Kendin Yap

Farklılık Arayanlara Palet Orta SehpaFarklılık Arayanlara Palet Orta Sehpa

Sehpalar, yaşam alanlarına işlevsellik katan aynı zamanda dekorasyonu tamamlayan en önemli parçalar arasında geliyor. Özellikle salon dekorasyonu için sehpa seçimi mekanın atmosferini belirleme açısından oldukça önemli bir rol oynar. Sehpalar gerekliliğin ötesinde, kişisel tarzı ve zevki öne çıkarma konusunda önemli rol oynayan tasarımlar arasındadır.

Son yıllarda kendin yap projeleri bir hayli ilgi görüyor, özellikle ahşap paletler ile ortaya çıkan muhteşem tasarımlar görenleri kendine hayran bırakacak güzellikteler. Özellikle palet orta sehpa modelleri bir çok dekorasyon meraklısının ilgisini çekmiş durumda. Dekoratif görünümleri, mekanda yarattıkları doğal ve sıcak etki ve oldukça düşük bir maliyete sahip olması palet orta sehpa modellerine gösterilen ilginin başlıca nedenleri arasında.

Farklılık Arayanlara Palet Orta Sehpa

Doğal görünümleri, mekanda yarattıkları sıcak ve samimi tarzları ile palet sehpalar son dönemde oldukça ilgi gören tasarımlar. Salonda farklı olduğu kadar doğal ve sıcak bir tarz yaratmak isteyenler için oldukça ideal. Palet orta sehpa modelleri ister klasik, ister modern her tarz iç mekana kolayca adapte olabilen bir tarza sahip.Ahşabın sıcak ve samimi tarzından hoşlananlar için palet sehpalar salonda mutlaka yer alması gereken dekoratif tasarımlar arasında yer alıyor. Yapımı oldukça kolay bu dekoratif palet sehpalar, artık hemen her yerde bir çok farklı renk ve model ile hazır olarak satışa sunulmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Ahşap Palet Yataklar ile Sıcak ve Özel Yatak Odaları

Yaşam alanlarında size özel kişisel düzenlemeler yapmayı seviyorsanız...

Palet orta sehpa nasıl yapılır? 

El becerinize güveniyorsanız salonunuza farklılık katan şık bir palet sehpayı rahatça yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; 1 adet ahşap palet, sehpa ayakları ( firkete yada tekerlekler) ve vernik.

Palet sehpayı yapmaya başlamadan önce sehpa ayakları konusunda bir karar vermelisiniz, firkete şeklinde demir ayaklar görsel açıdan daha şık ve dekoratif bir görünüme sahiptir. Eğer sehpanın rahat hareket etmesini istiyorsanız hareketli tekerlekler kullanabilirsiniz, bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir seçimdir.

Masanızın salonunuzda fazla yer kaplamasını istemiyorsanız ahşap paleti testereyle keserek istediğiniz boyuta getirin. Daha sonra fazla gelen kısımdaki tahta parçaları çıkarın ve paletin üste gelecek kısmındaki boşlukları kapatacak şekilde çiviyle çakın. Şimdi sıra ayakları palete monte etmeye geldi. Paletin dört kenarına eşit ölçüde ayakları monte edin ve paletinizi vernikle boyayın.

Ahşap palet sehpaya parlak bir görünüm kazandırmak ve dış etkenlerden korumak için Silikonlu Vernikli Ahşap Koruyucu bir boya ile boyamanızı öneriyoruz. Vernik kuruduktan sonra masanızı orta sehpa olarak salonunuzda kullanabilir, dilerseniz kitaplarınızı da paletin alt bölmesine koyabilirsiniz.Kelimeler

1 thought on “Farklılık Arayanlara Palet Orta Sehpa”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close