Feng Shui

Sade ve Uykuya Özel Yatak Odası

Feng ShuiSade ve uykuya özel yatak odaları için sizlere Feng Shui tarzını öneriyoruz. Makalemizde paylaşacağımız birkaç örnek dokunuş ile sizde amacına uygun bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Çok Amaçlı Yatak Odasından Kaçının

Feng shui, yatak odanızın sadece yatak odanız olması gerektiğini söyler, çünkü zihninizi rahatlamak ve uyumak için ayrılmış odada daha aktif olacak şekilde eğitmek istemezsiniz. Dengesiz bir oda, huzurlu ve dengeli bir insan yapmaz. Bu yüzden yatak odanızda bulunan çalışma alanı, spor alanı yada bebeğinizin beşiğini farklı bir odaya taşıma vakti.

Yuvarlak Yapraklı Bitkiler Seçin

Doğa ile çevrili olmak her zaman rahatlatıcıdır, bu nedenle bitkileri yatak odanızın dekorunun bir parçası haline getirerek dışarıyı içeri getirmeyi düşünün. Ancak tüm bitkiler feng shui felsefesini yansıtmaz. Cho, “Yumuşak ve yuvarlak kenarlara sahip bitkilere bağlı kalmak en iyisidir” diyor. Örneğin, geceleri daha fazla oksijen verdiği bilinen kalp şeklinde yapraklı sulu meyveler veya yılan bitkileri, bir ortamı daha sakinleştirici hissettirebilir.

Yuvarlak Yapraklı Bitkiler Seçin
Yuvarlak Yapraklı Bitkiler Seçin

İçinde Su Barındıran Detaylardan Kaçının

Feng shui’ye göre su, yatak odasında bir gaftır. Yatak odanıza su özelliği (fıskiye veya akvaryum) yerleştirmekten kaçının. Ayrıca göller, nehirler veya şelaleler gibi su sahnelerini içeren resimleri asmaktan kaçının. Su, aktif chi enerjisine sahip olduğu için başarmaya çalıştığınız dinginliği bozar.Renklerin Etkisini Dikkate Alın

Feng shui sanatı, renk teolojisinde bütün bir çalışmayı kapsar. Farklı renklerin farklı enerjileri vardır: mavi ve siyah konsantre olmamıza yardımcı olur, yeşil kararlılığı ve eylemi çağrıştırır; beyaz ise zihinsel berraklığı ve üretkenliği destekler.

Çoğu insan, tamamen nötr bir paletin iyi bir feng shui yatak odasının anahtarı olduğunu düşünür, ancak Cho, size uyan herhangi bir tonla dekore edebileceğinizi söylüyor. Cho, “Nötrler daha toprak rengi olma eğilimindedir ve toprak desteği, istikrarı ve beslenmeyi temsil eder” diyor. “Eğer ilgini çeken ve ihtiyacın olan şey buysa, bu harika bir palet. Daha çok senin zevkinle ilgili.” Başka bir deyişle: sen yaparsın.

Renklerin Etkisini Dikkate Alın
Renklerin Etkisini Dikkate Alın

Düzenli Temizleyin

Son olarak, yatak odasını düzenli olarak temizlemek için zaman ayırın ve düzenli olarak dağınıklığı giderme seansları gerçekleştirin. Dağınıklığın stres yarattığı inkar edilemez ve iyi bir feng shui, onu uzak tutmayı gerektirir. Cho, “Özellikle yatağınızın altında açık alan olmasını istersiniz, çünkü bu sağlıklı enerji ve sağlıklı chi yaratır” diyor. Ancak küçük bir alanda yaşıyorsanız ve yatağınızın altında saklamanız gerekiyorsa, yatak takımı, yastık ve battaniye gibi yumuşak, uykuyla ilgili eşyalara bağlı kalın. İster ayakkabılar, artık üzerinize oturmayan kot pantolonlar veya fotoğraf hatıraları olsun, duygusal olarak yüklü eşyaların saklanacağı bir alan değildir. Ancak düzenlilik, rahat bir atmosfer denkleminin yalnızca yarısıdır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close