Ev Dekorasyonu

Mor ev dekorasyonu 2018 fikirleri ve örnekler

2018 Mor renkli evler ve dekorasyon fikirleri

Pantone renk seçimini 2018 yılında mor olarak yaptı. Mor ev dekorasyonu oldukça popüler olacak. Her mevsim için bir veya birkaç yılın renkleri  önceden  belirleniyor. Pantone’ye  göre 2018 yılının rengi  mor olacak. Bu renk hakkında araştırmalar yaptık. Cesur, ruh halini yükseltiyor ve neşeli ve lüksten tutkuya kadar her şeye canlı bir his katabilir. Evinizin dekoruna mor gibi  cesur bir renk nasıl eklenir? Her şeyden önce mor ile evinizi daha dikkat çekici yapabilirsiniz. Mor renkli dokunuşlar evinizi daha da belirginleştirir. Tamamen mor bir alan tasarlamayın, tatsızdır. Size ilham verecek bazı harika fikirler hazırladık ve onları severseniz – ev dekorasyonunuz da kullanmaya başlayabilirsiniz!

Mor ev dekorasyonu 2018 fikirleri ve örnekler

Açıklama Tablosu

Cesur hissediyorsanız, mor dokunuşlardan oluşan bir dekor yapın. Mutfaktan uyku alanına kadar her alanda mor renk kullanılabilir.  Eğer bir ofis evinizde ise morrenk raflar ve duvara tutturulmuş  bir masa koyun. Bir yatak odasında bir yatak başlığı veya duvar mor olabilir, banyoda ise bir lavabo duvarı olabilir, menekşe moru banyo dekorasyonlarında kullanılan geleneksel bir renktir. Salonlarda veya yatak odalarında, dekoru korumak için bazı uyumlu mor kaplanmış mobilya, perde veya bir halı koyabilirsiniz.

DAHA FAZLA: Dekorasyonda Mor İle Uyumlu Renkler

Mor Mobilya

Ufak parçalarda mor kullandığınızda evinizde önemli değişiklikler hissetmezseniz, mor mobilya tercih edebilirsiniz. Modern tasarımcılar zarif menekşe morunu sandalyeler, kanepeler, yataklar, raflar veya büfelerde sunar. Alanınız ne kadar nötr olursa, mor parçalar daha öne çıkacaktır. Menekşe rengi eşyalar aynı zamanda eklektik bir mekana, zarif ve modern bir stil getirir. Pembe, kırmızı, mavi veya zümrüt yeşili gibi çeşitli koyu renk tonlarıyla birleştirebilirsiniz.

Hazır menekşe moru döşemeli koltuklar bir oturma odası için harika bir fikirdir ve  yemek odanızı daha özel ve şık yapacaktır. Döşemeli mor renk yatağın, yatak odanıza cesur göz alıcı bir dokunuş katacağından eminiz ve kitaplarınızı vurgulamak için mor renkli bir kitaplık harikadır. Uygun bir mor parçanız yoksa ve bir tane satın almak istemiyorsanız, kendiniz yapın. Eski bir dolap, sandalye veya başka bir öğeyi mora boyayın. Dekor için modaya uygun ucuz bir parçanız var ! Mor renk ile ev dekorasyonunda aşırıya kaçmayın, çok cesur bir renk ve  öne çıkmasını sağlamak için  mobilya da kullanımında miktarını sınırlandırmanız daha iyi.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Siyah Duvarlı Oturma Odaları Muhteşem başlıklı makalemizde oturma odası, Oturma Odası Dekorasyonu ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Mor ev dekorasyonu 2018 fikirleri ve örnekler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close