Ev Dekorasyonu

Evleri Renklendirecek Pratik Dekorasyon Örnekleri

Pratik Dekorasyon ModelleriPratik Dekorasyon Nasıl Yapılır

Ev ortamını düzenlemek ve dekore etmek her şeyden önce dikkat ve özen gerektirmektedir. Zira tek bir kişi ya da birkaç kişi yaşıyor olsa dahi estetik bir görüntü herkesin tercihi olmaktadır. Bunun için öncelikle mobilya seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Son zamanlarda üretilen çok bölmeli dolaplar, çekmeceli orta sehpalar gibi ev eşyaları mekânın düzenli olmasına yardım etmekle beraber aynı zamanda ferah bir görüntüde sağlamaktadır. Mekânı dekore etmek bu anlamda önem teşkil etmektedir.

Çekmeceli Orta Sehpa

Elbette bazı durumlar farklılık arz eder ve değişik fikirleri de beraberinde getirir. Örneğin evinde klasik bir profil istemeyenler için pratik çözümler ideal bir düşünce olmaktadır. Bu anlamda hem bazı eşyaları değerlendirmek hem de kolay yolları denemek mümkündür. Bizde pratik dekorasyon isimli bu makalemizde siz değerli okuyucularımız için işinize yarayacağını düşündüğümüz fikirleri bir araya getirmek istedik.

Ev dekorasyonunda firmaların kataloglarında yer alan çoğu eşya çekmece sayısı bakımından yeterli görünse de bazen istisnalar olabiliyor. Dolaplarda yer alan gözlere fazladan ürün yerleştirmek isteyenler buz kalıplarını kullanabilirler. Küçük ama karışmasını ve kaybolmasını istemedikleri takı vb eşyaları bu şekilde koruyabilirler. Daha büyük çekmeceler için geniş plastik kaplar tercih edilebilir.

Dekoratif Eşyalar ile Pratik Dekorasyon

Bolca rafı içinde barındıran kitaplıklarda evin derli toplu görünmesi için yardımcı bir unsur olarak görülmektedir. İçlerine kitap ile beraber çeşitli dekoratif nesnelerin yanı sıra güzel bir görünüme sahip kutular yerleştirilebilmektedir.

Evin girişi her zaman ilk intiba açısından önemlidir. Küçük ve dar bir antreye sahip olanlar bu alanlarda ayna kullanarak daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayabilirler. Aynalı dolaplar ise hem dekorasyon açısından istenileni verecek hem de eşyaların düzenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlayacaktır.

Aynalı Dolap

Aydınlatma bir evin olmazsa olmaz dekorasyon detaylarından bir tanesidir. Seçilen mobilyalar, halılar ve perdelerle uyumlu, ortamın nasıl görünmesi gerektiği konusunda yardımcı olan aydınlatmalar içinde pratik fikirler bulunmaktadır. Örneğin kullanılmayan cam kavanozlar ile farklı bir tarz yakalanabilir, hem de ortamın daha samimi görünmesi sağlanabilir.Cam Kavanoz Pratik Dekorasyon

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan meyve kasaları da pratik çözümler sunmaktadır. Bahçenizde ya da balkonunuzdaki çiçekleriniz için dekoratif bir saksı arayışı içindeyseniz meyve kasalarını tercih edebilirsiniz. Ya da duvarlarda raf niyetine kullanabilir, aynı zamanda güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Meyve Kasası Dekorasyonu

İçeceklerden geriye kalan cam şişeler, alınan bir yiyeceğin ardından elde edilen cam kavanozlar iyi bir şekilde değerlendirildiğinde dekorasyona canlılık katmaktadır. Cam şişeler boyanarak kalemlik, takı kutusu, anahtarlık vb şekillerde kullanılabilir. Ya da pencere önlerindeki küçük çiçekler için ilginç bir saksı fikri olarak değerlendirilebilir.

Banyo ev içerisinde yaşayan bireylerin özel eşyalarını bulundurduğu bir yerdir. Bu yüzden bolca yere ihtiyaç duyulur. Şayet dolaplar bunun için çözüm olmuyorsa cepli askılar sayesinde herkese yetecek alanlar oluşturulabilir.

Cepli Askılar

Aynı çözüm mutfak içinde geçerlidir. Cepli askılar mutfaklardaki eşyaların, temizlik ürünlerinin saklanması adına iyi bir fikir olabilir. Lavabonun altında yer alan dolap kapaklarına yerleştirilecek askılar hem görünmeyecek hem de birden fazla ürün içerisine konarak alandan tasarruf edilecektir.

Pratik dekorasyon fikirleri evini düzenlemek isteyenler için iyi bir çözüm olarak görülmektedir. Zira mobilyaların ve diğer ev eşyalarının yeni olması ancak etrafın dağınık olması ortaya kötü bir görüntü çıkaracaktır. Bunu önlemek adına bazı ürünleri değerlendirerek ortaya dekoratif çözümler çıkarılabilir. Aynı zamanda farklılık arayışında olanlar bu tür fikirlerin yardımıyla istedikleri tarzı kolaylıkla yakalayabilirler. Biraz araştırma yapıp uzman kişilerden yardım alarak ev içerisinde pratik dekorasyona sahip olmak mümkündür.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close