Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Tropik Esintiler

Tropik Ev DekorasyonuDoğallığın, lüksün ve modern görkemin bir araya geldiği tropikal stilde mobilya tasarımları da doğayı taklit etmektedir ve kullanılan malzemeler de her zaman natürel olmalıdır. Ahşap mobilya, organik tekstil ürünü, doğal taşlar ve el yapımı aksesuarlar evlerinizde tropikal enerji oluşturmak için gereken temel dekor unsurlarıdır.

Tropikal Dekorasyonda Renk Seçimi

Canlı, enerjik, göz alıcı ve doğal… Tropikal tarzda bir dekorasyon oluşturmanız için renk paletleri oluştururken kriterleriniz oldukça basittir ve seçenekleriniz de oldukça fazladır. Okyanusta ve kumsalların her farklı tabakasında görebileceğiniz mavi ve sarı tonları, yoğun ve gür ormanlarda rastlayacağınız yeşil tonu, tropikal hayvanlardan biri olan papağanın turuncu ve kırmızı renkleri… Hepsi doğada bulunan canlı ve yüksek enerjili renklerdir ve tropikal stili için uygundur. Bu renkleri kum beji, su yeşili gibi doğal ve nötr renkler ile de dengelemek gerekmektedir.

Hasır Mobilyalar
Hasır Mobilyalar

Hasır Mobilyalar

Doğal malzemelerin tropikal dekorasyonda ne kadar büyük yer tuttuğunuz hepiniz biliyorsunuzdur. Bambu ve hasırdan yapılan mobilya ve aksesuarlar bu malzemelerin içine kullanılan en etkili ürünler olarak öne çıkmaktadır. Tropikal dekorasyonların hedeflemiş olduğu tatil ve rahatlık hissi bu mobilyalar ve aksesuarların doğallığının yanı sıra pratiklikleri ve hafiflikleri ile daha kolay aktarılabiliyor.

Egzotik Tasarımlar

Her şeyiyle dünyanın geri kalanından farklı ve ilgi çekici olan şey tropikal iklimdir. Bu yüzden egzotik tasarımları olan mobilyalar ve aksesuarlar doğallığı ile ön planda tutuluyorsa her zaman tropikal ambiyanslar yaratmaya yardımcı olmaktadırlar. Görkemli bir geyiğin boynuzlarından ilham alınan sıra dışı berjer tasarımları gibi.Banyoda Tropikal Esinti

Dinlenme ve kişisel bakım alanı olan en özel odalardan biri de banyolardır. Tropikal ambiyansı yakalamak için etkileyici ve ideal bir dekorasyonla ön plana çıkarabilirsiniz. Huzurlu, dinlendirici, samimi ve sıcaklığın hakim olduğu tropikal bir banyo dekorasyonu istiyorsanız, sıçan ve doğal renk tonlarında seramik fayansları olan yerleşim tercih etmelisiniz. Ahşap veya taş unsurlarının hakimi olduğu parlak ve canlı olan kırmızı, turuncu, yeşil ve mavi tonlarında seramikler harika bir tropikal banyo havasını oluşturur.

Bitkiler

Banyonuzda tropikal bir atmosfer katabilmek için bütün banyo dekorasyonunu değiştirmek zorunda değilsiniz. Özellikle minimalist ve modern banyolara bu esintileri katmak çok kolay. Yeşil ev bitkileri, banyolara ferah hava katıyor. Bunun yanı sıra keten kumaşlardan banyo halıları, tropikal desenli banyo perdeleri, hasır kilimler ve sepetler, aromatik mumlar banyonuzu tadilata sokmadan kolayca uygulayabileceğiniz etkili ve pratik değişimler olacaktır.

Yatak Odasında Tropikal Dekorasyon
Yatak Odasında Tropikal Dekorasyon

Yatak Odasında Tropikal Dekorasyon

Yatak odasında bu tarzı oluşturmak diğer alanlarınızdan biraz daha zordur çünkü bu dekorlar yatak odaları için fazlasıyla enerjik olabilir. Bunun için yatak odalarınızda tropik etkiler yaratmak istiyorsanız bunu renk kombinasyonları ile yapmanızda fayda var. Canlı ve göz alıcı bir pembenin uçuk mavi ve yeşil ile bir araya geldiği dekor küçük aksesuarlar ile tamamlandığı zaman hem canlandırıcı hem de dinlendirici bir yatak odası haline dönüşmeyi başarabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Edge Dekorasyon Nedir? başlıklı makalemizde edge dekorasyon, edge dekorasyonu ve mutfak edge dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close