Ev Dekorasyonu

İlham Kaynağı : Turuncu Ev Dekorasyon FikirleriEvinize ufak dokunuşlarla hareket ve canlılık kazandırmak istiyorsanız biran önce turuncu tonlarını dekorasyona dahil etmeniz öneririz. Kullanıldığı alanın enerjisini anında yükseltme gibi bir etkisi olan bu özel renk, her tarz dekorasyonda kendine yer bulabilir. Yazımızda bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz ilham kaynağı turuncu ev dekorasyon fikirleri hazırladık. Ayrıca turuncuyu nasıl kullanmanız gerektiği hakkında tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kullanıldığı alanda odak noktası haline gelen turuncu, kırmızı ve sarı ortasında sıcak bir renktir. Her renkte olduğu gibi turuncuda ara tonlara sahip bir renk. Hemen akla gelen şeftali yada pas rengi tonlarıdır. Bu ara tonlar sayesinde ister klasik, ister modern her tarz ev dekorasyonu için rahatça kullanılabilen bir özelliktedir.

İlham Kaynağı : Turuncu Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinize yeni bir soluk getirmek ve ortamı biraz hareketlendirmek istiyorsanız sizin için en doğru renklerden biri turuncu diyebiliriz. Turuncu ev dekorasyon fikirleri arasında size ilham vereceğini düşündüğümüz bir çok farklı model seçtik. Turuncunun hangi alanlarda ve hangi renkler ile kullanıldığını merak ediyorsanız işte size birbirinden güzel turuncu dekorasyon örnekleri..

Turuncu ile uyumlu renk kombinasyonları 

Beyaz & Pastel Mavi : Turuncuya en çok yakışan renkler arasında gelen beyaz ve pastel mavi tonlarıdır. Turuncu sıcak bir renk olduğundan onu başarılı ile dengeleyecek renk seçimi oldukça önemlidir. Pastel maviler yani bebe mavisi gibi sakin ve rahatlık hissi uyandıran tonlar turuncuyu dengelemek için harika bir seçenektir.  Hem turuncuyu hemde maviyi en iyi şekilde ortaya çıkaran renk ise beyazdır.

Beyaz & Turkuaz : Turuncu detayların öne çıktığı bir ortamı daha sakin ve dengeli gösterecek harika ikili turkuaz ve beyazdır. Bilindiği gibi deniz temalı yani ferahlığı ve sakinliği vurgulayan temaların vazgeçilmezi turkuaz ve beyaz ikilisidir. Beyaz kullanımı burada her zaman olduğu gibi bu iki rengi dengelemek için doğru seçimdir. Bu kombinasyonla hem evinize Akdeniz esintileri taşımış olursunuz, hemde bu ferah ortamı turuncu ile daha cesur şekilde yansıtabilirsiniz.Ahşap & Gri : Turuncunun sıcaklığını grinin soğukluğu ile başarılı bir şekilde dengeleyebilirsiniz. Aynı zamanda ahşabın doğal ve sıcak tarzını turuncu ile daha çekici ve zengin bir görsele çevirebilirsiniz. Bu tarz ahşap ve gri ağırlıklı bir ortamda turuncuyu daha çok detaylarda kullanmanız daha risksiz olacaktır.

Turuncu ile uyumlu renk kombinasyonları 

Krem rengi : Turuncuyu kullanmak istiyorsunuz, fakat ortam romantik ve yumuşak bir stile sahip. O halde size önerimiz krem rengi yanında turuncunun şeftali tonunu kullanın. Bu kombinasyon hoş bir yatak odası yada zarif bir misafir odası için çok ideal bir seçenektir.

Siyah & Beyaz : Turuncuyu kullanmadan önce yanına hangi renkleri getireceğiniz konusunda emin olmalısınız. Çünkü yanına ekleyeceğiniz renkler mekanın atmosferini değiştirecek kadar öneme sahiptir. Siyah beyaz kombinasyona sahip iç mekanlarda turuncu tonları kesinlikle ufak detaylarda kullanılmalıdır. Siyahın mekanda yarattığı dramatik etkiyi turuncu detaylarla biraz olsun yumuşatabilirsiniz.

Yeşil & Ekru : Aslında sıkça gördüğümüz bir ikilidir yeşil ve turuncu kombinasyonu. Turuncuyu yeşil ile kullanacaksanız yeşilin açık tonlarını tercih etmenizi öneririz. Su yeşili, pastel yeşiller, açık yeşil tonları turuncu ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Kahverengi & Beyaz : Listenin sonuna en güçlü kombinasyonu sakladık diyebiliriz. Turuncu ile en güçlü birliktelik sağlayacak renklerin başında kahve tonları geliyor. Önemli noktalardan biri kahve tonu ne olursa olsun dengeyi sağlamak için beyaz kullanmaktır. Turuncu ise bu temada aksesuar ve tekstil ürünlerinde ortama gerekli enerjiyi ve hareketi sağlayacaktır.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close