Mutfak Dekorasyonu

L Şeklinde mutfak fikirleri 2020

Çok amaçlı alanlar için L-şeklinde mutfak fikirleriHerhangi bir boyutta çalışan klasik bir düzen olan, L şeklinde mutfak modelleri pratik, özlü ve harika görünüyor

L Mutfağınızdaki iyi akış, ihtiyacınız olan her şeyi elden geçirir ve kullanmanızı keyifli hale getirir…

L şeklinde mutfaklardaki ergonomi, insan vücuduna ve bilişsel yeteneklerine uygun olan ekipmanın çalışması ve tasarımıdır. Mutfak yerleşim planlarına uygulandığında alan boyunca pürüzsüz, sezgisel bir geçiş yaratmanın yanı sıra en verimli ve konforlu yemek pişirme ortamını yaratıyor. Tezgahlar ve dolaplar, kullanıcının fiziksellik ve eldeki işini zahmetsizce yapması için konumlandırılmış. Mutfak eşyaları en sık kullanılan yerde saklanmaktadır ve lavabolar ve mutfak aletlerinin görevleri arasında doğru hareketi teşvik etmek için bulunmaktadır.

L şeklinde mutfak modelleri 2020
L şeklinde mutfak modelleri 2020

Mutfağınız için bir düzen belirlerken seçimleriniz odanızın şekli ve boyutu göze alınarak yapılır, ancak tasarım söz konusu olduğunda kısıtlanması gerektiği anlamına gelmez. Alanın küçük, orta veya büyük olmasına bakılmaksızın, L şeklindeki düzen, hem çağdaş hem de geleneksel dolaplarla tasarlanabilir ve eğik tavanlar veya büyük pencereler gibi yapısal ihtiyaçlara uyum sağlayacak kadar esnektir.

Ayrıca Bakınız: Küçük mutfaklar için 12 dekor fikri

L- Şeklinde mutfak fikirleri 2020

Mutfakta ki gezinme çizgilerine, kalabalığa ve giriş ve çıkış noktalarının düzeni planlama aşamasında dikkat edilmesi önemli bir husustur. En popüler mutfak düzenlerinden biri olan L-şekli, çalışma alanını bir alanla sınırlı tutan ve alanın geri kalanını özgür bırakarak çok amaçlı alanlar için mükemmel bir seçimdir.

L şeklinde mutfaklar 2020
L şeklinde mutfaklar 2020

L şeklinde mutfak ile küçük bir alanın keyfini çıkarın

Küçük bir mutfakta L şekli idealdir, çünkü tüm depolama ve mutfak aletleri odanın iki tarafına yoğunlaştırır, diğerlerini serbest bırakır ve açık bırakır, böylece alan genelde daha büyük görünür. Renkleri açık olarak tutun, böylece çok sıkışık görünmez.Daha fazla: Çarpıcı 2020 Mutfak Modelleri

Renk ve desenden yararlanın

L şeklinde mutfak dekorun da koyu renk ve desen kullanmaktan korkmayın. Derin renkler aksesuarlar ile ısıtılır, bu nedenle genellikle daha büyük mutfaklarda iyi görünür. Rustik stili boyalı ahşap dolap ile mutfağınızı dekore edin. Geleneksel bir alanda mutfak dolaplarını duvarlarla ve mimari özelliklerle koordine etmek için boyalı ahşap kullanın; minimalist tasarımın keskin kenarlarını yumuşatmak için çağdaş bir şema seçebilirsiniz. Kolayca zerafet ve inceliği sunan  orta-derin gri tonlarında renk tercihleri yapın.

L şeklinde mutfak fikirleri 2020
L şeklinde mutfak fikirleri 2020

Nesneleri yukarıya doğru saklayın

Şık ve güzel aksesuarlar ile bir ahşap efekti ile mutfağa etkili bir stil kazandırın. Rustik country mutfaklarda çağdaş döşeme ile dahada popüler oluyor. Yemek pişirme ve hazırlama bölgelerini ayırmak için çalışan hafif ve karanlık fayansların seçimi, daha geleneksel dolap tasarımına karşı modern bir kontrast oluşturur. Mutfağınız küçük taraftaysa, odanın köşesine duvara asılmış raflar takmayı düşünün. Açık raflar mutfaktaki pratik ve şık  çözümlerdir. Çini ve cam ürünlerini kolayca erişebileleceğiniz şekilde sergileyin. Tencereler için ve aletleri tutmak için  alt rafın altına kancalı sabit bir sistem deneyin.

L şeklinde mutfak dekorasyonu 2020
L şeklinde mutfak dekorasyonu 2020

Açık raflar küçük bir mutfağın çok kalabalık görünmesini engellerken, dolap rafları geniş bir mutfakta çarpıcı bir görünüm arzettiği gibi bol miktarda depolama alanı da sağlar. Bir masa ve sandalyeler, odanın geri kalanından ayrılırken mutfağa düzgün şekilde sığar. Mutfağınızın boyutu ne olursa olsun, L şeklindeki düzenin güzelliği sadeliği ve esnekliği, pratik ihtiyaçlara ve farklı tasarım zevklerine uyma kolaylığına sahiptir.Kelimeler

1 thought on “L Şeklinde mutfak fikirleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close