Kendin YapYatak Odası Dekorasyonu

Ahşap Palet Yataklar ile Sıcak ve Özel Yatak Odaları

Yatak odanız için birbirinden özel ahşap palet yatak fikirleri galerimizde sizi bekliyor..

Yaşam alanlarında size özel kişisel düzenlemeler yapmayı seviyorsanız ahşap paletler ile yatak odanızı daha özel ve cazibeli hale getirebilirsiniz. Ahşabın sıcak ve samimi etkisini yatak odanıza yansıtabileceğiniz oldukça popüler bir kendin yap projesi olan ahşap palet yataklar size özel bir yatak odası için ilham verecektir.

Ahşap palet yataklar yatak odasına farklılık ve stil ekleyebileceğiniz düşük maliyetli ve yapımı kolay bir projedir. Modern, rustik, iskandinav, endüstriyel gibi bir çok estetik yatak odası stiline uyum sağlayabilir. Yazımızın devamında sizler seçtiğimiz birbirinden özel ahşap palet yatak fikirleri yatak odanız için size ilham verecektir.

Ahşap Palet Yataklar ile Sıcak ve Özel Yatak Odaları

Yatak odanıza dahil edeceğiniz basit bir palet yatak ile ahşabın doğal ve sıcak tarzını mekana yansıtarak modern rustik bir stil elde edebilirsiniz. Basit bir ahşap palet ile yapacağınız yatak dekorasyonu odanın atmosferini bir anda değiştirebilir ve çok özel bir yatak odası stili ortaya çıkarabilir.

Paletler son yıllarda kendin yap projelerinde sıklıkla kullanılan popüler parçalar arasındalar. Doğal görünümleri, düşük maliyetleri ve en önemlisi mekanda yarattıkları sıcak ve estetik tarz ahşap paletlerin popülerliğinde rol oynayan faktörler.

Kendin yap : Ahşap palet yatak fikirleri

Yatak odanıza tarz katacak, doğal görünümlü ve sıcak bir yatak tasarımı yapmak için öncelikle ahşap paletlere ihtiyacınız olacak. Bir çok ev dekorasyon alışveriş sitesinde çok uygun fiyatlara farklı ebatlarda ahşap palet modelleri satın alabilirsiniz. Yatağınızın ölçülerine göre kaç adet satın alacağınıza karar verebilirsiniz.

Hazır olarak satılan ahşap palet modelleri arasında kendinden boyalı yada cilalı modellerde mevcut. Kendi tarzınıza göre şekillendirmek istiyorsanız işlem görmemiş paletleri tercih edebilirsiniz. Ufak bir bilgi olarak hazır olarak satışa sunulan masif ahşap palet yatak fiyatları 650TL ile 1500TL arasında değişiklik gösterdiğini söyleyelim.

Doğal ve El Yapımı Ahşap Palet Yatak

Yatak odanız için uygun ölçülerde doğal ve %100 el yapımı ahşap palet yatak yapımı için sırasıyla ölçü, kesim, zımparalama, boya ( isteğe bağlı) ve yerleşim aşamalarını izlemek gerekir.

Yatak odanıza uygun ölçülerde ahşap paletlere sahip olmalısınız. İdeal bir yatak boyutu en az 160 cm x 200 x 15 ( 2 palet)  en çok 200 cm x 215 x 15 ( 2 palet) şeklinde olmalıdır. Hazır paletleri birleştirmek zor bir işlem değildir, birbirlerine kolayca ekleyebilirsiniz.

Bunun dışında ahşap palet yatak için renk düşünüyorsanız boya işlemi yapmanız gerekir. Ancak boyadan önce mutlaka zımparalama işlemi yapmalısınız. Her şekilde paletler elinize ulaştığında boya olsun olmasın zımpara işlemi yapmanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan 20 İlham Kaynağı Yatak Odası Bank Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kelimeler

1 thought on “Ahşap Palet Yataklar ile Sıcak ve Özel Yatak Odaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close