Ev Dekorasyonu

Turuncu Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunda turuncu renk kullanımı için öneriler

   Evinize hareket ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, turuncu rengi evinizde kullanmanız için ilham verici bir yazıyı okuyacaksınız. Turuncu, hem klasik hem de modern mekanlara hayat veren bir renk olmuştur. Birçok farklı tona sahip olan turuncu, farklı alanlarda ve şekillerde evinize dahil ederek, canlı bir dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. Dekorasyon yapımında en önemli nokta, turuncuyu nerede ve hangi oranda kullanmanız gerektiğidir. İlkbahar ev dekorasyonu için en ideal renklerden bir tanesidir. 2020 ilkbahar dekorasyonunda, turuncu rengin kombinasyonlarını bilmek, sizlere uygun bir ev dekorasyonu yapma fırsatını sağlayacaktır. Kullanıldığı alanda odak noktası halinde olan turuncu, sarı ve kırmızının ortasında olan sıcak bir renktir. Her renkte olduğu gibi, ara tonlara sahip olan bir renktir. Şeftali ya da pas rengi tonları…

turuncu dekorasyon örneği
turuncu dekorasyon örneği

Turuncu İle Uyumlu Renk Kombinasyonu

   Beyaz ve pastel mavi turuncuya en çok yakışan renkler arasında gelmektedir. Turuncu sıcak bir renk olduğu için, başarıyla dengeleyecek renk seçimi oldukça önemli. Yani bebe mavisi gibi sakin ve rahatlık hissi uyandıran renkler, turuncu dengelemek için harika bir seçenek olacaktır. Hem maviyi hem de turuncuyu ortaya çıkaran renk ise beyaz olacaktır. Turuncu detayların öne çıktığı bir ortamı dengeleyecek bir diğer renkler ise, turkuaz ve beyaz ikilisidir. Bu kombinasyon ile evinize Akdeniz esintilerini taşımış olursunuz. Turuncunun sıcaklığını grinin soğukluğuyla dengeleyebilirsiniz. Aynı zamanda ahşabın doğal görüntüsü ile sıcak turuncuyu, daha çekici ve zengin görsellere çevirebilmeniz mümkün. Krem rengi, siyah ve beyaz, yeşil ve ekru, aksesuar ve tekstil ürünlerinde ortama gerekli olan hareketi ve enerjiyi sağlayacaktır.

Mutfağınızda Turuncu

   Turuncunun iştah açma gibi bir özelliği vardır. Bu yüzden mutfağınızda turuncuyu kullanabilirsiniz. İster turuncu aksesuarlar ile renk katın, isterseniz de bir duvarı turuncuya boyayın. Sıcaklığı en çok hissettiren renklerden biri olan turuncu ile mutfağınıza sıcaklık katmanız mümkün.

turuncu duvarlar
turuncu duvarlar

Salonunuzda Ve Aksesuarlarınızda Turuncu

   Turuncu rengi kullanırken dikkat edilmesi hususlardan bir tanesi de oranıdır. Eğer oturma gruplarınızı, yemek masanızı ya da koltuklarınızı turuncu seçiyorsanız perdenizi, duvarınızı ve halınızı açık ya da düz bir renk tercih ederek tamamlamalısınız. Belki de bu enerjik rengin en çok kullanıldığı alan aksesuar seçiminde oluyor. Evinizde köklü bir değişim yapmadan da turuncu rengini kullanabilirsiniz. Salonunuzda kullanmış olduğunuz kırlentleri, yemek masasının sandalyelerini, ya da çerçeve gibi objelerde turuncuyu kullanabilirsiniz.

   

Bir önceki yazımız olan Organizerler Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde organizer, organizer çeşitleri ve organizer kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close