Ev Dekorasyonu

Dekoratif ve Farklı Niş FikirleriNiş uygulamaları geçmişten günümüze kullanılmaya devam edilen dekorasyon uygulamalarıdır. İç mekanlarımızı daha keyifli ve kullanışlı hale getiren nişleri evin her alanında kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan boşluk ve oyukları değerlendirebileceğiniz gibi, sonradan da oluşturabilirsiniz. Doğru şekilde düzenlenen nişler, bulundukları alana çok farklı bir tarz katar. Işıklandırma ile desteklenmesi durumunda oldukça şık bir ambiyans oluşmuş olur.

Evinizde bulunan uygun alanlarda uygulayabileceğiniz niş fikirlerini sizin için derledik. Sizin için ilham olabilecek birbirinden ilginç, güzel ve kullanışlı bu niş uygulamalarını evinizde uygulayarak, kullanışlı ve hayranlık bırakan alanlara sahip olabilirsiniz.

Kullanışlı Mutfak Nişi ile Mutfağınız Daha Havalı.

Mutfakta  özel alanlara ihtiyaç duyarız. Dolaplar ve raflar mutfak eşyalarını koymak için faydalı alanlardır. Eğer mutfağınızda uygun bir boşluk varsa burayı niş olarak değerlendirip içine raf ünitesi yerleştirebilirsiniz. Baharat yada salata soslarınızı koyabileceğiniz bu alan size alandan tasarruf sağlarken, şık görünüşüyle herkesi hayran bırakacaktır.

Niş için uygun alan yoksa ve mutfağınız yeterince genişse, sonradan niş ekleyebilirsiniz. Bunun için işin uzmanından yardım almanızda fayda var.

Dekoratif Niş Fikirleri
Dekoratif Niş Fikirleri

Konforlu Okuma Alanı Oluşturun.

Okumayı seven kitap kurtları için böyle bir alan oldukça hoş olacaktır. Niş yapımına uygun alana oturma alanı ve raflar yerleştirerek kendinize özel bir okuma alanı oluşturabilirsiniz. Keyifli ve konforlu bir okuma köşesi olacaktır. Okuma alanınızı ışıklandırma ile kitap okumaya daha elverişli hale getirirken, etrafına yerleştireceğiniz raflara koyduğunuz kitaplarınıza pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.Dekoratif Niş Fikirleri
Dekoratif Niş Fikirleri

Çocuklarınız İçin Yatak Alanı Olarak Değerlendirin.

Derin ve yüksek bir duvar girintiniz varsa burayı ferah bir yatak alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınızın seveceği renklerde duvar kağıtları ile kapladıktan sonra kullanışlı bir ranza yerleştirebilirsiniz. Tercihe göre ranzayı özel olarak yaptırmanız da mümkündür. Çocuklarınız bu yeni uyku köşesine bayılacaktır.

Yatak alanı nişleri
Yatak alanı nişleri

Antrenizde Oturma Alanı Oluşturun.

Antrenizde niş için uygun bir yer varsa burayı çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Genelde dolap olarak kullanılan bu alanı oturma kısmı ve nişlerle birlikte dekore ederek, hoş ve kullanışlı bir alan kazanabilirsiniz. Oturma alanının altına ve yanlarına yerleştireceğiniz çekmeceleri depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Antre niş modelleri
Antre niş modelleri

Önerilerimiz dışında çalışma alanı, şömine alanı, banyo nişi olarak pek çok alanı değerlendirebilirsiniz. İsterseniz bu alana şömine yerleştirerek soğuk kış akşamlarında karşısında sıcacık zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca nişinize yerleştireceğiniz aynalar ile ortama derinlik katabilirsiniz. İsteğinize göre sadece dekoratif amaçla kullanabilirsiniz. Çiçek yada biblolar ile süsleyerek istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

Birbirinden güzel diğer niş fikirleri için galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close