Ev TekstiliMutfak Dekorasyonu

El Yapımı Nakışlı Mutfak Perdeleri 2020

El işi sevenler için oldukça şık nakışlı mutfak perdeleri ve örnekleri.Kendi tasarımınız olan güzel bir perde ile mutfağınızın havasını değiştirmek isterseniz el yapımı nakışlı mutfak perdeleri 2020 örnek modellerini sizler için araştırdık. Dantel örgü perdeler, süslü kumaş modeller ve bu sezonun en gözde tasarımları olan işlemeli modelleri gelin hep birlikte inceleyelim.Nakışlı mutfak perdeleri, sadece ipek işlemeli olarak değil, kurdele nakışları, kanaviçe ve benzeri bir çok farklı teknik olarak karşımıza çıkıyor.

El Yapımı Nakışlı Mutfak Perdeleri 2020

En eski el işi tekniklerinden biri olan nakış işlemeler, ev dekorasyonun da neredeyse her tekstil ürünü üzerine uygulanabilir.

Etamin kumaşlar, ipekliler, saten ve benzeri her kumaşa rengarenk desenleri işleyebilirsiniz. Nakışlı mutfak perdeleri genel olarak kenarlar veya serpme desen olarak karşımıza çıkıyor. Nasıl bir desen kullanacağını biraz da perdenizin modeli belirleyecektir. Dekoratif bir modelde perdeniz varsa eğer, perdenin modelini gölgede bırakmayacak nakış desenleri seçmelisiniz. Bir çok nakışlı mutfak perdesi modellerin de nakış desenleri genel olarak kenar ve uçlarda kullanılıyor. Kenarlarda nakış ve dantel uçlar inanılmaz ilgi gören modellerdir.Kumaş üzerinde hem nakış desenleri, hem dantel hem de boncuk ve püskül gibi detaylar kullanılarak otantik bir şıklık da yaratılmış. Buldan kumaş üzerine kanaviçe deseni, kurdela nakışı gibi belirgin örnekler seçebilirsiniz. Nakışlı mutfak perdeleri için bir başka güzel fikir ise, perdede kullandığınız nakış desenlerinin tüller üzerinde de kullanılabileceğidir.El işi nakış işlemeyi bilenler için son derece zevkli bir çalışmadır. Nakış işini çok fazla bilmeyenler için de gerek desen olarak, gerekse teknik olarak kolaylık sağlayan bir çok ürün var. Sizlere çok farklı seçenekler sunacağını düşündüğümüz, Yeni Sezon Nakışlı Runner Masa Örtüleri konumuzu inceleyerek, son çıkan örnekler hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Nakışlı mutfak perdeleri

Üzerinde örnek olan renkli desenli fileler çok kolaylık sağlıyor, çalışacağınız kumaş üzerine fileyi teğel ile tutturup işlemeye başlayın. Nakışlı mutfak perdeleri için perdenin modeline uygun bir örnek seçin ve ister kasnağa gerilen kumaş üzerin de çalışın, isterseniz de özel nakış fileleri ile istediğiniz yeri işleyin. Sizlere önerimiz güzel küçük bir nakış deseni seçin ve bu deseni serpme olarak perdenizin her yerine işleyin, minik bir çiçek demeti, kuş veya kelebek desenleri gibi mutfağa yakışan meyve desenleri de inanılmaz güzel duracaktır.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “El Yapımı Nakışlı Mutfak Perdeleri 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close