Feng Shui

Yatak Odanız İçin 5 Feng Shui ÖnerisiYüzyıllar boyunca Çinliler, etrafımızda görünmez güçlerin iş başında olduğuna, işgal edilmiş bir alanda optimize edildiğinde refahımızı artırabilecek güçler olduğuna inandılar. Bazıları buna Çin coğrafyası diyor; diğerleri bunu erken Taocu ideoloji olarak aktarır. Ama çoğu bunu feng shui olarak biliyor. Bu, ekran odaklı, hızlı tempolu, salgın ve siyaset tükenmişlik anımızda yeniden keşfedilmek için fazlasıyla olgunlaşmış olan bin yıllık bir inanç sistemidir. Ve yatak odası – dinlenme, romantizm ve gençleşme yeriniz – başlamak için mükemmel bir yerdir.

Yatak odanızda shui’yi nasıl fengleyeceğinize dair pratik ipuçları için, Holistic Spaces’in yazarı uzmanlar Anjie Cho ve New York City merkezli uygulayıcı Julia Sarasola ile görüştük. Her yerde iyi bir mojo ve biraz kutsanmış kapalı göz tarzı için ilham almak için okumaya devam edin. Ama ne pahasına olursa olsun, yine de Bali’ye o geziyi yapın.

Yatak Odanız İçin 5 Feng Shui Önerisi
Yatak Odanız İçin 5 Feng Shui Önerisi

Huzurlu Bir Ortam Hedefi

Dekorasyon tarzınız ne olursa olsun, amacınız sakin bir yatak odası yaratmak olmalıdır. Cho, “Feng shui ile ilgili önemli olan, bir alanın size nasıl hissettirdiğidir” diyor. “İyi feng shui’ye sahip bir yatak odası rahat, besleyici, destekleyici ve ev gibi hissettirir. Çevrenizin refahınız, geçiminiz, esenliğiniz ve sağlığınız üzerinde çok fazla etkisi var.”

Ağır Mimari Özellikleri Aydınlatın

Sarasola, alçak kirişler ve tavan vantilatörleri, eğimli tavanlar ve hatta alt yüzeyler gibi ağır mimari özelliklerin altında uyumamanızı önerir. “Altında uyumak için ideal olmayan bir ağırlık ve baskı yaratabilir” diyor. Yatak odanız bu özelliklere sahipse, görsel ve manevi ağırlığını en aza indirecek şekilde tavanla uyumlu açık bir renge boyamak kolay bir düzeltmedir.Beş Elemanın Tümünü Dengeleyin

Feng shui, dünyayı beş elemente ayırır: ahşap, ateş, toprak, metal ve su. Odanız tam olarak doğru gelmiyorsa, Sarasola bu unsurları yatak odanızın renk paleti, şekilleri, dekoratif nesneleri ve dokuları ile dengelemenizi önerir. “Ahşap mobilyalar ekleyin, daha fazla hayvan baskısı ekleyin veya alana mum ekleyin” diyor. “Nasıl isterseniz onu kendinize ait yapmak istersiniz, yeryüzünün bu unsurlarını dahil etmek sıcaklık katabilir ve genel bir topraklama hissi yaratabilir.” Diğer bazı fikirler arasında soyut bir manzara resmi eklemek, mini bir su çeşmesi getirmek veya mermer bir mum kabına yatırım yapmak yer alır.

Büyük Bir Yatak Tercih Edin

Feng shui, tamamen insanlar ve çevreleri arasındaki etkileşimle ilgilidir, bazen en lojistik yollarla. Feng shui uzmanları, mümkünse tam boy veya daha büyük bir yatağa yatırım yapmanızı önerir. Sarasola, “Daha geniş bir uyku alanı, chi’nin odada sorunsuz bir şekilde dolaşmasını sağlar” diyor. Rahatlamak için maksimum alan bu denklemde anahtardır, ancak bu hassas bir dengedir. Bir kral yatak, yaya trafiği alanından fedakarlık ederse, daha küçük bir kraliçe yatak, oda için genel olarak daha optimum akış sağlayabilir.

BÜYÜK BİR YATAK YATIRIM YAPIN
BÜYÜK BİR YATAK YATIRIM YAPIN

Huzurlu Bir Ortamı Hedefleyin

Dekorasyon tarzınız ne olursa olsun, amacınız sakin bir yatak odası yaratmak olmalıdır. Cho, “Feng shui ile ilgili önemli olan, bir alanın size nasıl hissettirdiğidir” diyor. “İyi feng shui’ye sahip bir yatak odası rahat, besleyici, destekleyici ve ev gibi hissettirir. Çevrenizin refahınız, geçiminiz, esenliğiniz ve sağlığınız üzerinde çok fazla etkisi var.”Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close