Kendin Yap

Konserve Kutusundan Dekoratif Mumluk YapımıEv dekorasyonunda dekoratif aksesuarlar önemli bir tamamlayıcıdır. Sade bir evi doğru seçilmiş aksesuarlar ile çarpıcı hale getirebilirsiniz. Özellikle bu aksesuarları kendiniz yapmışsanız, eşsiz ve size özel bir dekorasyona sahip olursunuz. Elişini seven kişiler için geri dönüşüm odaklı projeler önemlidir. Fazla ücret harcamadan eldeki malzemelerle harika geri dönüşümler yapmak mümkündür.

Bu makalemizde sizlerle birlikte konserve kutularını değerlendireceğiz. Konserve kutuları ile güzel kokulu mumlar yaparak evinizin güzelliğine güzellik katacağız. Kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek olan mumluklarımızı isterseniz evinizde kullanarak, isterseniz hediye ederek kullanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Dekoratif Mumluk Yapımı

Malzemeler :

• Stearin
• Parafin
• Renklendirici (mum boyası ya da pastel boya)
• Pamuk ip ya da mum fitili
• Koku esansı ya da esans yağı
• Eldiven
• Sprey boya
• Eski bir metal kap
• Eski bir metal kaşık

Yapım Aşaması :

Mum yapımı için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra yapımına başlayabilirsiniz. Yapımı için aşağıdaki adımları dikkatli ve eksiksiz şekilde yapmanız gerekiyor. 1. İlk olarak konserve kutusunu hazırlamanız gerekiyor. Bunun için önce güzel bir konserve kutusu seçin.
 2. Sprey boya yardımıyla güzelce boyayın ve kurumaya bırakın.
 3. Kuruduğuna emin olduktan sonra mum yapımına geçin.
 4. Mum yapımı için önce eldivenlerinizi giyin. Malzemelerin elinize değmemesi önemli.
 5. Parafini metal bir kap içinde kısık ateşte eritin.
 6. Eridikten sonra içine stearin ekleyin.
 7. Eski bir metal çubuk yada kaşı yardımıyla karıştırın.
 8. Daha sonra renk için seçtiğiniz mum boyası yada pastel boyayı içine atın. Rengini istediğiniz gibi seçebilirsiniz.
 9. En son olarak mumun güzel kokması için esans yağından 2-3 damla damlatın.
 10. Tekrar karıştırın ve birbirine karışmasını sağlayın. Mum hazırlığı bitti.
 11. Şimdi konserve kutunuzu alarak mumu içine boşaltın ve fitili yerleştirin. Fitilin ucuna kürdan bağlayarak dik durmasını sağlayabilirsiniz.
 12. Fitilin fazla kısmını kesin ve donması için kenara alın. Ortalama 20 dakika sonra buzdolabına alarak çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.

Konserve kutusunu farklı şekillerde tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak harika tasarımlar çıkabilir. Örneğin daha küçük bir kaba mumu yerleştirdikten sonra, çivi yardımıyla delikler açtığınız konserve kutusunun içine koyabilirsiniz. Böylece mumunuz yandığında ortaya harika bir görüntü çıkacaktır.

Ya da konserve kutunuzun etrafını boyamak yerine renkli dondurma çubuklarıyla kaplayarak şık ve otantik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Süslemek tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close