Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonunda Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Banyo dekorasyonunda kullanılabilecek aksesuarlar   Banyo dekoru, fonksiyonel unsurların yanı sıra, göze hitap edecek şekilde dizayn edilmelidir. Ev dekorasyonunda banyolara da odalar kadar özen gösterilmelidir. Temizlik eşyalarının depolanacağı dolap sistemleri, aksesuarlar ve mobilyalar, ışıklandırmalar ile uygulanacak stil bütünlüğü oluşturur. Banyolar aynı zamanda misafirlerin kullanımına açık alanlardır. Ferahlatıcı atmosferi ile göze hitap eden bir banyo dekore etmek için, estetik ve işlevsel unsurları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Banyolarınızı şık bir hale getirmek için, banyo aksesuarlarını kullanarak, uygulanacak stile göre detayları ön olana çıkabilmeniz mümkün.

banyoda ayna kullanımı
banyoda ayna kullanımı

Klasik Banyo Şıklığı

   Banyonuzu dizayn ederken kendinize uygulamak istediğiniz stili belirleyin. Klasik stilde aksesuarlar kullanmayı tercih ediyorsanız, duvar aplikleri benzer klasik stil şıklığı unsurları taşıyabilir. Dekoratif bir ayna modeli için, ayrıntıların ön planda olduğu uyum ile şıklık ve ahenk yakalayabilmeniz mümkün. Geometrik formların ön planda olduğu bir banyo dekoru için asimetrik askı lamba modellerini tercih edebilirsiniz. Küçük banyolarda kullanışlığı arttıracak aksesuarlar kullanabilirsiniz. Dekoratif ayna modelleri banyo duvar dekoru için uygun olabileceği gibi, küçük banyoları da daha ferah gösterecektir.hasır sepetler
hasır sepetler

Depolama Sistemi

   Banyolar, büyüklüğüne göre depolama alanlarına ihtiyaç duyulan iç mekanlardan biridir. Özellikle şehir yaşamını tercih edenler iç apartman dairelerinde banyolar küçüktür. Temizlik eşyaları, cihaz ve aletlerin akıllıca depolanması için dolap sistemleri dizayn edebilirsiniz. Banyonuzu tertipli ve düzenli gösterecek dolaplar için ayrıca çekmece ve dolap kapağı kulplarını seçebilirsiniz. Banyolarda ahşap rolü arttıkça buna uygun kapak kulpu modelleri çeşitli olacaktır.

Dekoratif Ayna Unsuru

   Aynalar banyolarda fonksiyonel ve dekoratif amaçlı unsurlar ile kullanılır. Lavabo kullanım alanlarında banyonuzun tarzına göre ayna modeli seçebilirsiniz. Modern bir banyo için sadelik ve yalınlık ön plana çıkarılır. Klasik stil bir banyoda olduğu gibi detaylar ön plana çıkmaz. Dairesel ve geometrik formlar modern banyolar için fazlasıyla uygundur.

Estetik Unsurlar

   Banyo aksesuarlarını seçerken kullanım ihtiyacınıza gör bir düzen oluşturmalısınız. Duvara monte dolap sistemleri size alandan kazandırabilir. Kapalı raf sistemlerini tercih ederek duvarlarınızı depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Dekoratif vazolar, şık aydınlatma aksesuarları, bitki saksıları gibi görsel açıdan ahenk ve renk katan aksesuarları banyonuzda kullanabilirsiniz. Banyo paspasları kulan alanlarına göre farklı ebatlarda tercih edilebilir, duş kabini ya da küvet çıkışı için ayrı bir banyo paspası kullanabilirsiniz. Kokulu mumlar, aromatik yağlar, biblolar banyo tezgahının üstü için en uygun aksesuarlardır. Banyo tezgahının büyüklüğü oranına göre aksesuar ebatları da değişebilir. Tropikal kokulu mumlardan tematik aksesuarlara birçok dekoratif unsurları göz önünde bulundurabilirsiniz. Dekoratif bitki ve çiçekler de banyolara çok şık ve doğal hava katabilirler. Havayı temizleyen birçok bitki türü mevcuttur. Doğadan renkleri banyonuza taşıyarak ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Banyonuza ahenk ve renk katacak çiçekler için modern ya da klasik vazo modellerine de göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close