Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri

Çocuk odası dekorasyonu yaparken , odanın kolay kullanım ve rahat hareket sağlaması esas amaç olmalıdır. Oda içinde harcanan zamanlar çocuklar için hem eğlenceli , hemde öğretici olmalıdır. Bu anlamda anne ve babalar olarak öncelikle çocuğunuzu oda düzeni konusunda eğitmeli ve yol göstermelisiniz. Yazımızın devamında çocuk odası dekoratif depolama fikirleri size bu konuda ilham verebilir..

Normal olarak çocuk odaları her zaman dağınık, tüm oyuncuklar ortada şekilde bir görünümdedir. Gayet normal olan bu durum için sizin odanın daha düzenli olması adına yapabileceğiniz bazı dekoratif düzenlemeler olabilir. Bunlar için çocuk odasında ekstra depolama alanları oluşturmalısınız. Tabi bu depolama alanları göz önünde olmalı ve çocuğunuz bu alanlara rahatça erişebilmeli, yani ihtiyaç duyduğu her şey elinin altında olmalıdır.

Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri
Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri

Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri

Karışık ve dağınık bir çocuk odası gayet normal olarak görünebilir , ancak bu durum çocuk için sorun yaratabilir. Örneğin ortada duran oyuncaklar , çocuğun hareketlerini kısıtlar , ayrıca olası ufak kazalarda yaşanabilir , üstüne basabilir yada kayabilir gibi.. Bu durumlarda oda içerisinde dekoratif depolama alanları açmak son derece doğru bir adım olacaktır.

İlk olarak renkli dekoratif kutular alarak oda içerisinde çocuğunuzun günlük oynadığı oyuncakları saklayabilirsiniz , ancak bu kutular kesinlikle onun ulaşabileceği bir alanda durmalı ve mümkün olduğu kadar yan yana dizilmelidir. Dekoratif kutular çocuğa odanın düzeni hakkında bilgi verecektir, aynı zamanda odanın düzen işini daha eğlenceli ve pratik hale getirecektir.

Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri
Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri

Yatak ve ranzaların depolama amaçlı kullanılması, altı boş yataklar, yada karyola gibi tasarımlar kullanıyorsanız bu alanları depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Özellikle ranza tarzı çocuk yataklarında bir yatağı iptal ederek bu bölümü oyunca deposu haline getirerek daha eğlenceli ve keyifli şekilde depolama alanı açabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri
Çocuk Odası Dekoratif Depolama Fikirleri

Hemen her yerde rahatça bulabileceğiniz dekoratif kutu şeklinde puflar yine keyifli bir depolama fikri olabilir , kutu içinde hem oyuncaklar yer alır , hemde tabure görevi görecektir. Sizler için hazırladığımız galerimizde birbirinden yaratıcı çocuk odaları için depolama fikirleri bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kız Bebek Odası 28 Yaratıcı Dekorasyon İpucu başlıklı makalemizde bebek odası, dekorasyon fikirleri ve dekorasyon ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close