Ev Dekorasyonu

Ev Dekorunda Çiçek Desenleri ve Kullanmanın YollarıEv dekorunda çiçek desenleri kullanımı nihayet yeniden popüler bir noktaya geldi. Eskilerin mobilyalarına biraz benziyorlar ama geçmişini görmeye ve güzelliğini ve cazibesini yeniden keşfetmeye başlıyoruz. Çiçek desen neredeyse her yerde kullanılabildiğinden bu harika bir şey. Hüner, arzulanan görünümü ve ambiyansı yaratmak için onları nasıl kullanacağınızı bilmektir. Doğadan esinlenen bir görünüm birçok farklı biçimde olabilir ve çiçek desenleri bunun büyük bir parçası olabilir.

Ev Dekorunda Çiçek Desenlerini Kullanmanın Yolları

Duvarlardaki duvar kağıtları ve çiçekler

18. yüzyılda çiçek desenleri çok popüler olduğunda, çiçekli duvar kağıdı duvarları süslemenin yeni yolu olmaya başladı. O zamanlarda duvar kağıdı pahalı, deri ve ipekten yapılmıştı. Bugün ise bir çok seçenek vardır. Her yerde duvar kağıdı bulabilirsiniz ve akla gelebilecek tüm renklerde ve baskılarda olabilir. Çiçek desenleri sadece seçeneklerden biridir.

Modern bir tarz için, duvarları 3D çiçeklerle süsleyerek duvar kağıdınıza biraz derinlik kazandırın. Duvarını vurgulamak veya belirli bir alana renk eklemek için büyük boy bir desen seçin. Yoğun bir duvar kağıdı deseni, basit, belki de tek renkli bir dekorla en iyi şekilde kullanılır. Doğru ayarda kullanılan çiçekli desenli bir duvar kağıdı, bir alana egzotik bir görünüm verebilir.

Duvar kağıdının rengini odanın içindeki halı veya hatta bazı mobilya parçaları gibi diğer elementlerle eşleştirebilirsiniz.

Yüksek bir tavan alanında bir duvarı duvar kağıdı yapmak etkiyi daha dramatik yapar. Oturma odası ile kendinizi sınırlamayın. Çiçek desenleri banyolarda veya yatak odalarında da mükemmel sonuç verir.

Aslında, çiçek deseni, bir yatak odasına çok sakin ve bohem bir görünüm verebilir

Çiçek Desenli  Halı ve kilim

Duvarlarınızı çiçeklerle kaplamak biraz fazla olur gibi hissediyorsanız, bir odanın dekoruna bir çiçek deseni sunmanın başka yolları da vardır. Örneğin, stilinize uyan çiçek desenli bir halı veya kilim seçebilirsiniz. Neşeli ve renkli bir şey olabilir ya da daha soyut ve tonlanmış bir şey olabilir.Desenli bir halı gerçekten bir odayı neşelendirebilir, hatta dekoruna biraz renk katabilir.

Çiçek baskılarında kesinlikle kadınsı bir cazibesi vardır.

Çiçekli Desenli Mobilyalar

Evet, mobilya üzerindeki çiçek desenleri büyükannein evini hatırlatabilir.Bazen bu görünüm gerçekten rahatlatıcı olabilir ve kesinlikle ona şık bir dönüş verebilirsiniz. Yine de, bugün için daha uygun bir şey istiyorsanız, seçim yapabileceğiniz yeni yeni baskılar ve desenler var. Çiçekler yıllar içinde gerçekten gelişti. Muhtemelen neden tarzdan asla uzaklaşmadıkları bilinmiyor.

Koltuk, renkli desenlerle kaplandığında harika görünen tek mobilya parçası değildir

Tüm kanepe çiçeklerle kaplı olması biraz fazla olabilir ve modüler tasarımlar aslında bunun bir çözümünü sunar

Her şey desenle ilgili değil. Ayarı ve tarzı en önemli şey

Çiçek desenleri kulanımında aşırıya kaçmayın. Onları hafif dozlarda, aksan detayları olarak kullanın

Pastel çiçek bebek odaları için mükemmel bir tasarım fikridir.

Çiçek Desenli Aksesuarlar

Son olarak, bir odanın dekoruna güzel bir çiçek deseni eklemek için kullanılabilecek bir sürü aksesuar ve küçük şeyler var. Buna, yatak takımları, evinizdeki tüm yastıklar, abajurlar, vazolar ve benzeri şeyler de dahildir. Bu doğayı evin içine getirmenin ve canlı renklerinden en iyi şekilde faydalanmanın en kolay yoludur.

Tabii ki, yatak odasında havayı anında bazı yeni çarşaf veya battaniyelerle değiştirebileceğinizi söylemeye bile gerek yok.

Yastık kılıfı ve yatak takımı genel olarak kişisel tarzını ifade etmenin bir yoludur.
Ayrıca,  yatağın üzerindeki örtü ve perdeler gibi başka şeyler de çiçek desenli olabilir.

Kanepeye renk katmak veya odanın içine desen vermek için çiçek desenli kırlentler kullanın.

Çiçek desenlerini karıştırın ve eşleştirin ve serin bir kombinasyon için farklı renklerle oynayın.
Elbette, gerçek çiçeklerin güzelliği tamamen kopyalayamayız ve hiç biri bir vazo çiçeği yerine geçemez.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “Ev Dekorunda Çiçek Desenleri ve Kullanmanın Yolları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close