumlu bir tasarım için ahşapla birlikte kullanılabilir .

Taş şömineler, doğru tasarıma sahip olursalar modern mekanlarda harika görünebilirler
Taş şömine ve ahşap tavan kombinasyonu harika görünüyor.

DAHA FAZLA: Taş şömine ile ev dekorasyonu modelleri

Şöminenin boyutu ve şekli, planın ve odanın tasarımı tarafından belirlenir

Aydınlatma, bazı durumlarda  şöminenin öne çıkmasını sağlayan ayrıntıdır

Taş bir şömine daha rüstik bir görünüme sahip olma eğilimindedir ve bir odadaki rahatlığı ortaya çıkarmaktadır. Doğal malzemelerin seçimi göz alıcı bir özellik olarak göze çarpmaktadır. Genellikle, taş şömineler son derece modern veya çağdaş bir mekanla uyuşmazlar. Rustik görünümlü evler için daha uygundurlar. Bununla birlikte, biraz daha çok yönlü bir sahte taş şömine olması seçeneği de var.

Modern Şömineler.

Şömineli bir banyo  kesinlikle daha sıcak ve doğal bir görünüm sağlar.

Modern şömineler, geleneksel olanlar kadar büyük ve heybetli değil, artık oda odağı değiller.

Şömine tasarım fikirleri arasından daha küçük boyutlar ve modern şömineler daha pratik ve kullanımı kolay olabilir.

Modern şömineler de artık ahşap kullanmıyor, bu yüzden onları kullanmak daha kolay hale geliyor
Modern şömineleri bir alada dekor  parçası olarak kullanabilirsiniz. Çeşitli olağan dışı ve ilgi çekici formlara ve tasarımlarsa olabilirler ve hemen hemen her alana entegre edilmesi kolaydır. Bu onları çok yönlü yapar, ancak doğru tasarım bulmadan önce daha fazla araştırma yapılması gerekir.

Modern şöminelerin çok yönlülüğü onları çeşitli dekorlara entegre etmenizi sağlar
Kurulumu çok kolay olduğunda modern bir şöminenin evinizin dekoruna dahil edilmesi kolaydır.

Modern şömineler çok az alana sahip olduğundan, diğer dekor özellikleri için daha fazla alana sahip olursunuz.

Köşeli şömineler modern evlerde oldukça popülerdir.

Geleneksel şöminelerin çekiciliğini korumak için arkasındaki duvarı taşlarla kaplayabilirsiniz.

Çoğu modern şömineler, pratik nedenlerden dolayı yerden yüksektir.

Bu şömineler   berrak beyaz duvarda daha güzel göze çarpıyor

Duvardaki tek özellik şömine olduğunda, daha fazla öne çıkıyor ve evde odak noktasına dönüşüyor

Bir şömine, atmosferi daha keyifli hale getirdiği için yemek odasında mükemmel bir ektir.

Bir şömineyi çağdaş bir dekora mükemmel şekilde entegre edebileceğiniz birçok yol vardırBazı modern şömineler sıradışı tasarımlara ve şekillere dikkat çekilmesini sağlamak için kullanılır
Modern şöminelerin, bir odaya ekledikleri sıcaklık ve konfor haricinde geleneksel odalar ile ortak noktası yoktur. Bazı durumlarda bu tamamen semboliktir. Modern ve çağdaş evlerde, şömineler sadece oturma odasında gördüğünüz bir dekor veya mimari öğe değildir. Bunlar, örneğin banyo gibi daha geleneksel olmayan mekanlarda da kullanılır.

Asılı Şömineler.

Şömineyi istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz zaman bir alanı düzenlemek ve süslemek daha kolaydır

Asılı şömineler çoğunlukla basit ve modern tasarımlara sahipler, ancak her türlü dekorasyonda harika görünebilirler.

Tavandan asılan şömine rustik dekoru güzelce tamamlar ve mekana sıcaklık katar.
Daha fazla esneklik istiyorsanız kayan bir şömine seçin. Geleneksel tiplerin aksine, bu şömineler daha az  tasarımlara sahiptir , bu da onları daha küçük alanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Tavandan asılı bir şömine bir odaya dram ekleyebilir, ancak farkedilmeden de geçebilir.

Sarkan şöminenin evde olmasının avantajı, duvarlara yüklemeye bağımlı kalmamanız

Merkezde şömineli evler çok rahat ve sıcak bir yaşam alanı sağlar

Rustik oturma odası, tavandan asılı bir şömine ile harika görünür.
Duvarın içine inşa edilen şömineler en yaygın ve popüler olmakla birlikte, tek tip değildir. Tavandan sarkan şömineler de oldukça ilginçtir. Tavan üstünde asılı dururlar ve tavanlar yüksek olan alanlar veya çift katlı odalar için mükemmel bir seçenektir. Böyle bir şömine olmasının avantajı, istediğiniz yerde, hatta bir odanın ortasına yerleştirebilmenizdir.

Metal Şömineler.

Çeşitli tonlarda çok ilginç bakır  şömineler vardır.

Odaya hâkim olmadan göze çarpan yüksek bir bakır şömine tercih edebilirsiniz.
Tasarım metal aksan içermediği sürece bir eve metal bir şömine eklemek daha zordur. Öte yandan, metal şömineler sadece bir endüstriyel evin olması gereken tasarımlarıdır. Herkesin alamadığı şeylerden birisidir, bu yüzden, evleri için mükemmel bir metal şömineyi bulmak zordur.

Şöminenin her iki tarafında da pencereleri olduğundan, tasarıma kolayca entegre olur.

Modern veya çağdaş tasarımlar yanında metal şömineler tam olarak yaygın veya popüler değildir. Örneğin taş şöminelerle aynı sıcaklığa sahip değillerdir, ancak başka özellikler de sunmaktadırlar. Örneğin, metal bir şömine, endüstriyel bir hisse sahip bir dekora iyi entegre olur. Ayrıca metalin dokusuna bağlı olarak rustik bir ortamda iyi görünebilir.

Ahşap Panelli Şömineler.

Rustik bir his veren, ahşap panelli bir şömineye sahip, endüstriyel tarzdaki bir oturma odası

Ahşap panelli şömineler, genellikle eşyaların eşleştiği geleneksel dekor için güzel bir seçenektir.
Ahşap ile şömine kaplamak biraz ironik görünüyor. Ahşabı artık yakıt olarak kullanmayan modern şömineler söz konusu olduğunda, bu suni sıcaklığın sunduğu geleneksel tasarımları geri getirme girişimidir. Ayrıca, ahşap ve tuğla gibi zıt renk malzemelerle birleştirmek için de bir fırsattır.

Bu ahşap panelli şömine, geri kazanılmış malzeme ve doku nedeniyle öne çıkıyor.
Ahşap panelli şömineler özellikle ilginçtir, çünkü onları işlev yapmak için kullanılan aynı materyalle kaplıdırlar. Tabii ki, artık geçerli olmayan modern şömineler söz konusu olduğunda ilginç bir konsepttir. Ahşap panelli şömineler özellikle şık bir görünüm sergiliyorlar ve sahip oldukları patine, renk, şekil ve diğer detaylara göre farklı stiller de olabiliyorlar.Kelimeler

1 thought on “Sıcak Bir Ev İçin 40 Şömine Tasarım Fikirleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close