Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Bakır Tonlamaları

Bakır Renginin IşıltısıBakır son dönemlerde dekorasyon trendleri arasında yerini almıştır. Sıklıkla tercih edilen bu metalik renk klasik, zarif ve modern havaya sahiptir. Bakır tonlarını kullanılması ortama sıcaklık katar. Üstelik bu ton bir çok renk ile kullanılabilir. Mobilya yada dekoratif aksesuarlarınızda kullanacağınız bakır tonlamaları ile sıcak ve zarif bir ortam sizleri bekliyor olacaktır.

Bakır Tonunu Her Renkle Kombinleyin.

Bakır tonu birçok renk ile rahatlıkla kombinlenebilen bir renktir. Sevdiğiniz renkler ile uyumlu ev dekorasyonları yapmanıza olanak sağlayan bu özellik ile daha geniş bir yelpazeye sahip olabilirsiniz. Beyaz, siyah, gri, pembe, yeşil ve tüm pastel renkler ile uyumludur. Kendisi gibi metalik renkler ile birlikte kullanabilirsiniz. Böylece daha şık dekorasyonlara sahip olursunuz. Bakır tonu ile sadece pastel tonlarını değil koyu renkleri de kullanabilirsiniz.

Bakır ile kullanılabilecek renkler
Bakır ile kullanılabilecek renkler

Ahşap Ayrıntılar ile Bakır Uyumu.

Bakır rengi toprak tonlarına yakın bir renktir. Bu yüzden ahşap tonları ile oldukça uyumlu bir kombin sağlar. Üstelik evinizin döşemesi ne olursa olsun bu mobilya oldukça güzel duracaktır. Örnekteki gibi gri ile ahşap şifonyerinize bakır tonlarında kulplar ile kullanabilirsiniz. İsterseniz üzerine yine bakır tonlu bir aksesuar koyarak oldukça şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.Ahşap ve Bakır Uyumu
Ahşap ve Bakır Uyumu

Bakır Tonlarında Aksesuarlar Kullanın.

Bu güzel ve sıcak toprak tonuna dekorasyonunuzda yer vermek istiyor ancak cesaret edemiyorsanız, küçük dokunuşlar ile başlayabilirsiniz. Büyük eşyalar yerine dekoratif aksesuarları bakır tonlarında tercih edebilirsiniz. Böylece evinizin dekorasyonunda nasıl duracağı hakkında daha kolay fikir sahibi olabilirsiniz. Var olan mobilyalarınıza ufak bakır detaylar ekleyebilirsiniz. Koltuk yada şifonyerinizin ayaklarını bakır tonlarında seçebilirsiniz. Seçeceğiniz aynanın çerçevesinin bakır tonlarında olması da güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Önemli olan çok fazla bakıra boğmadan tadında dokunuşlar yapmaktadır.

Şık aksesuarlar ile bakır kombini
Şık aksesuarlar ile bakır kombini

Evinizin sadece salon yada odalarında değil, her yerinde bakır detaylara yer verebilirsiniz. Mutfak ve banyo için çok güzel bakır detaylı aksesuarlar vardır. Çeşmelerden, aydınlatmalara, mutfak aletlerinden, aynalara… Pek çok ayrıntıda bakır tonlarına yer verebilirsiniz.

Birbirinden şık ve zarif örneklere galerimizden göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close