Ev Dekorasyonu

En İyi İngiliz Mobilya Tasarımlarıİngiliz mobilyaları, duman lekeli chesterfield kanepeler, maun şifonyerler veya antika ahşap kurtlu gardıropların görüntülerini çağrıştırabilir. Ancak İngiliz mobilya endüstrisi, benzersiz bir işçilik tarihi, kaliteli malzemeler ve eksantrikliği daha modern bir nabızla birleştiren bir rönesans yaşıyor. Bunlar, her biri kendi benzersiz geçmişine, stiline ve üretim manifestosuna sahip, bilmeniz gereken en iyi İngiliz mobilya tasarımcılarıdır.

Sizlere bu makalemizde en iyi İngiliz mobilya tasarımcılarından örnekler vereceğiz. 

“Sürdürülebilir” mobilya üreticileri var, bir de Sebastian Cox var. Tasarımları, iklim değişikliğinin bilincinde olduğu için, her karbon kg’ı, ağaç türü ve nakliye maliyeti dikkate alındığında güzel. Nesiller boyu sürecek, ancak dünyevi bir incelik ile yapılmış yavaş yaşam tarzı mobilyaları düşünün. Karı koca ikilisi Sebastian ve Brogan Cox, tasarımcılar, yapımcılar ve zanaatkarlarla dolu yoğun stüdyo, atölye ve fabrikayı yönetiyor.

Sebastian Cox Bayleaf Yerleşimi
Sebastian Cox Bayleaf Yerleşimi

Country & Town House Interiors Editörü Carole Annett şöyle diyor: ‘Bir kanepe seçmek, ev için en önemli kararlardan biridir; doğru yaparsanız, rahatlık ve neşe ya da tam olarak yaşamadığınız rahatsız edici bir rahatsızlık veren bir yatırımdır. başarmak. Modüler bir kanepe, şık esnekliği için idealdir. İster oda bölücü olarak geniş bir alanı doldurun, ister koridor veya yatak odası için iki kişilik küçük bir koltuk, modüler modern ve pratiktir. Swyft’in 03 koleksiyonu, iki koltuktan ona kadar uzanan tasarımları, sol veya sağ köşe parçaları ve esnemeyi sevenler için bir sedir ile bu amaca uygun.

Swyft
Swyft

Arkalarında neredeyse 150 yıllık bir geçmişe sahip olan GP & Baker’ın iç mekan severlerin tercih ettiği kumaş şirketi olmasının iyi bir nedeni var. Şirket, George Percival ve James Baker kardeşlerin İran, Türk ve Türkmen halılarını Paris ve ABD’ye yeniden ihraç etmeden önce İngiltere’ye ithal etmeye başladıkları 1884 yılında başladı. Yavaş yavaş, kardeşler kendi güzel baskılarını ve dokumalarını üretmeye ve ayrıca dünyadaki en büyük ve en çeşitli özel tekstil arşivlerinden birini oluşturmaya başladılar. Bugüne kadar, GP & J Baker’ın seçkin baskılarının çoğu hala orijinal arşivlerinden gelmektedir; son zamanlarda güzel nakışlar, dokuma kumaşlar ve duvar kağıtları oluşturmak için yeniden uyarlandılar. Dahası, GP & J Baker, 37 yılı aşkın bir süredir HM The Queen’den Kraliyet Emri almış birkaç İngiliz mobilya tasarımcısından birine sahiptir. Majesteleri için yeterince iyiyse…

GP & J Baker
GP & J Baker

İç mimar Amanda Huber, müşterileri için yıllarca oradan mobilya tedarik ederek 2017’de The Dining Chair Company’yi satın aldı. “Potansiyel olarak harika bir marka varlığına sahip bir şirketin mücevheri olduğunu düşündüm” diyor. Şirket, onun gözetiminde Pimlico Road showroom’unu yeniledi ve koleksiyonu daha çağdaş parçaları içerecek ve bazı popüler favorileri yeniden tanıtacak şekilde genişletti. Her sandalye, geleneksel teknikler kullanılarak el yapımıdır ve onlarca yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır: “Müşterilerin bizi arayıp 20 yıldır sandalyelerimizi kullandıklarını ve hala onları sevdiklerini, ancak eski modellerine uyması için yeniden kaplanmasını istediklerini söylemelerinden daha güzel bir şey yoktur.” yeni iç mekan,’ diyor Amanda.Yemek Sandalyesi Şirketi
Yemek Sandalyesi Şirketi

1985 yılında eski adıyla David Linley olan David Snowdon tarafından kurulan Linley, tümü en iyi İngiliz tasarımını ve işçiliğini sergileyen ısmarlama mobilyaların yanı sıra iç mekanlar, koleksiyonluk parçalar ve lüks hediyeler ve aksesuarlar yaratıyor. Hemen hemen her şey, hepsi David’in el yapımı tasarım sevgisini ve ayrıntılara gösterilen özeni paylaşan 260 usta zanaatkardan oluşan bir ağa güvenilerek Birleşik Krallık’ta tasarlanıp üretiliyor. En ünlü İngiliz mobilya tasarımcılarından biri olan Matthew Hilton, Linley ile yeni Savile Mobilya Koleksiyonu üzerinde işbirliği yaptı – özel komisyon geleneğinden ayrılarak, ısmarlama yerine “uyarlanabilen” bir ürün yelpazesi yarattı. Her parça, bir ofis stüdyosundan açık plan bir çatı katına kadar birçok alanı karşılayacak şekilde yapılandırılabilecek şekilde yaratılmıştır.

Linley
Linley

Toby Lorford, 2003 yılında Tetbury’de ilk Lorfords antika dükkanını açtı. O zamandan beri, iki antika hangarla daha genişledi ve tamamı Cotswold stüdyosunda geleneksel olarak inşa edilmiş ve kaplanmış bir ısmarlama mobilya koleksiyonu piyasaya sürdü. En son Lorfords Contemporary, iç tasarım stüdyosu Turner Pocock ile bir dizi kanepe, koltuk, sedir ve Fireside sandalye üzerinde işbirliği yaptı. 2021’in başlarında lanse edilecek koleksiyon, bir dizi çarpıcı kumaş ve desenle kaplandı ve Mart ayı boyunca Lorfords, Tetbury ve Tim Page, Chelsea Tasarım Merkezi’nde görülebilecek.

Lorford'lar
Lorford’lar

Ağırlıklı olarak bir iç tasarımcı olan Nina Campbell’ın mobilyaları, müşteri projeleri için mobilya tedarik ederken eksik olan her şeyi oluşturuyor. Kendisi bir iç mimar olarak şöyle diyor: ‘Yaptığımız her parçayı nasıl kullanabileceğimi bilmek istediğim için, buna estetik bir bakış açısının yanı sıra pratik bir bakış açısıyla yaklaştığımı düşünmek isterim’. Nina Campbell, lüks İngiliz iç mekanları konusunda deneyimli olmasına rağmen, bir şekil alırken gösterişli Britannia’ya gönderme yapan sıcak bir renk ve kumaş olan Duccio Indigo’daki çağdaş Ralph sandalye gibi geleneksel klasiklere yeni görünümler ve modern dokunuşlar getirerek müşterilerle birlikte gelişmeye çalışıyor. modern yaşam alanlarına çok daha uygun.

Nina Campbell
Nina Campbell

Diğer tasarımcılar için fotoğraf galerimizde bulunan farklı modellere göz atabilirsiniz. Tasarımcıların isimlerini burada bulabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close