Çocuk Odası Dekorasyonu

Düzenli Çocuk Odaları İçin FikirlerÇocuk sahibi olmak, düzenli kalmayı biraz daha zorlaştırabilir, ancak bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Aslında, küçük bir ön planlama ile çok daha hızlı temizlik yapabilir ve hatta çocuğunuzun ev işlerine katılmasını sağlayabilirsiniz. Birkaç stratejik ve iyi planlanmış depolama çözümü gerekir, ancak bir dahaki sefere oyun odasına girdiğinizde o korkunç Lego’lara basmaktan kolayca kaçınabilirsiniz.

Proaktif olmak kesinlikle organizasyon oyununun zirvesinde kalmanın en iyi yoludur, bu nedenle sizin ve ailenizin oyundan sonra her seferinde temizlik yapmasını sağlamak çok önemlidir. Ancak işe yarayan bir oyuncak deposu kurarak bunu kolaylaştırabilirsiniz.

İşte bulduğumuz en parlak oyuncak saklama fikirlerinden bazıları.

Asma Raflar

Herkesin bir öğleden sonra uygulayabileceği basit ama kolay bir saklama fikriyle başlıyoruz. İhtiyacınız olan öğelere hızlı bir şekilde kolay erişim için bir şifonyerin veya alt değiştirme masasının üzerine birkaç basit yüzer raf asın. Şık tutmak için birkaç nesne eklediğinizden emin olun.

Asma Raflar
Asma Raflar

Açık ve Kapalı Depolama Alanları

Çocuğunuzun oyuncaklarını saklamayı düşündüğünüzde, kesinlikle eşyalarını kimsenin göremeyeceği bir yere atabileceğiniz bir yer isteyeceksiniz. Çocuğunuzun her gün kullandığı kitaplara ve oyuncaklara kolay erişim için bölmeler sunan, ancak aynı zamanda dağınıklığı hızla gizleyebilecek birkaç dolap içeren bir birim düşünün.

Açığa Çıkan ve Gizli Depolamayı Düşünün
Açığa Çıkan ve Gizli Depolamayı Düşünün

İstifleme Kutuları

Bu ahşap olanlar gibi istifleme kutuları veya yüzen kutular, oyuncaklara kolay erişim ve kolay temizlik için mükemmeldir.

İstifleme Kutuları
İstifleme Kutuları

Mevcut Mobilyaları Yeniden Kullanın

Çocuğunuzun odasını temiz tutmak için dışarı çıkıp tüm yeni mobilyaları veya depolama çözümlerini satın almanıza gerek yok. Eski bir gardırobunuzu yeniden değerlendirin ve her şeyi gözden uzak tutacak sepetlerle doldurun.

Mevcut Mobilyaları Yeniden Kullanın
Mevcut Mobilyaları Yeniden Kullanın

Sepetleri Her Yere Koyun

Oyun süresinden sonra her zaman ortalığı temizlemenizi sağlamanın kolay bir yolu var mı? Çocuğunuzun işi biter bitmez oyuncakları hızlıca fırlatabileceği bir yere sahip olduğunuzdan emin olun. Odanın her tarafında, hızlı saklama için, misafirler geldiğinde kaldırılabilecek sepetler bulundurun.Sepetleri Her Yere Koy
Sepetleri Her Yere Koy

Sandıklı Mobilyaları Düşünün

Çocuğunuzun odasında oyuncaklar için saklama alanı bulmaya çalışıyorsanız, fazla mesai yapan mobilyaları düşünün. Yatak altı depolama alanına sahip bir sedir, küçük bir alanın her bir inç karesini kullanmak için mükemmeldir.

Sandıklı Mobilyaları Düşünün
Sandıklı Mobilyaları Düşünün

Oyuncakları Sergileyin

Çocuğunuzun oyuncakları da bunlar kadar renkli ve güzelse, onları sergilemenizi sağlayan ve her şeyi göz önünde bulunduran açık rafları değerlendirin. Fazladan yol kat etmek istiyorsanız, onları da renklendirebilirsiniz.

Oyuncakları Ekranda Tutun
Oyuncakları Ekranda Tutun

Depolamayı Oyuncağın Yapmasına İzin Verin

Bunun gibi büyük bir oyun evinde, oyuncakların saklanması için birkaç köşe ve yarık açın, böylece tüm olasılıkları ve ayrıntıları oyun evinden çıkarmadan kolayca kaldırabilirsiniz.

Depolamayı Oyuncağın Yapmasına İzin Verin
Depolamayı Oyuncağın Yapmasına İzin Verin

Tekerlekli Kutuları Kullanın

Her evde özel bir oyun odası için yeterli alan yoktur. Çocuğunuz sık sık çeşitli odalarda oynuyorsa, oyuncakları için tekerlekli bir araba düşünün, böylece onu ihtiyacınız olan yere getirebilirsiniz.

Yuvarlanan Kutuları Kullanın
Yuvarlanan Kutuları Kullanın

Özel Yapım Dolapları Tercih Edin

Büyük bir dolap ünitesi sadece inanılmaz derecede şık olmakla kalmaz, aynı zamanda küçük alanlar için harika bir çözümdür. Biraz masraf yapın ve dağınıklığı gizlemek için kapılı özel dolapları tercih edin.

Yerleşikleri Tercih Edin
Yerleşikleri Tercih Edin


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close