AksesuarEv Dekorasyonu

Dekoratif Objeler İle Evinizi Renklendirin

dekoratif objeler, ev dekorasyonu dekoratif nesnelerDekoratif Objeler İle Evinize Renk Katın

Evini ya da iş yerini dekore etmek isteyenler yalnızca temel eşyalar için değil dekoratif nesneler için de özen göstermektedir. Bunun için mobilya ve halı ile perdelerin seçiminin ardından dekoratif nesnelere sıra gelmektedir. Dekorasyonun tamamlayıcı unsurları olarak gösterilen süs eşyaları çeşitli formlarda karşımıza çıkmaktadır. Mumlardan altın varaklı aynalara, modern çizgiler taşıyan vazolardan nostaljik havayı odanın içerisine getiren tablolara dek birçok seçenek mevcuttur.

Dekoratif Mum

Her ne kadar dekorasyon denildiği zaman akıllara temel eşyalar yani mobilya, halı gibi ürünler gelse de küçük ya da büyük, mekânın estetik görünmesine yardımcı olan dekoratif nesnelerin de önemi büyüktür. Yalnızca mobilyalardan oluşan bir oda istenilen görüntüyü ev sahiplerine sunmayacak, boş ve cansız bir ambiyans ortaya çıkacaktır.

Kokulu Mumlar Ve Vazolar

Duvarları süsleyen modern ya da geçmişe yönelik izler taşıyan tablolar ve raflar üzerine yerleştirilen mumlar görsel bir şöleni hem ev sahiplerine hem de misafirlere sunacaktır. Yalnızca bilinen bu tür nesneler değil farklı şekillerde ve boyutlarda da birçok dekoratif eşya firmaların üretimleri arasında yer almaktadır. Örneğin seramik objeler bu anlamda iyi bir tercih olabilir. Seramikten yapılan taş anahtarlık askıları, kokulu taş aranjmanları, vazolar, orta sehpaların üzerine konabilecek seramik tabak modelleri gibi çok sayıda alternatif evini dekore etmek isteyenleri beklemektedir.

Dekoratif Vazo

Dekoratif Saksılar

Evini baştan düzenleyenler ya da yeniden dekore etmek isteyenlerin unutmaması gereken detaylardan bir tanesi daha öncede söylediğimiz gibi dekoratif nesnelerin tamamlayıcı unsur olmasıdır. Böylelikle sahip olunan eşyaların ve oda daha dikkat çekici hale gelecektir. Bu anlamda çeşitli formlardaki vazolar iyi bir fikir olarak değerlendirilebilir. Eskiden klasik bir tarzda üretilen vazolar aradan yıllar geçtikçe çok daha ilginç modellerle buluştu ve modern çizgileri taşımaya başladı. Farklı formlarda hazırlanan vazolar ile odadaki çiçekler birleştiğinde ortaya şık ve zengin bir görüntü çıkacaktır. Renkli dekoratif saksılar ile küçük kaktüslere yer hazırlanabilir ya da içerisine kaybolmaması istenen eşyalar konularak kullanılabilir. Bu şekilde objeleri çok yönlü olarak değerlendirmek mümkündür.Dekoratif Saksı

Dekoratif Tepsiler

Salon dekorasyonunda vitrin yer alıyorsa içerisine yerleştirilecek nesneler ile daha hoş görünmesi sağlanabilir. Bunun için dekoratif tepsilerden yardım alınabilir ya da vintage desenlerle süslü fincan takımları güzel bir fikir olabilir. Ayrıca vitrin bölmelerine kâse ve sepetlerde yerleştirilebilir. Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen kristal vazolar ise sevenleri için en güzel alternatiflerden biri olacaktır. Son olarak salon dekorasyonuna dâhil edilebilecek nesneler arasında gümüş servis setleri ya da gümüş kahve takımları örnek gösterilebilir.

Salon ya da oturma odasındaki oturma grupları ve kanepeler için en güzel dekoratif ürünler şüphesiz renkli ve çeşitli desenlerdeki yastıklardır. Bu şekilde koltuk takımlarıyla kontrast oluşturan yastıklar tercih edilerek dekorasyon tamamlanabilir ya da siyah ve beyazın asilliği ile modern bir hava yakalanabilir.

Mutfakta kullanılabilecek dekoratif nesneler arasında raflar yer almaktadır. Duvara monte edilecek raflar sayesinde hem bazı eşyalar ortalıktan kalkacak hem de şık bir görüntü oluşacaktır. Üzerlerine minik mumlukların yanı sıra çiçeklerde yerleştirilebilir.

Dekoratif Tepsi

Dekoratif Sehpalar

Dekoratif objeler ile düşünülen tarzı oluşturmak çok daha kolaydır. Çünkü bu şekilde satın alınan ev eşyaları ve halı, perde gibi ürünlerin dikkat çekici hale gelmesi sağlanır. Odaya girenleri ilk bakışta kendisine çekecek bir köşe hazırlamak isteyenler objelerden yardım alarak bunu başarabilirler. Güzel bir ayna modeli ya da hoş bir tablo iyi bir fikir olarak değerlendirilebilir. Dekoratif sehpalarda mobilyaların şıklığını tamamlayabilir. Üstlerine çeşitli dekoratif nesneler yerleştirilebilir. Önemli olan bireylerin evdeki huzurunu yansıtacak nesnelerin kullanılmasıdır. Böylece eve gelen misafirlerde ortamın güzel ambiyansını yakalayabilirler.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close