Ev Dekorasyonu

Romantik Dekorasyon Fikirleri 2020

Birbirinden Şık Romantik Dekorasyon FikirleriRomantik Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda çeşitlilik son zamanlarda ortaya çıkan ve tercih edilen kavramlar arasında yerini almıştır. Klasik ve modern bir görüntü yerine daha naif ve romantik seçimlerden yana olanlar içinde birçok seçenek bulunmaktadır. Yalnızca firmaların sunduğu ürünler ile değil el emeği ile de dekorasyona zenginlik katmak mümkündür. Bunun için en çok gerekli olan hayal gücüdür.

Romantik Dekorasyon Yatak Odası

Ev, bireylerin günün yorgunluğunu attığı, sevdikleriyle mutlu ve huzurlu saatler geçirdiği mekân olarak görülmektedir. Bu yüzden ev sahipleri tarafından özenle dekore edilmekte, estetik bir görüntü amaçlanmaktadır. Kişiye göre değişen tercihler evin aynı zamanda zengin bir dekorasyona sahip olmasını sağlamaktadır. Her bir odada farklı tarzların uygulanması gibi tek bir tarz ile de bütünlük yakalanabilmektedir.

Sıcak ve samimi bir ortam arayışı içinde olanlar romantik tarzda ev dekorasyonunu inceleyebilirler. Çeşitli fikirler ile hem şık hem de nostaljik bir hava elde etmek bu şekilde mümkün olabilmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken noktalardan birisi, romantik dekorasyon fikirlerinin çoğu zaman geçmişin izlerini taşıdığıdır. Elbette modern çizgiler ile bu fikirler birleştirilebilir ancak genel olarak tanımı bu şekilde yapılmaktadır.

Oturma Odası Romantik Dekorasyon

Romantizmin renkleri genellikle kırmızı ve pembe olarak düşünülmektedir. Örneğin yatak odasında kırmızı tonlar seçilerek yatak takımı kullanılabilir, bunun yanı sıra asil bir renk olan siyahta tamamlayıcı unsur olarak düşünülebilir. Ya da daha çık renk tercih edenler için beyaz ve krem tonları da iyi bir seçenek olabilir.

Soft Renkler ile Romantik Tasarım

Pembe ise gerek ev eşyalarında gerekse dekoratif ürünlerde sıkça karşımıza çıkan bir renktir. Firmaların talepler doğrultusunda bu tonlarda birçok ev eşyasını müşterilerin hizmetine sunduğu bilinmektedir. Soft renkler huzurlu bir ortam oluşturmanın en önemli etkenlerinden birisidir. Bu anlamda romantik dekorasyon tarzını düşünenler için gül kurusu, mor ya da lila tonlarının yanı sıra bordo rengi uygun olabilir.

Şayet bu tarzda bir dekorasyon düşünenler aynı zamanda farklılıkta arıyorlarsa zengin bir görüntü sunan sarı tonlarını tercih edebilirler. Romantik bir tarz ile altın varaklı aynaların buluştuğu mekân görenlerinde ilgisini çekecektir.Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Yalnızca renklerin değil dekoratif ürünlerinde bu tarz içerisindeki yerini unutmamak gerekir. Özellikle mum ve çiçeklerin etkisi oldukça güçlüdür. Rengârenk, çeşitli şekillerdeki mumlar ortamın romantik havasına uyacağı gibi samimi bir görüntü de oluşturacaktır. Bununla beraber çiçeklerin her ortama canlılık ve estetik kattığı bilinmektedir. Tercihe bağlı olarak yapay ya da canlı çiçekler ile dekorasyon tamamlanabilmektedir.

Romantik dekorasyon fikirleri denildiği zaman akla gelen en önemli detaylardan bir tanesi şüphesiz ki şöminedir. Klasik şömine çeşitlerine şans verilebileceği gibi evinde gerçek şömineye yeri olmayanlar elektrikli olan modellerine göz atabilirler. Şöminenin önüne konulacak birkaç tane renkli minder ile istenilen görüntü elde edilebilir. Bu adım aynı zamanda ortamın havasına hem romantizm hem de canlılık katacaktır.

Romantik Dekorasyon Önerileri

Işıklandırma da bir ortamı düzenlerken özen gösterilen detaylar arasındadır. Loş bir ambiyans arayışında olanlar abajur modellerini ya da küçük spot lambalarını tercih edebilirler. Bunların yerine duvarlara yerleştirilecek raflar üzerine konan mumlar ile aynı etki oluşturulabilir. Kokulu mumlar bu anlamda hoş bir detay olabilir.

Romantik Ayna Dekorasyonu Fikirleri

Romantik dekorasyon denildiği zaman akıllara gelen fikirlerin dışında kişiler kendi zevklerine uygun eşyalar ile daha dikkat çekici bir tarz elde edebilirler. Eskitilmiş görüntüye sahip eşyalar ile antika parçaların dahil edileceği bir ortam aynı şekilde romantik bir ambiyans sunabilir. Duvarlara asılacak tablolar, aynalarda ev sahipleri için yardımcı unsurlardandır. Aynı şekilde orta sehpaların üzerine konulacak vazolarda iyi bir fikir olarak değerlendirilebilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close