Çocuk Odası Dekorasyonu

Beyaz çocuk odası dekorasyon modelleri 2020

Pembe ve maviden önce şimdi en popüler olan renk beyaz çocuk odası !Beyaz çocuk odası 2020 dekorasyon fikirleri ve bir çok stilde örnek resimler seçtik.
Beyaz şimdi en popüler çocuk  odası rengi olarak pembe ve maviyi geçti.

Beyaz çocuk odası gelişinin önündeki en önemli  trendleri ortaya çıkarmak için araştırmalar yaptık.  Klişeleşmiş ‘cinsiyetli’ yatak odası renkleri, yerini popüler nötr tonlara bırakıyor.

Beyaz çocuk odası dekorasyon modelleri 2020

2020 Çocuk odası dekorasyonu araştırmamız, beyazın en popüler renk olduğunu ortaya koydu, ebeveynlerin yaklaşık yarısı yüzde 49, çocuklarının odasında beyaz rengi baskın olarak kullanıyor. Mavi renk ve pembe renk  yüzde 42 olarak olarak tercih ediliyor.

Gri ise yüzde 35 olarak pembeden önce gelen bir başka popüler nötr renk seçeneğidir.

Ek olarak, ebeveynlerin üçte ikisine yakını yüzde 61’i çocuklarının  odalarında temalı dekorasyonı benimsemeyi tercih ediyor. Çocuklarının odalarının tasarımı söz konusu olduğunda önemli bir öncelik olarak, ilham verici veya eğitici dekorları öne süren neredeyse dörtte biri (yüzde 23) tercih ediyor.

Tüm temalar içinde, hayvan ve doğa temalı odalar  en üst sırada olduğu ortaya çıkıyor.

Nötr renk paletleri ve temalı odalar, çocuk odasını dekore ederken popüler seçeneklerdir. Şık ve dayanıklı tasarımlar yaratmanın büyük bir önceliğe sahip olduğunu görüyoruz ve çocuk odalarının dekorasyonuna büyük ilgi var. Aslında, ” çocuk yatak odaları ” günümüzde yükselen bir arama terimidir ve buda ebeveynlerin küçüklerin mekanlarını kişiselleştirmeyi istediklerini göstermektedir.

En popüler tonlar

Önde gelen boya markalarına göre, en sevilen çocuk odası boya renkleri nötr  yumuşak ve yatıştırıcı renkler, adaçayı yeşili, tavşan ayağı gibi renkler.

Facebook’taki kullanıcıların ise en sevdikleri renkler cinsiyete uygun nötr tonlardan oluşan renkler.  Bunlara daha çok toplumsal cinsiyete dayanmayan renkler. Baskın olarak beyaz, gri, açık yeşil, açık pudra pembesi, altın tonları.Bunlar beyaz çocuk odası dekorasyonlarında yanında kombin olarak tercih edilen en popüler olan eşleştirme renkleri arasında diyebiliriz.

Ayrıca Bakınız: Modern çocuk odası resimleri 2020

Çocuk odasını dekore ederken aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

1. İç tarzınızı koruyun

zaman geçirmeniz için mutlu olacağınız bir alan olması önemlidir, bu nedenle mevcut ev tasarımınızı ve kişisel iç tarzınızı göz ardı etmeyin. Bu alanı geleceğe bir adım olarak tasarlamanız, çocuğunuzla birlikte, ilk yıllardan başlayarak, yürümeye başladığı yıllara ve hatta ara dönemlere kadar büyüyecek bir odaya sahip olacağınız anlamına gelir.

2. Mevcut parçaları tekrar edin

Evinizin başka yerlerinde bulunan mobilya ve aksesuarların (kilim, minder veya çekmeceli sandık gibi)  parçaların birleştirilmesi, cinsiyete duyarlı olmayan bir oda elde etmenin pratik bir yolu olabilir ve aynı zamanda odanın kalan kısmı ile uyumlu olmasını sağlayacaktır.

3. Çok yönlü bir renk paleti seçin

Pastel sarısı ve yeşilin tipik olarak ilişkili cinsiyet dışı nötr renklerinin ötesinde pek çok seçenek vardır. Beyaz çocuk odası modelleri arasında daha yumuşak ve grimsi beyaz tonlar, çok yönlü bir fon sağlar ve her ikisi de aksesuarlar ve yumuşak mobilyalar ile eklenebilecek daha taze, daha parlak renklere karşı iyi çalışır.

4. Duvar Çıkartmaları Yapıştırın

Duvar çıkartmaları ve duvar resimleri size hızlı ve kolay bir çözüm sunar. Seçebileceğiniz çok sayıda eğlenceli ve şık tasarımlar var ve çıkarılabilir seçenekler de mevcut, özellikle kirada oturanlar için  harika bir çözüm.

5. Tablo ve Resim ekleyin

Büyük çerçeveli baskılar veya posterler, genç hayallere teşvik için ideal bir çocuk odası boşluğunda uyarıcı ve çekici bir özellik olabilir. Renkli, büyük boyutlu haritalar duvar dekorasyonunda harika görünür.

Beyaz çocuk odası dekorasyon modelleri 2020 – ResimlerKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close