Bebek Odası Dekorasyonu

Adım Adım Bebek Odası HazırlamaBebek bekleyen aileler, odasını ve ihtiyaç duyabileceği diğer eşyalarını hemen alarak hazırlamak isterler. Ancak nasıl bir sıralama yapılacağı konusunda plan yapılmazsa, ihtiyaç dışı parçalar alınabileceği gibi, çok lazım olabilecek detaylar atlanabilir. Bu yüzden iyi düşünerek hareket etmekte fayda vardır. Bebeğinizin odasını hazırlamak için uzun bir zamana ihtiyacınız yok. Bunu kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük Bir Beyin Fırtınası Yapın.

Aile bireyleri ile bir araya gelerek, nasıl bir bebek odası istediğinize karar verin. Beraber fikir alışverişinde bulunan ve nihai olarak isteklerinize uygun olan mobilyaları nerelerde bulabileceğinizi düşünün. Beyin fırtınası kısmı önemli, çünkü alışverişe doğru kararları aldıktan sonra çıkmak önemlidir. Bebek mağazaları bir çok ürünle dolu ve kafanız karışabilir. Eve döndüğünüzde hiç tarzınız ve ihtiyacınız olmayan mobilyalar almış olmamak için ilk adımı çok dikkatli atmalısınız.

Mobilyalarınızın stiline karar verdikten sonra almak için harekete geçebilirsiniz.

Bebek odası mobilya modeli
Bebek odası mobilya modeli

Aksesuar Seçimlerinizi Yapın.

Mobilya ve stil seçiminizi yaptıktan sonra sıra aksesuar seçimlerine geliyor. Odanın konseptine uygun aksesuarlar seçmeniz önemlidir. Bebeğinize zarar vermeyecek ve işe yarayacak bir şeyler olması hem yer tasarrufu sağlar, hem de sizin için faydalı olur. Çocuğunuz büyürken değişmesine gerek kalmayan aksesuar ve mobilyalar seçmek ekonomik olarak daha iyi olur. Üstelik bebeğiniz büyüdükçe odada büyük kapsamlı değişiklikler yapmak zorunda kalmazsınız. Bebeğinizin odası için seçeceğiniz tekstil ürünlerini leke tutmayan kumaşlardan seçmeniz büyük kolaylık olacaktır. Yastıklar, oyuncaklar, duvar süsleri, perdeleri belirleyerek oda dekorasyonunuzun bir adımını daha bitirebilirsiniz.

Bebek odası aksesuar seçimleri
Bebek odası aksesuar seçimleri

Odayı Size En Uygun Şekilde Düzenleyin.

Aldığınız mobilya ve aksesuarlar elinize geçti. Artık odayı düzenlemeye geçebilirsiniz. Ancak öncesinde duvarlarınız için belirlediğiniz düzenlemeyi yapın. Boyama yada duvar kağıdı düzenlemesini yaptıktan sonra mobilyalarınızı nasıl yerleştireceğinizi planlayın ve yerleştirin. Daha sonra aksesuarlar ve bebeğinizin kullanacağı kıyafetlerini yerlerine yerleştirin. Beşik, sandalye, dolap ve alt değiştirme ünitesinin yeri önemlidir. Kullanım sırasında size kolaylık sağlayacak şekilde yerleştirilmelidir. Böylece bir adım daha bitmiş oluyor.Bebek odası düzeni
Bebek odası düzeni

Son Eksikleri Toparlayın.

Doğuma az kaldı ve son dokunuşları yapma vakti geldi. Düzenleme ve alıncaklarla ilgili eksikler varsa sakin olun ve bir an önce çözmeye bakın. Dekorasyonla ilgili alıncak her parça hazırsa ve yerleştirildiyse ufak tefek ayrıntıları kullanım sırasında düzenleyebilirsiniz. Bunun için panik yapmayın. Son kontrolde bakmanız gerekenler raflar, aydınlatmalar, minderler ve dekoratif aksesuarların hazır olup olmadığıdır. Daha sonra bebeğinizin özel eşyalarını bu alanlara yerleştirerek son eksikleri toparlayabilirsiniz.

Mobilyasından aydınlatmasına, aksesuarından dolabına bu küçük oda artık evinizin yeni üyesi için hazır.

Son Eksikleri Toparlayın
Son Eksikleri Toparlayın

Fotoğraf galerimize göz atarak ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close