Feng ShuiYatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odanızda Feng Shui DokunuşlarıYatak odanıza Feng Shui kurallarını dikkate alarak yapacağınız dokunuşlar ile daha dingin ve amacına uygun bir alan oluşturabilirsiniz. Hadi bu dokunuşlardan bazılarını beraber inceleyelim.

Yatak Odanızın Kütüphanesini Düzenleyin

Feng shui uzmanları genellikle, çok “aktif” olabilecekleri için kitapları yatak odasından uzak tutmanın en iyisi olduğu konusunda hemfikirdir. Ancak bu karar, nihayetinde kitaplarla olan ilişkinizin nüansında yatmaktadır. Rahatlamanıza yardımcı olan bir roman uygundur, ancak dikkatinizi dağıtabilecek dolu bir kitaplık kütüphanesinden kaçının. Sarasola, “Yatak odanızda size neşe getiren kitaplar varsa, bu harikadır” diyor. “Aksi takdirde, onlara baktığınızda veya bu nedenle onları okuduğunuzda sizi rahatsız eden veya strese sokan öğelerin birikmesi korkuları, engelleri temsil edebilir ve hatta durgun bir chi oluşumu yaratabilir. Bu, ele alınmadığında kaygı, uykusuzluk ve hatta hastalığa neden olabilir.”

Burada kesin olan tek bir kural var: Yatak odanıza baktığınızda kendinizi mutlu, sakin ve etrafınızdaki öğeler tarafından desteklenmiş hissetmelisiniz.

Organik Yatak Seçin

Organik yatak, feng shui ilkelerine bağlı bir yatak odası için en iyi seçenektir. Cho, “Geleneksel yatak takımlarının nasıl oluşturulduğu ve üretildiğiyle ilgili pek çok etik var, bu nedenle tüm bu enerji, evinizde olmasını seçtiğiniz malzemelerle iç içe geçiyor” diyor. “Ödeyebileceğiniz en etik, toksik olmayan malzemeleri satın almak için elinizden gelenin en iyisini yapın, çünkü bu hayatınızı etkileyecektir.”

Renklere gelince, Cho kısmi olarak beyaz yatak takımına sahiptir. “Yastıklar gibi farklı vurgular getirmenizi sağlayan boş bir tuval,” diyor. “Ama bir partneri çekmek istiyorsan, pembe nevresim alabilirsin. Hayata karşı daha tutkulu olmak istiyorsanız kırmızı nevresim takımlarını kullanabilirsiniz.”Doğal Işığı Vurgulayın

Çok fazla D vitamini almaya dikkat edin – hiç kimse söylemedi. Görünen o ki, feng shui’nin ilkeleri doktorun emirleriyle aynı çizgide. Sarasola, “Doğal ışık inanılmaz bir yaşam gücü enerjisidir” diyor. “Yaşam gücü açısından zengin bir yatak odasına sahip olmak, uyanık ve uyanık olmayan yaşamlarımızda bizi destekler ve besler.” Doğal ışığı en üst düzeye çıkaran ve kolayca geri çekilebilen pencere süslemelerini seçin. Büyük mobilyalarla pencerelerinizi kapatmayın.

Yatak Odanızda Feng Shui Dokunuşları
Yatak Odanızda Feng Shui Dokunuşları

Aile Fotoğrafları İçin Yeni Bir Yer Bulun

Cho, yatak odanızın aile fotoğrafları için uygun bir yer olmadığını söylüyor. “Yatak odanız eşinizle bağlantı kurmakla ilgilidir ve aile üyelerinin fotoğrafları o kadar sıcak ve seksi değildir.” Filmlerin veya grupların posterlerinden kaçının ve dinlendirici renkler veya sakin konumların resimlerini içeren soyut sanatı tercih edin. Sarasola, “Ekstra destek için bir resmin renklerine, şekillerine ve konusuna bakabilirsiniz” diyor. “Örneğin, yeşilin tonları ve yukarı doğru hareket eden güçlü ağaçların görüntüleri çok canlandırıcı olabilir ve büyüme enerjisini getirebilir.”Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close