Banyo Dekorasyonu

Banyonun Küçük Kahramanları Banyo Setleri

Banyo SetleriNe kadar güzel bir banyonuz olursa olsun banyoda onu tamamlayacak aksesuar yoksa o banyo güçsüz ve eksik gözükür. Dekorasyon tarzına ve renklerine uyumlu seçilmiş aksesuarlar banyoya çok daha fazla ihtişamlı ve güçlü bir hava katar. En önemli banyo aksesuarlarının başında banyo setleri gelir. Göz önünde olmaları sebebiyle hem göze hitap ederler, hem de el sabunluğu, sıvı sabunluk, diş fırçalık, pamukluk, fırça takımı ve çöp kovası olarak kişisel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan ayrıntıları barındırırlar. Banyo setlerini seçerken banyo tarzına, renklerine, üretim malzemesine, hijyenik olma durumuna ve tabii son olarak da bütçenize göre tercihler yapılmalıdır.

banyo tarzına uygun setler
banyo tarzına uygun setler

Banyonun Stiline ve Renklerine Göre Banyo Seti Seçimi

Banyo dekorasyonunda öncelik hep fayanslar, dolaplar, duşa kabin gibi ana parçalardır. Fakat bunların ne şekilde tamamlandığı tamamen banyo seti gibi aksesuarların seçimine bağlıdır. Başarılı bir banyo dekorasyonu aksesuarlarıyla birlikte şık bir bütünlük oluşturmalıdır. İşte size seçtiğiniz dekorasyon tarzına göre bazı banyo seti fikirleri:  • Modern dekorasyonlu bir banyoda; Sadelik ile güncel öğeler bir araya gelmelidir. Ahşap, metal veya seramik gibi materyallerden yapılmış ürünler ile tek renk ya da modern çizgilere sahip desenler banyoyla uyumlu bir görünüm sağlayacaktır. Bu tarz bir banyoda en çok tercih edilen renkler siyah, beyaz, gri veya kahverengi gibi renklerdir.
  • Klasik dekorasyonlu bir banyoda; Geleneksel esintileri barındırdığı için kıvrımlı formlar, oryantal desenler ve ışıltılı renklere yer verebilirsiniz. Parlak metalden veya mermerden yapılmış banyo setleri bu tarz banyolarla uyum sağlar. Renk olarak altın, gümüş, roze altın veya bakır tonları tercih edilebilir.
  • Country dekorasyonlu bir banyoda; Kırsal yaşamı ve doğayı yansıtan öğelere yer verilir. Böyle bir banyoda tartışmasız ahşabın yeri olmalıdır. Doğayı anımsatan çiçek desenleri gibi ayrıntılara da yer verilebilir. Mavi, krem, toprak tonları gibi pastel renkler doğal görünümü pekiştirecek renklerdir.
ahşaba uygun banyo setleri
ahşaba uygun banyo setleri

Malzemesine ve Hijyen Durumuna Göre Banyo Seti Seçimi

Aldığı bir banyo setinin kısa zamanda çöp olmasını veya hijyenik kalmamasını kimse istemez. Banyo aksesuarlarını seçerken mutlaka temizlik durumunu da göz önüne almanız gerekir. Buna göre hangi malzemeler daha kullanışlı inceleyelim:

  • Metal banyo setleri; Kolay kırılabilen bir malzeme olmadığı için dayanıklıdır ama uzun süre kullanışlılığı paslanma riskinden dolayı tartışılabilir. Kaliteli paslanmaz çelik bir ürün değilse özellikle suyun daha çok değdiği sıvı sabunluk, tuvalet fırçası gibi ürünler çok çabuk paslanabilir.
  • Porselen, seramik cam, mermer banyo setleri; Temizlik kolaylığından dolayı hijyen açısından son derece kullanışlıdırlar. Ama dikkat edilmezse kolay kırılıp, uzun ömürlü olmayabilirler.
  • Ahşap banyo setleri; Doğal ve zarif görünüm sunsa da suya dayanıklılık açısından diğer malzemelere göre daha zayıftır. Fazla su ile temas ettiğinde şeklinde bozulmalar meydana gelebilir ve kötü kokular oluşabilir. Mümkün olduğunca sudan korumanız gerekir.
  • Plastik banyo setleri; Daha dayanıklı ve temizliği kolaydır. Ama kalitesiz bir plastiğin sağlığa verdiği zararları da herkes bilir. Bir plastiğin uzun süre kullanılmasının sağlığa ve çevreye zarar vereceği göz önünde bulundurulmalıdır.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close