Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Evcil Dostlarınıza Yer Açın

Evcil hayvanlar için dekorasyon fikirleriEvlerde sizinle birlikte yaşayan dostlarınız varsa en az diğer aile bireyleri kadar mutlu etmek istersiniz.  Hayatınızın her anında yer alan bu dostların da onlara huzur ve rahat ettirecek, kendilerini evlerinde hissettirecek ortamlara ihtiyacı vardır. Doğal hayatlarında yaşayamadıkları için onlara bu eksikliği hissettirmemek, evde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri imkanları sunmak gerekir. Onlara göre tasarlanmış bazı dekorasyon önerileriyle bunu başarmanız mümkün.

köpek yastıkları için alanlar
köpek yastıkları için alanlar

Evcil Dostlarınız İçin Dekorasyon Önerileri

Aynı evi paylaştığınız evcil dostlarınız için daha mutlu ve konforlu olacakları bazı dekorasyon önerilerini sıraladık:  • Oyun alanları oluşturun: Çocuklar gibi evcil dostlarınızın da oyun oynamaya ihtiyacı vardır. Onların bu ihtiyaçlarını gidermek için tırmanma direkleri, duvar üzerinde çeşitli oyun alanları, kedi evleri gibi hoş vakit geçirebilecekleri oyun alanları oluşturabilirsiniz. Kafes içindeki dostlarınız için ise kafeslerinin içinde uygun oyun öğeleriyle bir oyun alanı yaratabilirsiniz.
  • Dinlenme alanlarına ihtiyaçları var: Her ne kadar evcil dostlarınızla evinizi paylaşsanız da onların ayrıca dinlenebilecekleri ve kendilerine ait hissedebilecekleri bir alana ihtiyaçları olur. Onlar için özel bu alanı tasarlarken kapalı, aydınlık, karanlık veya güvenli gibi farklı etmenleri göz önüne almanız gerekir. Dinlenme alanı oluştururken zeminde kullanabileceğiniz yataklar, asılan salıncaklar ve duvarda tasarladığınız rahat raflardan yararlanabilirsiniz.
  • Bahçede onlara özgü bir alan: Bahçeli bir evde yaşıyorsanız evcil dostlarınızı daha mutlu edebilmek için avantajlısınız demektir. Onlar için özel tasarladığınız şirin bir kulübe ve oyun ihtiyacını giderecek ürünler olan bir bahçede özgürce vakit geçirebilirler. Bahçede onlar için bir yaşam alanı oluştururken hayal gücünüzle kendiniz de farklı şeyler tasarlayabilir, ortamı daha da zenginleştirebilirsiniz.
  • Estetik kafes ve akvaryumlar: Kafes denilince aklınıza sadece kuşlar geliyorsa biraz daha geniş düşünmeniz gerekebilir. Hamster, tavşan gibi çeşitli evcil dostlarımızın da yaşam alanı kafeslerdir. Onların bu yaşam alanlarını da mümkün olduğunca güzel ve dikkat çekici tasarlarsanız eviniz de daha estetik bir görünüme kavuşur. Bu şekilde değişik tasarımlarla dekore edebileceğiniz diğer bir ortam ise akvaryumlardır. Değişik tasarımlı ve farklı taşlar gibi dekoratif unsurlardan oluşan akvaryumlar rahatlatıcı ve hoş bir etki yaratır.
  • Sınırlarını belirleyin: Evcil dostlarınız özgürce dolaşmayı sevseler de bu özgürce dolaşabilecekleri alanları sınırlamak gerekebilir. Bu sınırları oluşturabilmek için portatif olan çitler veya pencere önüne yerleştirilmiş kafesler gibi aynı zamanda dekoratif görünecek unsurlardan yararlanabilirsiniz. Onlarla ilgili diğer bir pratik tasarımda iç kapılarınızın altlarına bir marangoz ya da işi bilen birinden yardım alarak taktırılabileceğiniz küçük kapılardır. Bu kapılar sayesinde evcil dostlarınız bir odadan diğerine rahatça geçebilir.
evcil hayvan mama kapları yerleri
evcil hayvan mama kapları yerleri
  • Sağlam ve temizliği kolay mobilyalar: Evcil dostlarınız sizin yanınızda veya siz yokken biraz yaramazlık yapmak isteyebilirler. Kanepelerin ve çeşitli mobilyaların üzerinde zıplarken, atlarken görebilirsiniz. Bu yüzden zarar görmeyecek dayanıklı ve temizlenmesi gerektiği durumlarda kolay temizlenebilen mobilyaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close