Antre / Hol

Antrelerde Değişik Dresuar Fikirleri

Dresuar modelleri

Ev girişlerinde misafirleri karşılayan ve ilk izlenimi oluşturan, antreleri taçlandıran, adı Fransızca’dan gelen  dresuarlar görselliklerinin yanında işlevsel olarak da önem taşırlar. Tarzınızın ilk izlenim olarak neyi yansıtmasını istiyorsanız ona göre seçilmelidir. Dresuar seçiminizi yaparken öncelikle neyin ön planda olmasını istediğinize karar vermeniz gerekir. Malzeme ve modelinin mi, renginin mi yoksa işlevinin mi? Karar vermenizi kolaylaştırmak için çeşitli dresuar seçeneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

tarza uygun dresuar
tarza uygun dresuar

Tarzınıza Uygun Dresuarı Seçin

Antrelere farklı ve şık bir hava katan dresuarlarda alternatifin fazla olması tercih yapmanızı zorlaştırabilir. Dresuarda sizin için neyin daha önemli olduğuna önceden karar verirseniz model konusunda daha kolay bir seçim yapabilirsiniz. İşte size bazı alternatifler:

  1. Reny Dresuar: El işçiliği ile üretilen bu dresuar modeli mdf ve 1.sınıf kayın ağacından üretilir. Beyazdan vazgeçemeyenler için idealdir. Çekmeceleri ile küçük eşyaların depolanmasını sağlar. Bu beyaz ve hoş görünümlü dresuarı üzerine koyacağınız şık aksesuarlarla daha da cezbedici bir hale getirebilirsiniz. Arka tarafında yine şık bir ayna veya saat kullanabilirsiniz.
  2. Magaly Dresuarı: Açık krem ve ceviz renginin kombinlenmesinden meydana gelen bu dresuar 1. Sınıf ahşap çam malzemeden üretilir. Hem çekmece, hem de raflarının olması depolama için de kullanılabilmesini sağlar. Uzun ömürlü kullanılabilmesi için kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir.
  3. Consolata Dresuar: Cam kapaklara sahip bu dresuar modeli Sınıf ahşap malzemeden üretilir. İster ayakkabılık, ister kitaplık ya da ne şekilde değerlendirilmek istenirse o şekilde kullanılmaya müsaittir. Bu dresuar modeli ile antreniz bambaşka bir havaya bürünecektir. Cam kapaklı alanının yanında üst ve alt bölümleri ile de son derece kullanışlıdır. Misafir terliklerinizi yerleştirmek için de kullanabilirsiniz. Yanına koyacağınız yeşil bir bitki ve arkasında aynalı veya renkli camları olan aksesuarlarla bütünleyebilirsiniz.
  4. Pomador Dresuar: İstediğiniz siyah renkli bir dresuarsa mdf ve 1.sınıf kayın ağacından üretilen bu dresuar tam size göre. Siyah rengi her renk duvar ile kolaylıkla kullanabilirsiniz. Siyahın asaletini led ışıklandırmalarla veya sevdiğiniz fotoğraflardan oluşan küçük tablolar ile tamamlayarak dikkat çekici bir hale getirebiliriniz. Aynı zamanda bu dresuar modelinde bulunan 4 adet çekmece depolamak istediğiniz küçük eşyalar için çok işinize yarayacaktır.
ahşap dresuar
ahşap dresuar

Dresuarlara Evin Başka Alanlarında Da Yer Verebilirsiniz

Dresuarlar yaygın olarak antrelerde kullanılsa da görünümü ve işlevselliği ile başka yerlerde de kullanıma müsaittir. Genellikle eni dar, genişliği uzun olduğu ve anahtarlar, sabit telefonlar, cüzdan veya çantalar gibi eşyaların üzerine konulabilmesi için antrelerde daha çok yer verilir. Bunun yanı sıra evde yemek odaları, salon ve oturma odaları ya da yatak odalarında da yer verilebilir. Buralarda da sergilemek istediğiniz aksesuarların sergilenmesine yardımcı olacak, depolamak istediğiniz küçük eşyalarınızın kaybolmasını önleyecek ve bulunduğu alanın daha düzenli ve şık görünmesini sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Portmanto Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde ayakkabılıklı portmanto modeli, aynalı portmanto modeli ve portmanto fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close