Feng Shui

4 Dokunuş İle Yatak Odanızın Enerjisini DeğiştirinYatak dizayn ederken birkaç ayrıntıya dikkat ederek daha ferah ve enerjisi yüksek bir uyku alanı elde edebilirsiniz. Bunu yaparken feng shui kurallarını uygulamak sizi doğru sonuca doğru götürür. Bunun için yapabileceğiniz 4 dokunuşu sizler için toparladık.

Destekleyici Bir Yatak Başlığı Ekle

“Biraz ekstra desteği kim sevmez?” diye soruyor Sarasola. “Doğru yatak başlığını seçmek, anında hissedeceğiniz, size daha iyi bir gece uykusu ve genel bir güvenlik hissi sağlayacak basit değişikliklerden biridir.” Dikey çubuklardan veya çıtalı ahşaptan yapılmış bir başlık yerine sağlam bir başlık seçin. Cho, ahşap veya döşemeli yatak başlıklarını öneriyor, ancak “genellikle hapsedilmişlik hissi veren çubuklar gibi tasarlandıkları” için metal deliklerden kaçınılması gerektiğini söylüyor. Bunun sıkıca yaslanabileceğiniz bir şey olduğundan ve ideal olarak yatağa bağlı olduğundan emin olun. Birde başlığınız yorgan ve nevresimlerinizle uyumlu olursa harika olur.

Her Şeyde Denge

Denge, nihai feng shui ilkesidir ve hiçbir yer simetriye yatak odasından daha uygun değildir. Cho, “Bir partneri cezbetmek istiyorsanız veya bir ilişki içindeyseniz, bir yatak odasında denge ilkesi önemlidir” diyor. Yatağın her iki tarafında yer, komodin, aplik veya sanat eseri olması göze hoş gelen örneklerden sadece birkaçıdır. Amaç, siz ve bir partner için yeterli alan yaratmak olmalıdır. Ve iyi haber: “Simetrik olmaları gerekmiyor,” diyor Cho. “Denge size daha fazla özgürlük verir.”Aynaları Adaletli Yerleştirin

Bazı feng shui uzmanları, aynaların ve tüm bu yansımaların dinlendirici bir alan için fazla enerjik olabileceğini ve uykunuzu bozabileceğini şart koşuyor. Hala emin değil? Bir öneri, birkaç gece aynaları kapatmanız ve nasıl uyuduğunuzu not etmenizdir. Onlarla örtülüyken mışıl mışıl uyuyorsanız, en azından onları yatağınıza bakmayan bir duvara taşımayı düşünebilirsiniz.

Öte yandan, feng shui ilkelerine göre aynalar, mantıklı bir şekilde kullanıldıklarında bir odadaki doğru enerjiyi harekete geçirebilirler. “Enerji akışını yönlendirebilir ve yönlendirebilir, emebilir veya genişletebilir, yansıtabilir, koruyabilir, güçlendirebilir ve hatta uğurlu chi’yi [enerjiyi] çekebilirler” diyor Sarasola, aynalarınızı baş veya boyun ‘olmayacak şekilde asmayı veya hizalamayı öneriyor. Onlara bakarken kesintiye uğramaz. Sarasola, “Alternatif, baş ağrısına veya boyun ağrısına neden olabilir ve hatta kendinizi ifade edememe veya duyulamama olarak ortaya çıkabilir” diyor. Sarasola, ilişkiye uyum, şefkat ve sabır davet etmek için çiftlere yatağın üzerine büyük, yuvarlak bir ayna asmalarını tavsiye ediyor.

Eğimli Köşeler Kullanın

Sarasola, “Feng shui’de keskin köşelere zehir veya sivri oklar diyoruz” diyor. “[Köşeler] enerjimizi tüketebilir ve hatta saldırı altındaymışız gibi hissetmemize neden olabilir.” Açıdan görünmez bir çizgi çizecekseniz, 90 derecelik veya daha az bir açıyla birleşen köşeler veya mobilya parçaları yatağın alanından geçmemelidir. Mobilya yerleştirme seçenekleri sınırlıysa, yumuşatmak için köşeye basamaklı küçük bir bitki veya kumaş parçası da yerleştirebilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close