Ev Dekorasyonu

Perde Modelleri 2020

2019 En Şık Perde ModelleriPerde Modelleri

Ev dekorasyonunun dikkat edilen, modelleri özenle araştırılan ve özellikleri bakımından en uygununun seçilmeye gayret edildiği öğelerinden birisi kuşkusuz perdelerdir. Hem özel hayatla dışarıdaki hayatı birbirinden ayırması hem de göze hoş gelen detaylarla süslü olması sonucunda uygulandığı mekânlara ayrı bir hava kattığı gerçektir. Ev dekorasyonunda son yıllarda yaşanan gelişmelerin ışığında pek çok çeşidine rastlamak mümkündür. Bütçeye uygun, kullanılacağı ortamın tasarımıyla bütünleşen perde türleri ev sahiplerini beklemektedir. Firmaların kataloglarında yerlerini almış modeller arasında briz perde, zebra perde, ahşap jaluzi perde, Fransız tül perde gibi her zevke uygun formda ürünler bulunabilmektedir. Makalemizde sizler için bazı modellerle ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Zebra Perde

Zebra perde denilen perde türünde leke tutmayan, anti bakteriyel kumaşlardan üretilen, kapalı kasa ve alüminyum modüllerden oluşan modeller özellikle tavsiye edilenler arasındadır. Bu sayede kullanışlı ve uzun ömürlü ürünlere ulaşılabilir. Zebra perde çeşidi stor olarak da adlandırılmaktadır. Yakın tarihte adını sıkça duymaya başladığımız bu modele birçok mekânda denk gelmekteyiz. Ancak her şeyde olduğu gibi burada da unutulmaması gereken bir nokta mevcuttur. Zebra perdelerin kullanılacağı ortama uygun olması gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen şık görüntü elde edilemeyebilir. Zebra perdeler profesyonel kişiler tarafından temizlendiği takdirde ortalama ömürleri en az sekiz yıl olarak gösterilmektedir.

Zebra Perde

Ahşap Jaluzi Perde

Ahşap jaluzi perde olarak bilinen ürünü evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla rastlanan bir perde türüdür. Özellikleri bakımından nispeten fonksiyonel olarak gösterilmektedir. Zira uygulandığı mekanda hem tül perde hem de güneşlik yerine geçebilmektedir. Ahşap jaluzi perde, ahşap malzemelerin şerit halinde kesildikten sonra yan yana getirilmesi sonucunda meydana gelmektedir. Böylelikle şık ve dekoratif bir ürün ortaya çıkmaktadır. İp ya da zincir aracılığı ile açılıp kapanabilen ahşap jaluzi perdeler her pencereye uygun şekilde hazırlanabilmektedir. Salon veya yatak odasını dekore etmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Ahşap Jaluzi PerdeFon Kanat Perdeler

Fon kanat perdeler istenilen perde modeli üzerine uygulanarak ortama estetik bir görünüm katmak muhtemeldir. Dekorasyondaki diğer ürünlerle bütünleşmesi açısından kumaş ve desenin özenle seçilmesi sonucunda şık bir hava yakalanabilir.

Fon Kanat Perde

Briz Perde

Briz perde modellerine genellikle mutfaklarda kullanılmaktadır. Ev sahiplerinin isteği doğrultusunda tavana perde takılmayacaksa her odaya uygulanması mümkündür. Pencereye tam oturtularak kullanıma sunulan briz perde, düz ve çizgili modelleri ile dikkat çekmektedir. Ahşap ya da tercihe bağlı olarak metal bir çubuk üzerinde hazırlanan briz perde bu şekilde müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Briz Perde

Dikey Perde

Dikey perde hem iş yeri hem de evlerde rahatlıkla kullanılan bir üründür. PVC, kumaş ya da metal malzemeden üretilerek hizmete sunulan dikey perdeler, ortamı güneş ışığından korumak adına kullanışlı görülmektedir. Okul ve hastane gibi kurumlarda da sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Temizleme işleminin kolaylıkla yapılması da dikey perdelerin sıklıkla tercih edilmesinin sebepleri arasındadır. Şık görüntüsü ve seçilen renkleri ile uygulanacağı ortamı daha da dikkat çekici hale getirmektedir. Tek bir tarafa açılmasının yanı sıra orta kısmından sağ ve sola doğru açılması da mümkündür. Bütçeye uygun bir model seçildiği takdirde diğer mekânlardan çok daha zevkli bir dizayna kavuşulabilir.

Dikey Perde

Perde denildiği zaman akla yalnızca camları örten bir kumaş gelmemektedir. Tasarımları o kadar çeşitlenmiş durumdadır ki aralarından seçim yapmak bazen ev sahipleri için keyifli bir yolculuğa dönüşmektedir. İstenilen renk ve modelde perde bulabilmek günümüz şartlarında oldukça kolaylaşmış durumdadır. Belirlenen tasarıma uygun, fonksiyonel ve şık bir duruşa sahip perde modelleri yaşam alanlarının güzelliğine güzellik katmaktadır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close