Antre / Hol

Koridor ve Antre Dekorasyonu Fikirleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?KORİDOR VE ANTRE DEKORASYONU

Ev dekorasyonu sahip olunan alan nispetinde bazen kolay bazen yoğun araştırmalar sonucu gerçekleştirilmektedir. Geniş bir giriş ve odalardan oluşan evin dekorasyonu da daha dar olan evlere nispeten farklı olmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi yaşanılan yeri dizayn ederken başvurulacak çözümler bulunmaktadır. Öyle ki dar alanlar dahi birkaç püf noktası ile göze oldukça hoş gelecek şekilde tasarlanabilmektedir.

Koridor Ayna Dekorasyonu

Bir örnek vermek gerekirse düzenlenen alanda kullanılacak uygun görünüşe sahip bir ayna ortama tamamen farklı bir esinti getirecektir. Buradan hareket edecek olursak, antre ve koridorlarda tercih edilecek ayna modeli hem estetik bir görüntü hem de aydınlık bir giriş elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Koridor Duvar Kağıdı

Ev sahiplerinin antrede kullanmayı tercih ettikleri eşyaların başında portmanto gelmektedir. Duvarların rengine ve girişin ışık alıp almadığına bakılarak portmanto modeline karar verilebilir. Ya da bunun yerine dekoratif bir ayna, çeşitli tablolar yerleştirilerek renkli ve şık bir alan oluşturulabilir. Detayları seven ve önem verenler duvar kağıtları kullanarak ortamı zenginleştirebilir.

Koridor Led Aydınlatma

Giriş ve koridorun ışık alıp almaması aydınlatma açısından önemlidir. Az ışık alan yerlerin LED lambalar ile gereken aydınlığa kavuşması sağlanabilir. Bu şekilde şık ve modern dokunuşlar yapmak mümkün olacaktır. Elbette ev sahibinin zevki ve istekleri her şeyden daha önemlidir. Şayet aydınlatma için farklı seçenekler ile ilgileniliyorsa abajur modelleri de antreyi kendine özgü bir havaya kavuşturacaktır.

Dekorasyonda Evi Farklı Kılan Detaylardır

Detaylar bir ortamı renklendirmenin en güzel yollarından biridir. Giriş ve koridor yeterli güneş ışığına sahipse bu alanı dekore etmek isteyenler çiçek tercihinde bulunabilir. Özellikle canlı çiçekler görüntüleri ile hoş bir ambiyans oluşturabilir. Işık yeterli değilse zarif bir vazo içerisine yerleştirilecek yapma çiçeklerde aynı etkiyi verebilir. Son yıllarda firmaların ürettiği yapma çiçekler gerçekleriyle birebir aynı formda olabilmektedir. Bu tamamen bireylerin seçimine bağlıdır.Koridor Abajur Modeli

Koridorun duvarlarını boş bırakmak istemeyenler için bir diğer seçenekte tablolardır. Farklı ebatlarda şık çerçeveler koridoru cazip hale getirebilir. Bunun yerine duvarlara monte edilecek raflara mum, çiçek, küçük ya da alan genişse büyük boy abajur modelleri ve çeşitli dekoratif ürünler konulabilir.

Doğru seçimler yaparak evin her alanını uyumlu ve düzenli bir hale getirilebilmektedir. Buna dar ve küçük girişler dâhildir. Açık renk mobilyalar tercih edilerek aydınlık bir alan elde edilebilirken, evin odalarında kullanılan kapılarında aynı şekilde beyaz ya da krem oluşu ile dengeli bir profile ulaşılabilmektedir.

Koridor Gömme Dolap

Ayakkabılık modellerinin dar alanlarda kullanılması daha uygun görülmektedir. Aynı şekilde mevcut alandan tasarruf edebilmek adına duvara monte edilen dolap ve raflarda işe yaradığı gözlenmektedir. Böylelikle eve giriş çıkışlarda rahat bir şekilde olmaktadır.

Koridor Dekorasyonu

Son olarak antre ve girişlerde ilginç fikirlere yer verildiği de unutulmamalıdır. Klasik görüntüden uzaklaşmak isteyenler mevcut alanı marjinal figürlerle çeşitlendirmektedir. Örnek olarak kitaplık ya da ortama uygun divan modelleri sayılabilir.

Koridor Nasıl Dizayn Edilmeli

Evin girişi uzun bir günün ardından bireyler için rahatlığı simgelemektedir. Bunun yanında odaları birbirine bağlayan koridorun sahip olacağı dizayn ilk bakışta ferahlık ve mutluluk vermektedir. Benimsenen tarza uygun ürün ve malzemeler ile donatılan ev kendine has havasıyla sahiplerini karşılamakta, misafirlerin olumlu bir havada vakit geçirmeleri için elverişli bir ortam sunmaktadır. Bol çerçeve, çiçek ya da tercih edilen herhangi bir dekoratif ürünle süslenmesi insana mutluluk vereceğinden dekorasyonun illa ki yüksek maliyetle yapılabileceği fikrinden uzaklaşıp alternatifler üzerinde durmak faydalı olabilir. Biraz araştırma yaparak doğal, huzurlu, modern, otantik gibi çok çeşitli seçeneklerin arasından bir seçim yapılarak, bütçeye uygun modeller eşliğinde yaşam alanları güzelleştirilebilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close