Ofis Dekorasyonu

Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalı?

Çalışma masanızı nasıl düzenlemelisinizSon zamanlar da dünyayı etkisi altına alan korona virüs, hayatımıza bir takım değişikliği beraberin de getirmiştir. Bu değişikliklerin birisi de çalışma hayatımızı veya okulumuzu evlerimize taşımamız oldu. Bu süreçte çalışma masalarımızı daha sık kullanmaya başladık.  Sürecin etkisi ile işinizi yetiştiremiyor veya ders çalışmaya odaklanamıyor olabilirsiniz? Belki de asıl problem masanızın dağınıklığı olabilir. Bu yazımız da daha verimli ve daha konsantre çalışmak için çalışma masası nasıl düzenleyeceğimize değindik. İşte sizlere birkaç öneri de bulunmak istiyorum.

beyaz çalışma masası
beyaz çalışma masası

Çalışma masası ve sandalyesi nasıl olmalı?

Öncelik olarak çalışma masanızın için yeterli büyüklükte olması çok önemli. Mesela çalışma masanız da bilgisayara kullanacaksanız büyük masa sizin için daha ergonomik olacaktır. Eğer çalışma masanızı sadece ders çalışmak için kullanacaksanız daha küçük boyutlar da bir masa tercih etmelisiniz. Ayrıca ders çalışırken defter, kitap veya diğer dokümanların kolay ulaşılabilir bir yerde olsun isterseniz raflı çalışma masaları tam size uygun bir masa olacaktır.Çalışma masanın rengi nasıl olmalı?

Sevdiğiniz renkler de masa ve sandalye seçmek sizi daha iyi çalışmaya teşvik edebilir. Örneğin sarı renk hem dikkatinizi daha iyi toplamayı sağlar hem de enerji verebilir. Mobilya seçimin de özellikle canlı ve açık renkler çalışma konsantrasyonunuzu arttıracaktır. Fakat evde mevcut masanızın bulunuyorsa duvarı canlı ışıltılı renklere de boyayabilirsiniz.

Masada ki fazlalıklardan nasıl kurtulmalıyız?

Masamızı ne kadar düzenlersek düzenleyelim birkaç saat içinde tekrardan dağılmasını önleyemiyoruz. Bu yüzden hem işimize yarayan hem de fazlalık olarak duran ıvır zıvırlardan kurtulmak için masamızın karşısında ki duvara metal bir plak yaparak fazlalıkları buraya asabiliriz.

raflı çalışma masası
raflı çalışma masası

Masamızda ki kablolardan nasıl düzenlemeliyiz?

Çalışma masasını en çok dağınık gösteren şeylerden birisi de kablolardır. Kabloların üzerine isimlendirme yapıp, masamızın yanına klips veya ataç yardımı ile tutturabiliriz. Böylelikle hem hangi kablonun kime ait olduğunu kolayca buluruz hem de masada ki o dağınıklıktan kurtuluruz.

Çalışma masasının çekmece düzeni nasıl olmalı?

Genellikle elimize geçen her şeyi masamızın çekmecesine atarız. Sonrasın da bir şey bulamadığımızda da sinirleniriz. Bu yüzden çekmece içi düzenleyici bölmeler alıp her şeyi yerli yerine koyduğumuz da karışıklıktan da kurtulmuş oluruz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close