Ev Dekorasyonu

Odaları Cam Duvarlar İle Ayırmak

Odalarınızı nasıl cam ile ayırabilirsiniz 

Dekorasyonda yükselen son trendlerin arasında ayna kaplamalı duvarlar yer alıyor. Herkes evindeki aynaları bir incelesin. Hepsi antrelerde, konsolların üzerinde, yatak odalarında veya banyoların çerçevelerin arasında sıkıştırıp aksesuar niyetine kullandığımız hale gelmiş. Fakat hepsi bir aksesuar olmaktan çıkıyor ve duvarlarınızda devasa boyutlarda yer alıyor. Böylelikle hem mekanınıza derinlik veriyor hem de az ışık alan ortamlar için ışıl ışıl görüntü sağlıyor. Salonunuzun bir duvarını komple ayna ile kapladığınızda salon diğer tarafa devam ediyormuş gibi bir görüntü elde etmiş olursunuz. Son yıllarda birçok evde, baklava kesim bizotelili modeller kullanılmaya başlanmıştır. Asimetrik kesimli aynalar modern dekorasyonlarda çok şık bir seçim haline geliyor. Salonunuzun orta yerinde hoşlanmadığınız bir kolon var ise, ayna kaplama yaparak kolonu kamufle edebilir, hem de ışıltılı bir görüntü elde edebilirsiniz.

salonda cam duvar kullanımı
salonda cam duvar kullanımı

Dekor Eşyası Olarak Cam Kullanımı

Dekorasyonda bir de ayna mobilyalardan bahsedecek olursak, temizliği zor olsa da inanılmaz güzel bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Her mekana uyum sağlıyor. Hazır satılan modelleri olduğu gibi kendi özel tasarım aynalarınızı da yaptırabilirsiniz. Bir diğer bilinmesi gereken şey, her gördüğünüz desen ve resim kendi evinizde aynı havayı yaratmayabilir. Mekanın uygunluğu burada fazla önem taşımaktadır. Odalarınızı ayırmak için kullanacağınız bu cam duvarlar odalarınızı geniş, yüksek ve modern bir görüntüye sokacaktır.ofisi salondan ayırmak
ofisi salondan ayırmak

Ofiste Cam Kullanımı

Bir diğer kullanım alanı olarak da iş yeri ve ofislerden bahsedebiliriz. Camın iş ve ev yeri dekorasyonundaki kullanım alanları sahiden de sınırsız denilebilecek kadar geniştir. Ancak bu imkandan yararlanabilmeniz için, elinizdeki malzemeye ve senaryoya fazlası ile hakim olmanız gerekmektedir. Tek parçadan oluşan geniş alanlı plaza katlarını ve ofisleri ele alırsak, bu geniş alanlar, ne kadar cepheleri bolca güneş alsa da gün ışığı bu ofisin derinliklerine fazlaca ulaşmaz. Bu durumda yapabileceğiniz en kötü şey, derinde kalan alanı bölmek için, sıradan duvar kullanmaktır. Bu durumda ise gün ışığını tamamen kaybedersiniz. Cam bölme ve paneller tam olarak da burada devreye girmektedir. Ofisin pencerelerden uzak en derinde kalan noktalarına bile kesintisiz ışık akışı isteniyorsa, cam bölme ve paneller tam da aradığınız çözüm olmaya aday olacaktır.

Dekorasyon Fikri Olarak Cam Sanatı

Cam paneller yalnızca işlevsel alanlarda değil de dekoratif olarak kullanıldıkları yerlerde de oldukça şık görüntüler sağlayabilmektedir. Cam sanatı aslında yıllardır dekoratif olarak kullanılan bir sanat türüdür ve özellikle renkli cam dekorlar evinizde tarihi ve sofistike bir etki yaratabilir. Kısaca cam resmi olarak da adlandırılan bu dekorasyon, vitray benzeri cam dekorlar kapıları ve pencereleri süslemeleriyle meşhur olsalar da, duvar dekorasyonlarında kullanılan oldukça çarpıcı modelleri de bulunabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan “Parisian” Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır başlıklı makalemizde Ev Dekorasyonu, parisian ve parisian dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close