Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odaları Artık Daha Huzurlu

Naçizane Birkaç ÖneriBebeklerimiz hayatımıza gelen minik ve dünyalar güzeli varlıklardır. Onların güvende ve huzurlu olması için ilk günden hazırlıklara başlar, hayatımızı onlara göre şekillendirmeye başlarız. Huzurlu bir şekilde uyumaları ve oynamaları için bulundukları ortamın havadar, aydınlık ve güvenli olması gerekir. Ayrıca sevecekleri, onların gelişimine katkı sağlayacak güvenli oyuncaklar olması da önemlidir.

Bebek Odası Havadar Olmalı.

Bebeğinizin odasının havadar olması sağlığı açısından önemlidir. Havada dolaşan alerjenler, tozlar yavrunuzun tıkanmasına neden olabilir. Ayrıca alerji oluşması muhtemeldir. Bunların önüne geçebilmek için iyi bir havalandırma sistemi olması gerekir. Havadar olmasının yanı sıra nem oranının da bebeğinize uygun olması önemli bir faktördür.

Havadar bebek odaları
Havadar bebek odaları

Işıklandırma Bebekleri Rahatsız Etmemeli.

Bebekler ses ve ışığın aşırı olduğu ortamlarda rahat edemezler. Huzursuz olan bebekler rahat uyku uyuyamaz ve gelişimleri olumsuz etkilenir. Bu faktörlerin bebeklere uygun seviyede olması gerekir. Ani açılan ışıklar yada bebeğin gözlerine uygun olmayan aşırı canlı ışıklar kalıcı hasarlara yol açabilir. Bunların önüne geçebilmek için aydınlatma oranı metrekare başına 20-30 lümen olmalıdır.Bebek odalarında aydınlatma nasıl olur
Bebek odalarında aydınlatma nasıl olur

Ses Yalıtımı Mutlaka Olmalı.

Bebekler her zaman sessiz ve huzurlu bir ortam ister. Onların dünyasında abartılı hiçbir şeye yer yoktur. Huzursuz ve mutsuz olurlar. Bu da onların gelişimlerini olumsuz yönde etkiler. Ani ve yüksek ses olan bir ortamda bebeğinizin kulaklarında sorun kalmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekir. Bebeklerin bulunduğu ortamda ses oranı gündüz 45 db gece ise 30 db olmalıdır.

Güvenli Oda ve Güvenli Oyuncaklar.

Bebekler büyürken bir yandan da keşfetmeye ve dünyayı öğrenmeye başlarlar. İnanılmaz bir merak duygusu içindedirler. Meraklarını gidermeye çalışırken tehlikeli anlar yaşayabiliyorlar. Bebeğinizin odasını dekore ederken onu oluşabilecek tehlikelerden korumak için önlemler almak gerekir. Prizlere takılacak güvenlik düğmeleri, dolapların sabitlenmesi, çekmece tutucularla elinin sıkışmasını önlemek gibi önlemler ile miniğinizin zarar görme ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

Oynaması ve gelişmesi adına aldığınız oyuncaklarında kaliteli malzemeden yapılmış olması, kolay kırılmayacak, kesici yada yutulacak kadar küçük parçalar barındırmayan oyuncaklar olması da bebeğinizin güvenliği için önemli bir unsurdur.

Güvenli oyuncak seçimi
Güvenli oyuncak seçimi

Galerimizden huzurlu bebek odaları konulu fotoğraflarına göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close