Ev Dekorasyonu

Ev Dizaynı Fikirleri 2020

Ev dizaynı fikirleri, ev dizaynı örnekleri, ev dizaynı nasıl olmalıEV DİZAYNI FİKİRLERİ 2020

Ev dizaynı ile ilgilenenler için pek çok seçenek bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda gelişen mimariye bağlı olarak yenilenen dekorasyon fikirleri her zevke uygun model ve ürünleri kişilerin hizmetine sunmaktadır. İç ve dış olarak ayrılan dizayn konusu yine kişilerin tercihine bağlı olarak değişmektedir. Ev dekorasyonunda temel konular renklerin seçimi, mobilyaların uyumu ve buna mukabil halı ile perde seçimleridir. Elbette tüm bu uğraşların tamamlayıcı unsuru olarak dekoratif nesneler de unutulmamalıdır.

Ev Dizaynı

Her odanın kendine özgü bir havası vardır ve ev sahipleri seçimleri doğrultusunda dekorasyonu tamamlarlar. Evi dekore etmeye başlamadan önce odaların büyüklüğü ve şeklini göz önünde bulundurmalı, ayrıca aldığı ışığı da iyi değerlendirmelidir. Karanlık bir cepheye bakan evlerin tasarımı ile oldukça aydınlık bir evin dizaynı arasında mutlaka farklılıklar olacaktır.

Ev Dizaynı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Odaların duvar renkleri seçilirken ortamın büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Büyük bir alana sahip olanlar koyu tonları tercih ederek tarzlarını yansıtabilirler. Ancak bu tarz renkler küçük bir oda için boğucu bir etki oluşturacaktır. Dolayısıyla odanın havasına uygun soft renkler tercih edilebilir.

Ev Dizaynı Önerileri

Salon Dizaynı Nasıl Olmalı

Salon dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi mobilyaların duvar ve zeminle olan uyumudur. Bunun yanı sıra iyi bir ev dizaynı için perde ve halılarda tamamlayıcı unsur olarak özenle seçilmelidir. LED ışıklar kullanıldıkları her ortamı estetik ve zengin göstermektedir. Dolayısıyla salonda tercih edilecek bu tarz ışıklar ile modern bir uyum yakalanabilir. Duvarlarda ise çeşitli desenlerde duvar kağıtları kullanılarak mobilyalarla bir bütünlük oluşturulabilir. Son olarak salon için dekoratif nesnelerde unutulmamalıdır. Sarkıt avizeler, altın varaklı aynalar, çeşitli şekillerde ve boyutlarda çerçeveler ve çiçekler salonun şık bir görüntüye kavuşması için tercih edilebilir.

Salon Dizaynı

Banyo evin hem özel hem de herkese açık bir alanı olarak değerlendirilmektedir. Gelişen dekorasyon ürünleri sayesinde son derece şık ve kullanışlı banyolar elde etmek mümkündür. Bu anlamda geniş bir alana sahip olanlar çok fonksiyonlu modelleri seçebilirler. Daha küçük bir banyosu olanlar ise duvarlara monte edilecek dekoratif raflar ile uygun ortam oluşturabilirler. Yine LED ışık seçimiyle banyonun daha aydınlık ve güzel görünmesi sağlanabilir. Dekoratif nesne olarak ise kokulu mumlar iyi bir tercih olacaktır.Salon Led Aydınlatma

Oturma Odası Dizaynı Nasıl Olmalı

Oturma odası ise genellikle ev sahiplerinin sıklıkla vakit geçirdikleri bir ortam olarak kabul edilmektedir. Duvarlarla uyumlu renklerde oturma grupları estetik bir görüntü oluşturacaktır. Yine küçük bir odaya sahip olanlar için alternatif bulunmaktadır, köşe takımlar bunun için önerilenler arasındadır. Çekmeceli sehpa modelleri de eşyaların dağınık durmaması ve aynı zamanda şık görüntüleri sebebiyle tercih edilmektedir.

Oturma Odası Dizaynı

Mutfak Dizaynı Nasıl Olmalı

Evin mutfak bölümü de hem yemek saatleri hem de bir kahve ya da çay molası vermek adına güzel vakit geçirilen alanlardan birisidir. Mutfakta dağınık bir görüntü olmaması için çekmece yönünden zengin mutfak dolapları tercih edilebilir. Yine duvarlara monte edilecek raflarda ev sahiplerinin işine yarayacaktır. Mutfak mobilyalarının uzun yıllar kullanılabilmesi için sağlam ve işlevsel olmasına dikkat edilmelidir. Kahverengi ile krem rengi, siyah ve beyazın birleşimi mutfaklarda sıklıkla tercih edilen tonlar arasındadır. Soft renkleri sevenlere yönelik mutfak dekorasyonu için çok sayıda seçenek mevcuttur.

Mutfak Dizaynı

Yatak Odası Dizaynı Nasıl Olmalı

Yatak odası dekorasyonunda ise dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Perde seçiminin hem güneşlik hem de tül perde olarak yapılması şık bir görüntü oluşturmasının yanı sıra ışığı ayarlamak içinde önemlidir. Odanın tarzına bağlı olarak seçilecek dekoratif nesneler ile tasarım tamamlanabilir. Bunun için modern avizeler ya da vintage görünümlü ayna modelleri düşünülebilir. Ayrıca dekoratif mumlarda yatak odasının dekorasyonuna katkı sağlayacak ürünlerdendir. İyi bir ev dizaynı için önerilerinizi yorumlar kısmından bizle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Yatak Odası DizaynıKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close