Mutfak Dekorasyonu

21 Siyah ve ahşap mutfak dekorasyonu modeliBaşarılı iç tasarımın ana sırlarından biri seçilen renk kombinasyonlarında saklı. Mutfak dekorasyonu  dönüşümü  düşündüğünde, ahenkli, saf ve berrak bir ortam oluşturmak için mükemmelliği bir araya getiren hafif tonlar. Bunu kanıtlayan en iyi trendler arasında pek çok örnek var. Şık, retro, vintage vb. Ayrıca, aydınlatma da mutfakta önemli bir etken olarak önemlidir.. Yoyu renkler. Yanlış adım! Siyah, her şeye rağmen, daha sonra aranan şık ve modern görünümü kolayca sağlayabilen sıra dışı bir renk. Bunun için, faydalarını vurgulamak için hileleri bilmek gerekir.  Burada siyah  ve ahşap mutfak dekorasyonun cazibesini keşfedebilirsiniz.

Modern şık siyah ve ahşap mutfak

siyah ve ahşap kombinasyonu

Siyah, koyu bir renk olsa bile, zarif, klasik ve şık bir vizyonu (ister moda ister iç tasarım olsun) hedeflerken en çok tercih edilen renktir. Daha net ve daha sıcak tonlarla doğru bir şekilde birleştirildiğinde, siyah çok hassas ve minimalist bir sonucu garanti eder. Örneğin, son yıllarda, siyah ve ahşap ikilisi dekorasyonda büyük bir yükseliştedir. Ahşabın doğal aksanları, koyu rengin ham yapısıyla mükemmel bir uyum sağlar. Duvar, tavan veya zemin kaplaması için ideal olan ahşap, orijinal ekipman veya aksesuar olarak da kullanılabilir.

Açık mutfaktaki sofistike tasarım ahşap mobilyalarla yemek odasına karışıyor

Varyasyonlar

Siyah ve ahşap aksanlarla oynarken sıcak ve davetkar bir alan yaratmak istiyorsanız, dikkate alınması gereken başka alternatifler vardır: Mutfağa yatıştırıcı bir dokunuş eklemek için, hiçbir şey beyazı atmaz . LED aydınlatmalı asma tavan, ahşap zemin ve mat siyah mobilyalar ile ideal bir şekilde birleştirilir. Ayrıca, farklı tonlarda farklı ahşap türlerini kullanmaktan çekinmeyin.Daha sonra, lüks atmosferi seviyorsanız , beyaz veya gri mermer desenini de dahil edin . Yer döşemesinde veya merkezi adada, mermer aksanlar ruh halini tamamen değiştirecektir.Daha Fazla : Ahşap Mutfak Tezgah Modelleri 2020

Ahşap, doğal materyallerin atmosferi mükemmel bir şekilde ısıtır. Bu nedenle, ahşap yüzeyler dışında, perdeler veya bej halı, bir taupe duvar resmi, bazı yeşil bitkiler vb. Gibi toprak tonlarında dekoratif elemanlar ekleyebilirsiniz . Ayrıca mutfağa rustik bir dokunuş vermek için taş duvarlardan veya tuğlalardan birini düşünebilirsiniz.

Koyu masif ahşap yemek masası ve açık renk laminat ahşap zemin ile mat siyah mutfak

Aydınlatma

Mutfak alanında optimum konforu sağlamak için koyu renklerden kaçınmak gerekli değildir.  İyi bir aydınlatma planı tasarlayarak bunu başarabilirsiniz. Doğal ışık kaynakları ile başlıyoruz – pencereler. Büyük boyutlu pencerelere sahipseniz, dekorda siyahları kolayca tercih edebilirsiniz (ayrıca çatı pencerelerinin kurulumunu da düşünebilirsiniz). Aksi takdirde, farklı tipteki armatürler projenin gerçekleştirilmesinde size yardımcı olacaktır. Spotlar, asma lambalar, zemin lambaları, duvar aplikleri, endüstriyel tarz elektrik kablosu … Tüm bu küçük elemanlar siyah ve ahşap alanları aydınlatır.Bazı endüstriyel dokunuşlar ile rustik ve country tarzında düzenlenmiş mutfak alanı da tasarlayabilirsiniz.

Dekorasyon stillerine uyumluluğu  

Siyah ve ahşap kombinasyonunun en büyük avantajlarından biri çok yönlülüğüdür. Bu tasarımdan hoşlanıyorsanız, onu endüstriyel bir loft tarzı mutfak veya ultra modern bir tasarıma entegre edebilirsiniz. Siyah bistro mutfağı, retro şık eğilimleri tercih eden insanlar için daha geleneksel bir alternatif. Siyah ve ahşap ikili, İskandinav trendlerinin minimalist ruhuyla mükemmel bir uyum da sergiliyor .

Veya kahverengi ahşap ve siyah mat dolapları ile modern bir dekor tercih edebilirsiniz.

Siyah ve ahşap mutfak dekorasyonu / galeriKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close