Ev DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Alan Kazandıran Dekorasyon Fikirleri

İç Tasarımda Alan Kazandıran Yaratıcı Dekorasyon FikirleriKüçük bir evde, hangi olanakların yer kazandırabildiğini anlamak her zaman kolay değildir. Zira bu zekice yapılan alan kazandıran dekorasyon fikirleri küçük ayrıntılarda ve uygulaması kolaydır. Amaçları, ufacık alanlarda görkemli bir izlenim sunmaktır. Bunlar, küçük depolama alanlarını, katlanır masaları ve benzeri işleri içeren basit fikirler.

Alandan kazandıran dekorasyon fikirleri ile küçük alanlara yer kazandırmak için bu çok yaratıcı ipuçlarının bazılarını bir araya getirdik.

Alan Kazandıran Dekorasyon Fikirleri

1. Gömme duvarların önemi

Kusursuz iç mekanı olan bu görkemli evin yerleşik duvarları var ve ikincisi, kesin bir işleve sahip oldukları için mimarlar tarafından akıllıca düşünüldü . Burada mutfak olarak hizmet eden gömme bir duvar ve köşede çamaşır yıkama görevini gören başka bir duvar var.

Yatak odasında üçüncü bir küçük koridor var. Küçük bir kütüphane olarak hizmet vermektedir. Bu, dahili duvarın en basit ve en yaygın kullanımlarından biridir.

2. Çok ustaca bir platform organizasyonu

Bu  evde oda için ayrılmış bir alan oldukça olağanüstüdür. Oturma odasından biraz yükseltilmiş bir bölüm ve beyaz bir kanepe sayesinde ayrılmıştır. Yatak ve kanepe uyumlu bir renk kombinasyonu ile eşleştirilir.

Yatak altında farklı platformlar ile oldukça yetenekli gizli depolama alanları kullanılmıştır. Geniş  çekmeceler ve saklama alanları bolca kullanılmış.DAHA FAZLA:  Platform Yataklar ile 10 Modern Yatak Odası

3. Dikkatli Çözümler

Bu daire oldukça yanıltıcı. Fotoğrafta, gördüğünüz mutfak masasının üstündeki aydınlatma bu alanın gerçekten olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlar. Küçük raflar küçük girintili bir duvara yerleştirilnişi. Altta yer alan banyo yerden tasarruf etmek için akıllıca bir çözüm sunan sürgülü bir kapıya sahiptir.

Stüdyo dairelerde zemin alanı çoğunlukla yatağın hakimiyeti altındadır. Bununla birlikte, burada mimarlar yere boş yer bırakacak kadar küçük bir asma kat yüklemeyi seçti.

4. Odanın köşelerini en üst düzeye çıkarın

Bir evin köşeleri genellikle kullanılmaz. Aksine bu mutfak, tüm alanları en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor. Küçük katlanır yan masanın kullanımına dikkat edin.

Merdiven boşluklarını en üst düzeye çıkarmak için profesyonel marangozlarla temasa geçin. Projeniz için yukarıdaki fotoğraftan kendinize ilham alın.

5. Olasılıklarla oynamak

Bu başarılı bir diğer stüdyo daire. Farklı bölgelerinde işlevselliği maksimize edildi..

Mutfak odanın alanını işgal eden kişinin mahremiyetini koruyan, izole bir alan hissi yaratan odanın duvarına karşı kurulmuştur.

Buradaki küçük yatak odası mükemmel derecede rahat ve son derece kompakt. Küçük bir komodin ve gömme köşe duvarlar ile alandan kazanılmış.

6. Üç katlı ve açık bir stüdyo

Küçük stüdyoda birkaç katınız varsa odaları işlevsel olarak dağıtın. Burada zemin kat oturma odası görünümü sunar ve tam aksine mutfak daha karışık bir alan gibi görünebilir.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar başlıklı makalemizde Ev Dekorasyonu, ev dekorasyonu nasıl yapılır ve ev dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Alan Kazandıran Dekorasyon Fikirleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close