Aksesuar

Antika Şamdan ile İhtişamlı DekorasyonlarŞamdanlar geçmişten günümüze kullanılagelen eşyalardır. Geçmişte daha çok kullanılan şamdanlar günümüzde sadece dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Aydınlatma amacıyla kullanıldığı dönemlerde insanlar için daha farklı bir yeri olan şamdanları artık ev dekorasyonunda dekorasyonun bir parçası olarak kullanıyoruz.

Şamdanların ortaya çıkışı 10.yüzyıla dayanmaktadır. Bir dövme ustası mumların tutulabilmesi için mum tutan anlamına gelen şamdanları ortaya çıkarmıştır.  Daha sonra elektrik evlere gelince şamdanlar biraz geri planda kaldı. Gelişen dekorasyon trendleri sayesinde 1950lerde tekrar hayatımıza girdi. Yemek masalarında, dini kutlamalarda asil şamdan tasarımları ön plana çıktı. Günümüzde eski ihtişamlı halleri kalmamış olsa da ev dekorasyonunda iç mekanlar için güzel dekoratif öğelere döndü. Makalemizde sizlerle eski zamanlardan kalan antika şamdanlardan örnekler göstereceğiz.

İhtişamlı Şamdanlar

Birden fazla mum kullanılabilen harika şamdanları. İhtişamlı bir salon dekorasyonu seviyorsanız bu şamdanlar ile harikalar yaratabilirsiniz.

Antika Şamdanlar
Antika Şamdanlar

Metal Antika Şamdanlar

Kullanıldığı alanda oldukça hoş bir duruşu olan metal şamdanları görüyorsunuz. Muhtemelen country stilde döşenmiş bir ev ve şamdanların yerleşimi oldukça hoş ve uyumlu görünüyor.

Eski zaman şamdanları
Eski zaman şamdanları

Şık Şamdanlar

Parlak metal şamdanlardan oluşan bu şamdan seti de oldukça şık bir görüntüye sahip. Işıltıyı ve parlak parçaları seviyorsanız bu tarz bir şamdan seti kullanabilirsiniz.Vintage Şamdan
Vintage Şamdan

Ferforjenin Asil Duruşu

Metal Ferforje mumluklar eski dönemlerden kalan harika bir antika parçaya benziyor. Evinizde kullanarak eski zamanların o asil havasını kazanabilirsiniz. Ayrıca yapımında kullanılmış olan ferforje detaylar ile asil bir duruş yakalayabilirsiniz. Günümüzde bu tarz şamdanları daha karmaşık yapıda olan dekorasyon stillerinde kullanabilirsiniz. Endüstriyel tasarım, bohem yada etnik bir ortamda çok rahat yerini alabilir. Ayrıca modern bir stilde yıldız parça olarak kullanmakta mümkündür.

Antika metal şamdanlar
Antika metal şamdanlar

3’lü Antika Şamdan

Bir çiftlik evinde kullanılan bu antika şamdanda 3 mum tutma yeri mevcut. Oldukça hoş ve asil bir duruşu var. Eski şamdanların bu özelliği her modelde ön plana çıkıyor.

Antika şamdan modelleri
Antika şamdan modelleri

Fotoğraf galerimizde daha fazla antika mumluk modeli görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close