Ev Dekorasyonu

Tavan Arası Çatı Katı Dekorasyonu için 10 Fikir!

Çatı katı dekorasyonu için daire ve oda fikirlerine bir göz atın...Daha yeni bir oda, ofis veya oyun odası yapmak evinizde fazla yer olmamasından dolayı zor olabilir. Ama  tavan arasını bir çatı katı dekorasyonu ile yeni bir odaya dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü? Evinizin üst kısmında yer alan bu bölüm, genellikle eksik ve sadece nadiren depolama alanı alarak kullanılır. Ancak, karanlık dar ve biraz tatsız görünen bu boşluk genellikle büyük bir potansiyeli gizler. Yeni bir çatı katı dekoru için farklı oda fikirlerine bir göz atın ve çatının bir yatak odası, mutfak ya da oturma odası gibi fikirler ile nasıl yenilediğini görün .

Tavan Arası Çatı Katı Dekorasyonu için 10 fikir!

Bu harika tavan arası çatı katı dekor fikirleri ile sizde çarpıcı  yeni bir alana sahip olabilirsiniz.

1. Rustik tarzı çatı katı mutfak

Modern yeni bir açık mutfak için çatı yeterli bir alandır. Büyük pencereler, aydınlık doğal ışık harika bir stil verir. Eğimli çatıda büyük dolapların montajı zor olur. Bu nedenle duvar içine yerleştirilmiş çekmeceler ve dolaplar inşa etmek ise en iyi fikir.. Bu taban alanı da güzel ve işlevsel bir çözümdür. Bu yüksek mutfak bile iki mutfak adası ile donatılmıştır!

sizinde çatı katı yeterince büyükse, küçük bir bağımsız stüdyo haline dönüşebilir.

2. Modern çatı katı

Eğimli bir çatıda bir yatak odasına dönüştürmek için uygundur. Bu tarz tavan yüksekliği genellikle düşüktür ve daha erişilebilir. Yatak odanızın zaten dar olduğu ve aşırı doldurmamak için bir minimalist tarzı tercih edin.Bol miktarda doğal ışık için büyük bir pencere ekleyin. Yatak odanızın yaz aylarında çok sıcak olmayacak şekilde  yalıtım sistemleri yapın.

3.  Eklektik tarzı çatı katında salon dekoru

Bu tarz çatı katı dekorasyonu sizin içinde büyük bir dönüşüm olabilir. Bu alanı kaplayan yeni bir daire yapabilirsiniz. Çatı katında merdiven ekleyerek, bir yatak odasına giden kolay erişim oluşturulabilir. İç ihtişam duygusunu sunan iki seviye arasındaki bu şeffaflık. Bir oturma odası, mutfak, banyo ve tavan arasında bir yatak odası var. Her şey parlak açık alanda düzenlenmektedir. Tek bir kapı var oda tuvalet için .4. Rahat bir özel alan

Rahat ve sıcak bir kişisel alan oluşturmak için güzel bir yatak yeterli değildir. ahşap kirişler varsa yenilemeyi düşünün. Boyama ile duvarları da yenileyin ve detaylara dikkat. Yeni bir tarz ve incelik ile odanızı dekore edin. Aydınlık bir oda yapmak için nötr ve hafif renkler kullanın.

tavan arasında odalar hakkında daha fazla ilham için bu makaleye bakın:

5. Yenilenmiş bir çatı katı daire

Ahşap kirişler yenilenmiş ve onların rustik cazibesi  korunmuş. Odanın kalanı çok modern bir şekilde düzenlenmiştir. Beyaz hakimiyeti odanın modernliği doğruluyor.

Yine, bu tavan arasında en güzel mobilyalı daireler oluştururlar açık tasarımları.

6. Modern ve temiz çatı katı dekoru

İşte çatı katı dekorunda yeni bir fikir. Burada,  tavan daha yüksek. Duvarlar daha boş kalmıştır. Tavan kıvrımlı şeklini korur açıkta kirişler yoktur. Bu benzersiz ancak basit tavan arası dekoru sade ama rahat ve çok başarılıdır. Sade ve net renk paleti hakim, odaya renk getirmek için renkli bir döşeme seçin.

7. Çatıda bir banyo ve yatak odası

Sizin tavan hatta bir banyoya dönüştürülebilir. Bir su sisteminin kurulumu daha pahalı olacak ama yeni banyo eşsiz atmosferi günlük bağımlılığız haline gelecektir. Bu oda küçük ama lüks banyo özel yatak odasına merdivenle bağlanmaktadır.

8. Çatı katında banyo

İşte başka bir fikir banyo tavanı. Tavan arasında banyo yapmanın en büyük zevki biri gökyüzünün güzel manzarasının tadını çıkarmaktır. Gündüz veya gece, sen bulutlar veya yıldızlara hayran klarak sıcak bir banyo alarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

9. Bir kütüphane

Hiç bir kütüphane sahibi olmayı hayal ettiniz mi? Sizde tavanı yenilemek ve nihayet güzel bir projeyi gerçekleştirmek için bu tarz bir dekor oluşturabilirsiniz. Gerek tam tavan geliştirmek.  Yeni tavan arası dekoru yüksekliği, iç mekanı büyütmek ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

10. Son bir not tavan arası home ofis

Bir ev ofisine sahip olmak  son yıllarda daha popüler hale gelmiştir. serbest meslek sayısı arttıkça, daha doğrusu  yatak odasından çalışma yerine, bir ofiste rahatça yerleşmek daha iyidir. Tavan arası çalışmak için ideal bir alandır. Modern bir tarzda, konsantrasyon ve verimliliği teşvik etmek açık ve huzurlu bir alan yaratmak için harika bir fikir.Kelimeler

1 thought on “Tavan Arası Çatı Katı Dekorasyonu için 10 Fikir!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close