Ev Dekorasyonu

Dekorasyonlarda Eskimeyen Deri Tarzı

Evde deri dekorasyonuModada eskilerden beri trend olmayı sürdüren ve değerini yitirmeyen deri, ev ve ofis dekorasyonlarında da trend olmayı sürdürüyor. Kullanıldığı alana kaliteli, stil sahibi ve şık hava katan deri ürünler kullanışlı ve dayanıklı olması nedeniyle de çok fazla tercih ediliyor. Başlangıçta dekorasyonda deri kullanılması maliyetli gelse de modasının geçmemesi, dayanıklılığıyla uzun süre kullanılması ve temizliğinin kolay olması bu durumu zamanla avantaja çevirir. Bütün tarzlarla ve bütün renklerle uyum sağlayabilecek deri ürünlerine evinizin her yerinde kolaylıkla yer verme şansınız vardır. Dekorasyonda deri nasıl kullanılır? Sorusunun birçok cevabı olsa da önemli fikirlerin başlıcalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Deri L koltuk
Deri L koltuk

Dekorasyonda Deri Kullanımı İçin Fikirler

Kendisine has havasıyla ve eskimeyen tarzıyla deri nerede kullanılırsa kullanılsın, kullanıldığı alana stil, farklılık ve şıklık katacaktır. Birçok avantajıyla birlikte gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz deriyi kullanabileceğiniz başlıca fikirler:  • Vazgeçilemeyen deri koltuklar: Genellikle klasik dekorasyonlarda deri koltuklara yer verildiği gibi bir kanı olsa da bu doğru değildir. Her stile uyum sağlayabilen bir yapısı olan deri koltukları salaş dekorasyonlarda da, renkli aksesuar veya duvar renkleriyle de veya çeşitli bitkilerle de kullanmanız mümkündür. Deri koltuk denilince genelde akla hep koyu renkler gelse de son yıllarda renk seçenekleri artmış ve krem, mavi, sarı, kırmızı gibi renkler de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Eğer evinizde ihtişamlı bir saray havası oluşturmak isterseniz işlemeli modellerini de tercih edebilir, bu atmosfere göre seçilmiş aksesuarlarla bütünleyebilirsiniz.
  • Deri kaplı aksesuarlar: Dekorasyonunuzda deri koltuk kullanacaksanız bu koltukları deri kaplı aksesuarlarla bütünleyebilir ya da sadece dekorasyonunuzda deri kaplı bir aksesuara yer verebilirsiniz. Çekmeceli bir sehpa veya bir komodini istediğiniz tonlarda deri ile kaplatarak şık ve farklı bir aksesuara dönüştürebilirsiniz. Mobilyalarda derinin açıklı koyulu tonlarının birlikte kullanılması şık ve farklı bir hava katacaktır.
  • Deri duvar kaplamaları: Dekorasyonda deri kullanımı denilince akla ilk mobilya ve aksesuarlar gelse de aslında her yerde kullanılabileceğini daha önce de belirtmiştik. Oturma odası, salon veya yatak odalarının duvarlarında deri kullanımı bulunduğu alana şahane bir görsellik ve farklılık katar. Dekorasyonunuzda koyu tonlar hakimse duvarlarınızda canlı renklerde bir deri tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda yatağınızın başucundaki duvara yaptırabileceğiniz bir deri kaplama odanın bütün havasını değiştirecektir. Ayrıca derinin kolay temizlenebilir olması normal bir duvardan çok daha avantajlı olmasını sağlar.
  • Deri zeminler: Evin her yerinde olduğu gibi zeminde de deri malzemeyi özgürce kullanabilirsiniz. Deri kolay monte edilebilen ve kolay şekil alabilen bir üründür. Farklı renk ve desenlerde seçebileceğiniz deri zemin kaplamanızı maliyeti düşürmek isterseniz suni deri olarak da tercih edebilirsiniz. Uygun renk veya desende kullanılan deri zemin kaplaması kullanıldığı alana estetik bir görünüm kazandıracaktır.
Deri koltuk ile kumaş koltuk karışımı
Deri koltuk ile kumaş koltuk karışımı
  • Deri giyinme odası koltukları: Giyinme odasında yer vereceğiniz koltuğunuzu farklı renklerde bir deri tercih etmeniz şık ve kaliteli bir hava katacaktır. Altını depolama alanı olarak da kullanabileceğiniz şekilde fonsiyonel bir tasarım yapabilirsiniz.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close