Yatak Odası Dekorasyonu

İki Yataklı Yatak Odaları İçin İpuçlarıİkiz çocuk yada yaşları yakın çocukları olan aileler için kullanışlı yatak ve oda örneklerini ve önemli tüyoları sizlerle paylaşacağız. Bu öneriler ve örneklerden ilham alarak kullanışlı yatak odaları dekore edebilirsiniz.

İki yataklı yatak odası
İki yataklı yatak odası

İki Yataklı Yatak Odası İçin Tasarım İpuçları

New York merkezli usta mimar ve iç mimar Gil Schafer ile kendi ikiz yatak odanızı nasıl mükemmel bir şekilde koordine edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gil: “Yatak odalarıyla ilgili hatırlanması gereken en önemli şey, samimi ve sığınak hissi veren küçük dünyalar olmalarıdır.” der. İkizler daha fazla yer kaplar, bu nedenle yatakların odayı doldurmamasına dikkat edin. Sayvanlı yatak çiftleri, küçük çadırlar veya oda içinde odalar oluşturmak eğlenceli bir çözüm olabilir. Çatı katına gizlenmiş geniş bir odada ikizler harika bir çözüm oluşturulabilir. Yer varsa tam boy şilteler kullanmayı deneyin – bu da yetişkinler için çok daha rahat olur. Ve tabi ki ikiz çocuklar için mükemmeldir çünkü bu her zaman arkadaşlar için bir yer olduğu anlamına gelir.’

İkiz bir yatak odası tasarlamak için en iyi ipuçları:  • Yatağın kullanılacağı duvarın geniş olması önemlidir. En geniş duvarın bulunduğu alana yatakları yerleştirerek diğer alanların daha verimli kullanılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Odayı açık ve havadar tutarsanız daha ferah bir alan oluşturmuş olursunuz.
  • Yatakların arasına yazı masası veya çalışma masası gibi daha geniş bir masa yerleştirerek daha fazla boşluk bırakılabilir.
  • Yer varsa, ikizleri yetişkinler için çok daha rahat olan tam boy yataklar kullanmak mantıklıdır. O zaman bir ikiz yatak odası doğal olarak çok yönlü olabilir. Gerektiğinde yetişkin misafir odası veya çocuk odası olarak kullanılabilir.
Ferah çift yataklı oda
Ferah çift yataklı oda

İkiz Yatak Odası Görsel Olarak Nasıl Dengelenir?

İki yataklı bir yatak odasını dengelemenin anahtarı, odanın çok sayıda mobilyayla estetik açıdan fazla kalabalık olmasına izin vermemektir. Nevresimlerin çok ağır görünmesini önleyin.

Hangi Renk ve Desenler Kullanılabilir?

Tek yataklı bir yatak odasına nasıl bakıyorsanız, ikiz bir oda için de o şekilde renk ve desen seçebilirsiniz. Yataklar için vurgulayıcı kumaşlar yada duvar kağıtları seçebilir ve kullanabilirsiniz. Desen ve renkte sınır yok. Oda içinde küçük alanlar oluşturmak için sayvanlı yataklar kullanabilirsiniz. Çibinlikte kullanılacak renklerin açık tonlar olması ortamı ferahlatmaya yardımcı olur.

Fotoğraf galerimize göz atarak diğer yatak odası örneklerinden ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close