Ev DekorasyonuOfis Dekorasyonu

Çalışma Masası Modelleri

çalışma masası modelleri 2018, çalışma masası modelleri 2019, ahşap çalışma masası modelleriÇALIŞMA MASASI MODELLERİ

Çalışma odaları ve çalışma masaları ev sahipleri ya da işyerinde kendine ait bir odası bulunan bireyler için oldukça önemlidir. Ofislerde genellikle sessiz bir ortam amaçlandığında ya da proje tasarlamak için ayrı bir alana ihtiyaç duyulduğunda kullanılmaktadır. Evlerde ise yalnızca kitap okumak için ya da araştırma yapmak için ya da işyerinde bitmeyen programların ev ortamına taşınması halinde tercih edilmektedir.

Masalarda bu anlamda çalışma odası dekorasyonu için önemli bir yer teşkil etmektedir. Ortamın büyüklüğüne göre geniş ya da küçük ama fonksiyonel ürünler kullanılabilir. Bu tamamen odanın dizaynı ve kişilerin zevkine bağlı olarak değişmektedir.

Ahşap Tasarım Çalışma Masası

Çalışma masaları öğrenciler ya da büyükler için farklı modellerde üretilmektedir. Gün içerisinde uzun saatler boyunca kullanılan masaların dizaynı da bu anlamda önem arz etmektedir. Doğru bir şekilde tasarlandığında iş yaparken dahi keyifli vakit geçirilebilir ve çabuk sıkılarak kalkma gibi durumların önüne geçilebilir.

Odalarda tercih edilen çalışma masaları genel olarak koyu kahverengi tonlarda tercih edilse de yoğun renklerden hoşlanmayanlar soft renklerde üretilen mobilyalara göz atabilirler. Sütlü kahverengi, beyaz, krem ya da gri renkler alternatif olarak değerlendirilebilir.

Çalışma masası için model seçilirken çekmecelerinin olmasına da dikkat edilmelidir. Çeşitli notlar, kitaplar ya da ajandalar gibi eşyaların içerisine konularak ortalıkta dağınık bir görüntü oluşturmaları önlenebilir. Aynı zamanda bazı modellerde kitaplar için raflarda bulunmaktadır.

Archi Ahşap Çalışma Masası

Yeni modeller klasik görüntüden uzak modern çizgilere sahip olarak da üretilmektedir. Masanın üstünde ve altında kitap bölümlerine yer verildiği gibi aynı zamanda üst tarafında yatak olan modellerde bulunmaktadır.

Ahşap ayaklara ve cam yüzeye sahip modellerde son derece ilgi çekmektedir. Uygun mobilyalar ile beraber odanın havasına ayrı bir canlılık getirmektedirler.grand vintage calisma masası

Çalışma masalarının dizaynının önemli olduğuna yazımızın başında değinmiştik. Bunun için neler yapılabilir sorusunun cevabını da faydalı olması dileğiyle sizler için derledik.

Çalışırken kullanılan kalemlerin yerleştirileceği kalemlik farklı ve renkli bir formda olursa göze daha görünecektir. Yine aynı şekilde çeşitli notların ya da defterlerin içerisine konulacağı rengârenk kutulara da yer verilebilir.

Masa üzerinde kullanılan bilgisayar ve ona bağlı olarak internet kablolarının görüntüsü çoğu zaman rahatsız edici olabilmektedir. Doğru şekilde yerleştirerek ve olabildiğince toparlayarak daha rahat bir ortam elde edilebilir. Bunun için kablo toparlayıcıları iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Çalışırken çoğu zaman notlar alınır ve bunlar masa üzerinde dağınıklık oluşturarak ya dikkati dağıtır ya da zaman içerisinde kaybolurlar. Bu durumun önüne geçmek için masanın önündeki ya da yanındaki duvara bir pano asılabilir. Böylece notlar belli bir yerde toplanacak ve kullanılacaktır.

Elbette bir adet şık bir çalışma lambasına da ihtiyaç duyulmaktadır. Tercihen abajur modeline de yer verilebilir. Güzel desenlere sahip bir lamba çalışırken kişinin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Köşe Çalışma Masası

Çiçek sevenler için küçük bir vazo içerisinde rengârenk çiçekler bulundurabilir. Verdikleri enerji odanın havasına da olumlu şekilde yansıyacaktır.

Çalışma masasının kendine ait kitap rafları bulunmuyorsa önündeki duvara bir ya da tercihe bağlı olarak birden fazla raf yerleştirilerek kullanılabilir.

Renkli dosya kapları, not defterleri, isteğe bağlı olarak kokulu mumlar, birkaç tane dekoratif nesne ya da çerçeve ile çalışma masasının üstüne ait dekorasyon kolaylıkla tamamlanabilir. Tüm bunları yaparken fazla dikkat dağıtıcı olmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Kalabalık bir masa görüntüsü zaman içerisinde kişinin yaptığı işe odaklanamamasına neden olabilir. Bu yüzden olabildiğince kişinin zevkine uygun hoş objeler ile desteklenmeli ancak fazladan eşyaya yer verilmemelidir.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close