Ev Dekorasyonu

Coastal Stili İle Evlerde Deniz Havası

Coastal StiliYaz gelirken özlediğiniz sıcak güneşi, yumuşacık kumları ve masmavi denizi evinizde hissettirecek bir stile ne dersiniz? Yaz mevsiminin rahatlığını, sıcaklığını hem spor hem de modern bir görünümle buluşturan Coastal Stili gençlerin yanı sıra ferah ve sade bir tarz isteyenleri de cezbedecek. Yazlık ev konseptini kışlık evlere taşıyan bu stil ile yazı huzur içinde evinizde geçirebileceksiniz. O halde evinizi soft renkler içinde, denize ait aksesuarlarla süslü, beyaz kumlar kadar sıcak bir atmosfer içinde hayal edin ve tasarlamaya başlayın.

Evde coastal dekorasyon nasıl yapılmalı
Evde coastal dekorasyon nasıl yapılmalı

Evlerde Coastal Stili Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Coastal stili bir dekorasyon oluştururken önemli olanın gösterişten uzak, sade aynı zamanda konforlu bir tasarım olduğunu bilmelisiniz. Bu yönüyle az eşya kullanmayı ve minimalist tasarımları sevenlerin de ilgisini çeken coastal stili mutlaka açık renklerle oluşturulmalıdır. Beyaz ve açık mavinin uyumunu bolca kullanacağınız bu stili güçlendirmek için mutlaka denize ait veya denizi anımsatan biblo ve aksesuarlar kullanmalısınız. Bu stili tam anlamıyla yansıtabilmek için farklı bazı önerileri yazının devamında bulabilirsiniz:  • Mavinin her tonunu özgürce kullanın: Bu stilin teması deniz olduğuna göre o halde denizin mavisini her tonda özgürce kullanabilmeniz için bir sakınca yoktur. Ayrıca gözlerinizi kapatıp kendinizi bir sahil kasabasında hayal ettiğinizde aklınıza ne geliyor, gözünüzde ne canlanıyorsa dekorasyonda kullanabilirsiniz.
  • Midye kabukları: Deniz temalı bir dekorasyonda midye kabuğu olmaması büyük eksiklik olur. Zaman zaman deniz kenarlarından topladığınız midye kabuklarını artık çıkarıp kullanma zamanı. Yaratıcılığınızla istediğiniz şekilde midye kabuklarını değerlendirebilirsiniz.
coastal yatak odası dekorasyonu
coastal yatak odası dekorasyonu
  • Balıkçı öğeleri: Deniz temalı bu stilde bir balıkçı ağına kolaylıkla yer verebilirsiniz. İsterseniz onu sevdiğiniz fotoğrafları sergilemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca halatlardan da bu dekorasyonu yaparken bolca faydalanabilirsiniz. Aydınlatmalarda kullanabileceğiniz gibi, isterseniz vazolarınızı halatlarla süsleyebilir ya da perdelerinize halattan püskül gibi detaylar ekleyebilirsiniz. Halattan yapılan sarkıçlara alana güzellik katacak bitkiler yerleştirebilirsiniz.
  • Akvaryum: Bu stilde yaşam alanınızı daha da hareketlendirmek ve renklendirmek isterseniz bir tuzlu su akvaryumu edinebilirsiniz. İçine koyacağınız birkaç tane renkli balık ile sıcak ve renkli bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
  • Eskitilmiş ahşap: Bu stilin olmazsa olmazı ahşap malzemesini doğal dokusuyla kullanabileceğiniz gibi açık renklerde de boyayabilirsiniz. Eskitilmiş ahşap görünümü bu stili güçlendirecektir. İsterseniz bir duvarınızı ahşapla kaplayıp dekore edebilirsiniz.
  • Country esintiler: Dekorasyon oluştururken coastal ve country tarzını birlikte kullanabilirsiniz. Ferah ve aydınlık alanınızda country tarzı mobilyalar tercih edebilirsiniz. Ekleyebileceğiniz vintage esintiler de daha sıcak bir ortam için katkı sağlayabilir. Açık mavi tonlarının, eskitilmiş ahşap ve rustik objelerle bir araya geldiğinde oluşturduğu görünüm size sonsuz bir huzur verecektir.
  • Hasır kilim: Coastal stili bir yaşam alanında klasik bir halı yerine hasır örgü tarzında bir kilim kullanmak daha doğru bir tercih olabilir. Ayrıca hasır görünümünde berjer veya puf da tarzınıza uyum sağlayacaktır.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close