Yatak Odası Dekorasyonu

Mor Yatak Odası Fikirleri 2020

Mor yatak odası fikirleriyle keyifli bir dekor oluşturunYatak odası renk fikirleri mi arıyorsunuz? Bu mor yatak odası modelleri çok güzel. Daha çok lüks ve uzun süredir trend olan geçmişi nedeniyle ilişkilendirilen mor, her zevke uygun popüler ve düşündürücü bir renktir. Ayrıca 2020 yılı için pantone rengi!

Hayalinizdeki yatak odasını bu çekici renk ile yaratmak için – ister ana yatak odası isterse misafir yatak odası olsun yapmak istediğiniz havayı düşünün. Patlıcan moru ve koyu mor gibi güçlü tonlar dramı çağrıştırır ve duyuları uyarır. Mor mavisi servetle ilişkilidir, bu yüzden görkemli kadife gibi abartılı kumaşlarda kullanıldığında, zengin ve hatta egzotik bir ifade yaratan lüks bir düzen oluşturabilir.

Mor Yatak Odası Fikirleri 2020

Morun daha açık tonları daha yatıştırıcı ve yumuşaktır. Çok tatlı, lila veya yumuşak lavanta güzel ve kadınsıdır. Ton  nötr kalan duvarlara ilgi çekmek için yeterince hafif ve güzel çiçek desenli kumaşlarda çekici görünebilir. Soluk ahşap mobilyalar veya geleneksel bir metal yatak ile harika olur.

Mor yatak odası dekorasyon fikirleri 2020 yılında trend ve yatak odalarımızda sıcaklık ve doku eklemek için çok işe yarar bir seçimdir. Zengin mor tonları ya da dokular ve dünyevi tonlar ile harmanlanmış  tonları, ayrılmak istemeyeceğiniz rahat bir yatak odası dekorasyonu yaratır.

Alternatif olarak, mor beyaz veya tamamlayıcı yeşil ve sarı ile birlikte kombinlendiğinde mor şaşırtıcı derecede taze olabilir. Kadife döşemeli bir sandalye veya yatak başlığı biraz lüks stil katarken yumuşak, kapitone yatak örtüsü ve zikzak desenli yastıklar mükemmel görünebilir.

Morun cesareti, onu eril temalar için iyi bir seçim yapar. Yatıştırıcı griler ve zengin renkler ile dekoru daha kontrollü yaparak, rahat bir ruh hali oluşturabilirsiniz. Morun cazibesi ile dokunsal bir klasik battaniyeyi seçerek, yatak dekorunda anında bir izlenim bırakın.

Daha sıcak tonlar ile kullanın

mor yatak odası fikirleri
mor yatak odası fikirleri

Soğuktan, zarif çiçek desenlerine sahip, rahat bir kapitone yatak örtüsü ve desenli çarşaflar ile rahat bir dinlenme alanı. Nötr bir zemin ve beyaz boyalı mobilyalar ile dekora başlayın, ardından mor baskılı kumaşlar, boyalı bir odak duvarı veya duvardan zemine uzanan perdeler ekleyin. Doku ve rahat çekicilik için mor bir tüvit başlık seçin. Gül renkli bir duvara asılmış çerçeveli vintage kuş baskılar çok romantik ve koordineli aksesuarlar kadınsı hissine katkıda bulunuyor. Yumuşak bir nötr halı, şemayı hafif tutarak rengi dengeleyecektir.

Tamamlayıcı renkler seç

dekorda moru tamamlayıcı renkler seçme
dekorda moru tamamlayıcı renkler seçme

Büyük boy bir başlık ile odaya anında lüks bir detay ekleyin. Zamansız bir yastıklı yatak tasarımı, odanıza güzel bir otel stili şıklığı getirecektir. Özgün bir kasvetli alan, dinlendirici ve minimal bir şekilde döşenerek bir cennete dönüştürülebilir. Koyu ahşap döşeme ve süslü bir avize, bu geleneksel mekanda sofistike hissini daha da artırıyor.  Cesur olun, çünkü en cesur baskılar bile herhangi bir eve dahil edilebilir.

Yatak odanıza rahat bir his verin

mor yatak odası fikirleri 2020
mor yatak odası fikirleri 2020

Mor tonları ile odayı süsleyin. Klasik stili yansıtan panelli bir yatak odasında lüks bir görünüm için böğürtlen ve bordo gölgeli boya renkleri seçin. Düğmeli arka başlık, dekora fazladan bir dokunuş katıyor.

İki ton

mor yatak odası dekorasyon fikirleri 2020
mor yatak odası dekorasyon fikirleri 2020

Duvarlarda ve ahşap işlerinde iki ton boya efekti ile lüks kadife yatak başlığını kullanın. Koyu bir çiçek desenli döşemesi ile etkileyici yatak başı, odanın odak noktasıdır ve saçaklı, süslemeli ve nakışlı kenarlı büyük çiçek kumaşların cesur bir karışımı, eğlenceli bir vurgu yaratır. Doğru bir boya efekti, odanın grafik bölmesini oluşturur ve daha hafif üst bölüm, alanı sakinleştirip parlatır.Mor ve desenleri yeniden düşün

mor desenli yatak odası dekorasyonu
mor desenli yatak odası dekorasyonu

Mor renk canlı ve cesur bir izlenim yaratır. Koyu renkli tablolar, döşemeler veya döşemelerden daha az riskli olan duvar kağıdı  nispeten daha ucuzdur, asılması kolay (ve değiştirilir) ve şema düzeni, renk ve stil vermek için hızlı bir yoldur.

Duygularınızı mor vurgularla uyandırın

mor yatak odası dekor
mor yatak odası dekor

Mor yatak odası dekorasyon fikirleri 2020 sezonunda çok moda oluyor. Bu rustik yatak odası size ilham verebilir. Küçük bir yatak odasında ya da yer darsa, şık leylaklar, lavantalar ve pembeler gibi renkleri seçin, ışığı ve havadarlığı korumak ve ferahlık hissi yaratmak için bu renkler harikadır . Renkli bir etnik baskıda hafif kumaşla kaplanmış asılı perde, çoğaltılması kolaydır ve rustik atmosfere derinlik katmak için hoş bir yoldur. Sırf perde ve  yatak örtüsü, tüm görünümü aydınlatır ve ferahlatır.

Açıklama yapmak

mor yatak odası fikirleri 2020
mor yatak odası fikirleri 2020

Canlı pembe ve mor bir çiçekli bir yatak sade bir beyaz yatak odasına renk ve vurgu katar. Başlık çerçevesinin genişliğini kaplayacak büyüklükte bir desen seçin ve çok küçük bir çiçek değil, pembe çarşaflı bir takımla  vurgu ekleyin.

Daha fazla: Mor ev dekorasyonu 2020 fikirleri ve örnekler

Pembe ve mor birleştirin

mor yatak odası fikirleri 2020
mor yatak odası fikirleri 2020

Bir rengin varyasyonlarını kullanmak sofistike bir yaklaşımdır. Bu yatak odasında menekşe, leylak pembe, derin patlıcan ile kadınsı bir atmosfer yaratılmış.  Allık rengi yatak üzerindeki örtü patchwork kapitone üzerinde modern bir tavır sergiler.

Mor Duvar kağıdı

mor duvar kağıdı ile yatak odası fikirleri
mor duvar kağıdı ile yatak odası fikirleri

Mor, herhangi bir oda için cesur bir renk seçimidir, ancak tamamlayıcı renkler, grafik efektler ve akıllıca tasarlanmış aydınlatmaların doğru karışımıyla, renk ciddi bir karmaşıklığa sahip olabilir. Başlık kumaşının arkasındaki duvar kağıdının geniş baskı grafiği tekrarı katlı bir görünüm oluşturmak için çalışır. Koyu minderler ve parlak bir akrilik başucu lambası denge için etkileşir.

İki tamamlayıcı renge odaklanın

mor yatak odası 2020
mor yatak odası 2020

İşte mor, hassas bir dekora nasıl zarif bir görünüm katar mükemmel bir örnektir. Güzel görünüm,  gökyüzünde uçan mor ve turuncu kuş sürüsü ile hayata getirilir. Sade bir yatak örtüsü ve minder hafif ametist tüyleri çıkarırken, basit yatak çarşafları ve mobilyalar country cazibesine katkıda bulunur.

mor yatak odası dekor fikirleri
mor yatak odası dekor fikirleri
mor yatak odası uyumlu renkler
mor yatak odası uyumlu renkler


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close