Balkon Dekorasyonu

Balkonlarda Nefes Aldırıcı Tasarımlar

Balkon Dekorasyonu Nasıl OlmalıBalkonlar güneş ışığı ile buluşma mekanları, kapalı mekanlarda sıkılınca nefes alma alanları, isteyince gökyüzünü görmemizi sağlayan araçlardır. Ülkemizde olduğu gibi bütün ılıman iklimli ülkelerin vazgeçilmezleridir. Yaz aylarında evin en çok kullanılan alanlarından biri olan balkonların dekorasyonu da en az diğer odalar kadar önemlidir. Balkon dekorasyonu yapılırken, nasıl tasarlanacağı balkonun genişliğine ve fiziksel özelliklerine göre değişir. Küçücük bir balkon bile doğru aksesuarlar ve doğru yerleşimle huzur dolu bir yere dönüşebilir.

Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Büyüklüklerine Ve Şekillerine Göre Balkon Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Hayatın içindeki koşuşturmacalar arasında bütün nefes alabileceğimiz alanların küçüldüğü gibi balkonlar da küçülmeye başladı. Küçük balkonlar nasıl kullanışlı hale getirilir? Sorusu özellikle yaz ayları yaklaştıkça birçok kişinin merak ettiği konulardan biri haline geldi. Elbette ki her şekil ve boyuttaki balkonlara göre dekorasyon fikirleri yaratmak mümkün, işte bazı çözüm fikirleri;

Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri; Küçük balkonların dekore edilemeyeceği doğru bir düşünce değildir. Küçük balkonlarda da oldukça yaratıcı ve şık çözümler bulunabilir. Yerden tasarruf etmek için asılan balkon masaları kullanabilir, zemini istediğiniz renk ve desenlerde minderlerle döşeyebilirsiniz. Ayrıca desenli kilimler, minik lambalar veya dikey bitkilerle dikkatleri tasarıma çekebilirsiniz. Az eşya kullanılabileceği için seçilen eşyaların stil sahibi ve dikkat çekici olması önemlidir. Tek sandalyenin ya da küçük bir mobilyanın sığabileceği yer var ise beyaz hasır bir mobilya tercih edebilir ya da çarpıcı renklere kendiniz boyayabilirsiniz. Duvarlarını raf ve askılarla değerlendirebilir, küçük saksılarla süsleyebilirsiniz.Büyük Balkon Dekorasyon Fikirleri; Büyük balkonlar dekorasyon için son derece avantajlı görünseler de dezavantajları da vardır. Dekorasyon için alternatif arttıkça maliyet de artar. Büyük balkona sahip evlerde dekorasyonla bahçe dekorasyonu arasında çok büyük farklar yoktur. Büyük balkonlarda ilk karar verilmesi gereken balkonda neler yapmak istediğinizdir. Bir güneşlenme alanı, yemek yeri, hava şöminesi veya açık hava mutfağı gibi alternatifler düşünebilirsiniz. Bir köşesini hamağa ayırıp huzurlu bir uyku ve dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. Bahçe mobilyaları satan mağazalardan şık ve konforlu oluşturmak istediğiniz tarza uygun mobilyaları bulabilirsiniz. Büyük balkonlar için gereken diğer şeyler büyük bir kilim ve aydınlatmalardır. Aydınlatmalar için aplikler ve fenerler gibi pek çok alternatif bulmak mümkündür.

Dar Uzun Balkon Dekorasyon Fikirleri
Dar Uzun Balkon Dekorasyon Fikirleri

Dar Uzun Balkon Dekorasyon Fikirleri; Depo olarak kullanmaktansa bu tip balkonları huzur veren, kullanışlı bir mekana çevirebilirsiniz. Asılabilen balkon masaları bu tip balkonlar için vazgeçilmezdir. Ayrıca açık renkli mobilyalar ve korumalıklarla daha ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz. Balkonun bir köşesini oturma alanı olarak dizayn edebilir, boydan boya yeşilliklerle süsleyerek bahçe havasına sokabilirsiniz. Yeşilliklerle dekore edilmiş bir balkonu çim halı ile döşemek harika bir fikir olabilir.

Kare Balkon Dekorasyon Fikirleri; Kare şeklindeki balkonlar karşılıklı oturmaya en müsait ve kullanışlı balkon modellerinden biridir. Karşılıklı oturma yerlerinin ortasına sehpa koyarak gelen misafirlerinizle kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Beyaz mobilyalar, paletlerden yapılmış bir orta sehpa, hasır kilim, sarkıtılmış küçük lambalar ve sehpanın üzerinde mumlarla huzur dolu, şahane bir mekan oluşturabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close