Ev Dekorasyonu

Pop Art Dekorasyon Nedir?

Evinizi nasıl pop art tarzı ile dekore edebilirsiniz

Pop art ne demek?

1950’li yıllar da İngiltere ve ABD’de soyut dışavurumculuğa tepki olarak genç sanatçıların başlattığı bir akım ve sanat türüdür. ABD ve İngiltere’de farklı koşullar da ve birbirlerinden bağımsız olarak çıkmıştır. Klasik anlayışına tepki olan pop art akımı başlangıçta reklamcılık ve resimli roman alanın da başlamış fakat son yıllar da ev dekorasyon farklı bir tarz isteyenlerin yeni gözdesi olmuştur. Dışa dönük heyecanlı bir yapıya sahipseniz içiniz de ki enerjiyi evinize yansıtıp, pop art tarzı ile eğlenceli alanlar oluşturabilirsiniz. Pop art ev dekorasyonu oluştururken dikkat edilmesi gerekenler bazı hususlar vardır.

pop art dekorasyonda renkler
pop art dekorasyonda renkler

1-İlk kural neon renkler ve desenli kumaşlar

Pop-art dendiğinde aklımıza gelen ilk şey tabi ki neon renkler ve desenler. Bu yüzden eviniz de kullanacağınız renklerin neon tonlarını kullanmanız uygun olacaktır. Neon renkleri duvar kâğıtlarınız da mobilya seçimleriniz ve aksesuarlarınız da sıklıkla kullanmalısınız. Karışık desenler ve geometrik desenler de pop artın tarzın vazgeçilmezleri arasındandır. Ayrıca pop art dekorasyonu yaparken rengârenk olmaktan ve renkleri karıştırmaktan korkmayın.

2-Pop art dekorasyonun da aksesuar seçimleri

Her tarz da olduğu gibi aksesuarlar pop art dekorasyon tarzında da önemli bir tamamlayıcıdır. Aksesuar olarak renkli arabalar, süper kahramanların resmedildiği vazolar, kokulu mumlar, neon kupalar kullanabilirsiniz.

pop art tarzda tablolar
pop art tarzda tablolar

3- Pop artın vazgeçilmezleri Pop art tablolar

Pop-art modasında en çok kullanılan ürünlerin başın da, ünlülerin pop-art tarzında çizilmiş tabloları gelir. Pop-art çiziminde en çok Marilyn Monroe veya Audrey Hepburn tablosu tercih edilmektedir. Bu pop art çizimleri halınız da koltuğunuz da veya duvar stickerı olarak da kullanabilirsiniz.

4-Pop art mobilya seçimi

Pop art dekorasyonun da mobilyalar akılda kalıcı ve abartılı olmalıdır. Mesela geometrik desenli mobilyalar, pop art çizilmiş berjer koltuklar bu tarzı eviniz de çok iyi yansıtacaktır. Hatta elektrikli ev eşyalarınızın rengini neon renklerden tercih ederseniz evinizin her köşesi pop art tarzında olacaktır. Fakat tüm evi değiştirmek istemiyorsanız bu tarzı evinize uyarlamanın en basit yolu kırlentlerin kılıflarını değiştirmektir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Evcil Dostlarınıza Yer Açın başlıklı makalemizde ev dekorasyon, evcil hayvan ve evcil hayvan dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close